poster

Dehet a peří (festivalový název)

 • Francie

  Du goudron et des plumes

 • anglický

  Patchwork Family

  (festivalový název)

Komedie

Francie, 2014, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  ****

  [49. MFF KV 2014](20.7.2014)

 • Marigold
  *

  Mizerně napsaná a neobratně zaranžovaná bakalářská historka. Donutil level.(7.7.2014)

 • radecacek
  ****

  Příjemná romantická komedie s úžasnou vedlejší depresivní postavou. (Kviff 2014)(6.7.2014)

 • Marla Singer
  **

  Přízemní podvodník s rozvinutou krizí středního věku se protlouká životem na malém městě a jediný důvod k hrdosti spočívá ve výchově dcery z prvního manželství. Předměstská rutina v podobě choreografického stříhání plotů, zahradničení nebo kolektivních sportů ho nijak nenaplňuje, ale v rámci urovnání sousedských vztahů požadovaným vzorcům chování beze zbytku podléhá. Po setkání se stejnojmennou spřízněnou duší se pokouší napravit vztahy v práci i v rodině nebo po letech dodělat rekonstrukci domu, letitá šmelina "hasiče-pyromana" ho ale nakonec stejně dožene a hromadné vyloučení z komunit na sebe nenechá dlouho čekat. Bezvýchodnost a deprese se mimo hlavního hrdinu projevuje i u bratra, majitele obchodu se zábavnými předměty, jež se omylem pokusil o sebevraždu, nebo čerstvě opuštěné těhotné přítelkyně. Pestrobarevná ironizující moralita v groteskním stylu Jacquese Tatiho sleduje bezradného muže bez ambicí a jeho snahu zapadat, i když není zcela jisté, jestli o uznání kolektivu vůbec stojí - nebo jestli vymáchání v dehtu a peří vede k lepšímu konci.(6.7.2014)

 • štíple
  *****

  Civilní snímek, méné překvapivý než Prázdniny u moře, nicméně o to více rezonující s naší realitou. Vynucený prodej? Společenské znemožnění se a odsudek okolí? Vyloučení z týmu? Máme to také tak? A umíme i odpouštět?(7.7.2014)

 • - Film se natáčel ve francouzském městě Tours a v přilehlém okolí. (hous.enka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace