Dehet a peří (festivalový název)

• Francie

Du goudron et des plumes

Patchwork Family

(festivalový název)

Komedie

Francie, 2014, 92 min

Pascal Rabaté ukazuje rozpad tradiční francouzské společnosti i kvůli ekonomické krizi a s tím související pocity deprese či osamění. Východisko a motivaci ke změně nakonec nabízí hlavnímu hrdinovi podobně zasažená duše. Režisér Rabaté, který se dlouhodobě věnuje i komiksu, nápaditě odlehčuje ústřední téma spoustou anekdot a vizuálním zdůrazněním poetiky předměstí. Zdařilý výsledek podtrhují kvalitní herecké výkony obou hlavních představitelů, jejichž výrazová křehkost je pro správné vyznění snímku klíčová. Tři hvězdičky.(6.7.2014)

Civilní snímek, méné překvapivý než Prázdniny u moře, nicméně o to více rezonující s naší realitou. Vynucený prodej? Společenské znemožnění se a odsudek okolí? Vyloučení z týmu? Máme to také tak? A umíme i odpouštět?(7.7.2014)

[49. MFF KV 2014](20.7.2014)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.1.2015)

Taková francouzská pohodovka. Moc nechápu proč je film na KVIFF soutěžní, když jde o poměrně "obyčejný film" bez nějaké originality či nadstandardních hereckých výkonů. Na druhou stranu je to vtipný, zábavný a milý.(10.7.2014)