Nebezpečné pokušení

• USA Knock Knock (více)

Evan Weber (Keanu Reeves) je úspěsný architekt, šťastně ženatý muž a otec dvou dětí. Jeden víkend zůstane sám doma, aby mohl v klidu pracovat. Venku prší a náhle se ozve zaklepání na dveře. Jsou tam dvě krásné mladé dívky (Lorenza Izzo, Ana de Armas), celé promočené a ztracené, chtějí se jen osušit a použít telefon. Jejich poklidná návštěva se však mění v peklo... (Magic Box)

POMO

V prvej polovici Roth zvláda vývin napätia medzi postavami a chovanie Reevesovho vzorného manžela v neobvyklej situácii dobre. V druhej polovici sa mu ale táto, pre film kľúčová psychologická stavba zosype ako domček z kariet, a z holiek sa stanú samoúčelne (a nelogicky) vyhrotené postavy v béčkovom "horore" bez mozgu. ()

J*A*S*M

U tohoto filmu jsem měl před premiérou veký otazník. Z námětu mi přišel nezajímavý, tuctový, absolutně nelákavý a netušil jsem, proč si Eli Roth takovýto projekt vůbec vybral. Špatný mi ten film ale nakonec nepřijde, ba naopak díky závěru jej považuji za zábavnější a hlavně podvratnější, než jsem si vůbec troufal čekat. Nejhorší je na tom nakonec Keanu Reeves, který se do role zoufalého bezmocného otce vážně ani trochu nehodí a přehrává tak, až je to místy vtipné. ()

T2

Rozpočet $2,5miliónaTržby USA $36,336Tržby Celosvetovo $5,553,000▐ Eli Roth len potvrdil aký je vrcholový amatér, absolútne to nezvláda, nedokáže uchopiť napätie a atmosféra ide úplne mimo, naivné až do mrku kosti a popri tom to nemalo až taký zlý rozbeh, prvá štvrtina dosť dobre rozbehnutá, potom už len nezmyselná tukačka na čelo, nepochopím prečo sa Keanu Reeves dal na takýto nezmyselný projekt nakecať /20%/ ()

Superpero

Zápletka, jak z porna, ale vyvine se to a fakt mě to bavilo. Megajsem se gebil, jak to Keanu Reeves kupuje a je bezmocnej. Když tam už na konci hystericky řve, že to bylo jak pizza zadara, tak už to byla fakt komedie. A ten finální like byl fakt super. Keanu Reeves je tam dost prkenej, ale je to jedno. Alespoň působí jako ještě větší vocas. ()

LIVINGDEAD

HORROR? THRILLER? To snad NE! Je to komediální drama! Pro mne velké zklamání. A dal bych jednu radu Keanu Reevesovi: "Když Ti nerostou vousy, nenechávej si je růst, protože ta Tvá vypelichaná levá strana tváře byla naprosto komická". ()

EvilPhoEniX

Rothova sexuálně vzrušující ochutnávka před drsným Green Infernem se celkem povedla .O horor se Knock Knock příliš neopírá, spíše atakuje psychologické složky, které dle mého mohly být vyhroceny mnohem agresivněji, ale slušná zábava s erotickým nádechem Knock Knock nepochybně je. Kráska Ana Armas vyvolává erekci pokaždé, co je v záběru a víc vzrušující threesome jsem v hororu tuším ještě neviděl. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 1/10, Vizuál 8/10, Akce 5/10, Zábavnost 7/10.70% ()

tron

Je Keanu Reevesa dobrý herec? No... nie je. Je to klasická hollywoodska hviezda: relatívne charizmatický, ale keď má zahrať hysterický záchvat, vidíte na ňom, že sa dostal k svojim hereckým hraniciam a za nimi je Územie trápnosti. Napriek tomu ho mám relatívne rád (vyrastal som na Nebezpečnej rýchlosti). Preto ho nerád vídam v takýchto béčkach. Ako renomovaný architekt, ktorému žena týždeň nedala a tak na ôsmy deň skočí do trojky s dvomi letuškami, nie je zlý. Ale scenár od neho vyžaduje niekoľko dramatických momentiek, ktoré nezvláda a je v nich smiešny. More zlej krvi v divákovi vyvoláva nemožný hrdina, ktorý so situáciou nič neurobí, hoci má plno príležitostí. Nerozmýšľa, má problém prebiť dve 47-kilové baby, pri prvej príležitosti sa potkne a zbraň mu vypadne z ruky. Koniec je vyložene blbý. Potlesk si zaslúžia len obe „crazy bitch“ a francúzsky budloček. ()

dO_od

// 35 minut. Nejdelší předehra, jakou jsem kdy viděl. Pak dvě minuty wet hot steamy shower sexu a můj softcore porno zážitek v hl. roli s Keanu Reevesem a holy fucking shit Ana de Armas byl u konce. A ten zbytek? Vidět nechci a nepotřebuju :) ()

Bloody13

Manželka s děckama mimo město a Thomas Anderson si hned první večer pozve k sobě domu dvě vyzývavý čubky. Ty nejdřív pořádně ošuká (no ještě aby ne, když blonďatá půlka estrogenové návštěvy neni pouze k nakousnutí), ale jako spořádaný manžel a otec se bude snažit svou noční grupen sex párty jaksi ututlat. A jelikož se pohybujeme ve vodách psycho-thrilleru, bude jasné, že z původně sympatických kočiček se vyklube duo šílených hráček podivných her... Eli Roth stále dokola odkládá svůj kanibalský opus, tak si nás zkouší udobřit čerstvější novinkou. Ta je sice hloupá až na půdu, ale není rozhodně nezajímavá a její závěr je slušně vyhrocen. Jinak trocha mučení, (ne)nuceného sexu a černého humoru ("Daddy has a party"), bohužel všechno v naprosto zaměnitelné light omáčce. ()

Zeck

Jedna hvězda za ty parádní pevné kozy blonďaté hispánky. Ty kozy taky pravděpodobně budou jediným důvodem, proč Reeves přijal roli v tomto dementním shitu, který postrádá vše, co by si člověk představil pod tvorbou Eli Rotha. Pominu-li celkem perverzní roleplay na pokojného tatínka a nezbednou dcerušku, která si razantně říká o tvrdý mrd, není v tom nic, co by šokovalo, a to je na Rotha, jehož filmařský um je naprosto mizerný a jen prasárnami to vynahrazuje, zklamání jak prase. Největší překvapení celého filmu tedy spočívá snad jen v tom, že Reeves je zde s přehledem nejhorší herec, který nedokáže zahrát ani strach ze zastřelení, případně bolest při mučení, takže jsem se po celou tu dobu, co jsem se úspěšně nudil, zaobíral jen myšlenkou jak tento netalentovaný diletant vůbec mohl v mládí udělat kariéru v Hollywoodu. Nechtěná trapnost na plátně i za plátnem od všech zúčastněných, kterou by zachránila jen regulérní porno verze, u které by se člověk mohl alespoň vyhonit, když už nic jiného. 20% ()

Jara.Cimrman.jr

"Taťka měl asi tu párty." Měl a jsem si jistý, že na ni nebude vzpomínat moc v dobrém. Na začátek určitě ano, protože snem každého slaměného vdovce je odhánět dvě sličné slečny při ataku svého přirození. Jenže Evanova obrana byla od začátku mdlá a trapná, takže mě moc nebavila. Jsem však přející člověk, takže když vychechtané holky převzaly iniciativu, tak jsem jim přál co největší zábavu. Ony si to spokojeně užily, Evan evidentně nic nepochopil a já jsem se nudou zahrabal po krk do země. ()

Marceloo

Evan je mladý muž s nádhernou rodinkou a šťastným životom. Plánujú vyraziť na menšiu dovolenku, ale Evan má vela práce a tak môže ísť len jeho manželka Karen. Evan tak zostane v svojom dome úplne sám. To sa však zmení o malú chvílu, keď na jeho dvere zaklopú dve nádherné dievčatá. Evan ich vpustí dnu, pretože vonku je silný dážď a oni sú úplne premoknuté. Po malej chvíli ho však dievčatá začnú zvádzať a zdá sa, že nemajú žiadne zábrany a fakt, že Evan je ženatý muž, im vôbec neprekáža. Evan však zisťuje, že zbaviť sa týchto dvoch dievčat bude naozaj ťažké. Taktiež zisťuje, že to, že dievčatá vpustil do svojho domu, bola obrovská chyba, ktorá mu môže zruinovať celý život. - Všeobecné očakávanie tohto hororu som nezdielal, pretože horory, na ktorých sa Eli Roth podiela a taktiež jeho vlastná tvorba, ma väčšinou nedokážu zaujať. Po dnešku však môžem povedať, že Eli Roth konečne urobil niečo, čo sa mi páčilo. Velmi dobré vizuálne spracovanie udrie do očí hneď na začiatku a svoju úroveň si udrží po celý čas. Audio bolo taktiež velmi dobré. K hereckému obsadeniu ale mám zopár výhrad. Keanu Reeves, vraj je to skvelý a známy herec, ja som o ňom nikdy nepočul, ale svoju úlohu zahral velmi dobre. Dievčatá sa mi v tomto horore až tak nepáčili. Musím uznať, že boli naprosto nádherné a velmi dobre sa na nich pozeralo, ale myslím si, že na hororovej scéne sú herečky, ktoré majú ovela vyšší sexappeal a do týchto úloh by sa mi hodili viac. Dej tohto hororu sa mi však páčil zo všetkého najviac. Nenazval by som to úplne čistou Home Invasion, ale bolo tam obrovské množstvo prvkov z tohto subžánru. Celé to pôsobilo tak moderne a malo to hlbšiu myšlienku, o ktorej tu nechcem písať, pretože sa vyjasní až v závere. No a tým sa dostávam k tomu záveru, ktorý sa mi páčil zo všetkého najviac a konečne je tu horor, u ktorého je najsilnejším faktorom práve záver. Naposledy sa mi záver tak velmi páčil u Goodnight Mommy. Celkovo ma tento horor strašne bavil, pretože ukázal neopozeranú tému, ktorú naviac velmi dobre spracoval. Tento týždeň som dal 5* už trom hororom za sebou, takže Október je pre mňa na hororovej scéne naozaj najlepším mesiacom v tomto roku a právom je mu pridelený štatút sviatku pre fanúšikov hororu. EDIT: 19.11.2022 - Aj pri druhom zhliadnutí sa mi to páčilo, ale za tie roky už mám na horory iné nároky, takže tých 5 tu zostať nemôže. + herečka z Bad Blood ()

Djoker

Čekal jsem, že mi v něm bude hučet daleko víc! Lorenza i Ana jsou ale zatraceně hot a jejich mokrá knock, knock scéna je už teď tou nejpamátnější od doby, kdy podobně zazářila Elisha. I proto se můj už tak dost zvrhlý wallpaper v práci brzy změní. Keanu je ovšem parádní dřevo. Na to, jaké má jméno, působí jak klasický český ochotník. ()

Gilmour93

Nebohý Jonathan Harker znova zažívá, že ho chtějí sát Draculovy nevěsty, aneb Female Games U.S.. Heleďte, Rothbíček, že vy jste chtěli něco na způsob Hanekeho, ale v takové té light omáčce pro mládež lapenou v sociálních sítích? No musím vám povědět, že do jeho intenzity máte daleko jako pan Reeves do charakterního herce Olivierova typu.. Home invasion umírající na smrtící kombinaci přehnaného sebevědomí a tuposti. Chce se říct, že mělo i naprosto blbou pointu, ale ono je problém ji vůbec najít! Zatím pln marných nadějí čekám, kdy Eli filmařsky dospěje.. ()

George Stobbart

Taťka Keanu dostane na víkend ženu s deťmi preč z baráku a skôr než si stihne vydýchnuť, už mu na dvere Klop, klopú dve premoknuté fešandy, ktoré majú v pláne sa s ním trochu zabaviť. A keďže Keanu má dobré gény a aj po 50tke sa môže tváriť o 15 rokov mladšie, nenechá sa 2x prehovárať, čo sa mu nakoniec samozrejme nevyplatí. Nevidel som síce 70tkový "Death Game", ktorý "Knock Knock" remakuje, zato mi však pripomenul remake iný - "The Wicker Man" s Nicolasom Cageom, ktorý tiež doplatil na svoju naivitu voči ženským a ešte k tomu ponúkol úsmevný herecký výkon, aký tu aktuálne predvádza aj Keanu. Ono sa to nepozerá zle; je to pekne spracované a atraktívne obsadené, akurát že po väčšinu času som skôr prevracal očami nad stupiditou a vyumelkovanosťou toho celého. Proste dosť blbý, ale vcelku zábavný home invasion. Eliho Rotha moc rád nemám, v podstate urobil iba 1 skutočne kvalitný film ("Cabin Fever") a ani sa nedivím, že jeho "The Green Inferno" sa toľko odkladá. ()

3DD!3

Moderní variace na Smolíčka pacholíčka, kdy jezinky mají kalhotky proklatě nízko... Víc film pro holky než pro kluky. Reeves je vysloveně špatně obsazený a trochu mimo svou komfortní zónu, ale ani trochu se mu nedivím, že na to kývnul. Zato dvě slečny v nouzi válí. Rothův zatím nejkoukatelnější film. P.S: Nahota ve filmu je neškodná, je to spíš o destrukci než o sexu. ()

Le_Chuck

Antirevenge, ktorý sa rozbehne sólo na bránku, spraví oboch obrancov, ale 3 metre pred gólmanom, už je puk v rohu klziska a Eli sa poprdeli šúcha do prázdnej siete. A potom čo sa divák prestane smiať si uvedomí, že tak trochu prehral. 50% ()

Spiker01

První půlka naprosto výtečná, nic nenasvědšuje půlce druhé, která je prostě psycho. Lhal bych, kdybych řekl, že Keanu Reeves je můj oblíbenec, ale v poslední době ho mám stále raději a dá se říct, že i díky němu jsem si vyhledal tento film. A nelitoval jsem. Knock Knock je poctivý thriller s hororovým nádechem (ovšem opravdu jen malým nádechem) a ačkoliv jsou dívčiny zběsilejší než by třeba člověk čekal, jsem se přes prvotní zmatení po onom zvratu rozkoukal a přistoupil na jejich špinavé hry, takže jsem se už jen bavil. Ano, konec tak nějak nekoresponduje se zbytkem filmu, naopak s úplným závěrem jsem naprosto spokojený, a to i proto, že nutně nepotřebuji všechna polopatická vysvětlení. Pro mě pohoda a rád si zážitek zas někdy zopakuji. Ponaučení : Když se vám namočí ajfoun, strčte ho do rejže. PS : Velice cením hudební složku a výběr skladeb!...85% ()

castor

Při předlouhém čekání na kanibalské Green Inferno naservíroval brakař Eli Roth divákům tuhle solidní jednohubku, kterak dvě slečny zničí život jednomu taťkovi od rodiny. Jenže holky si rády hrají, nevím, jakou hru a s jakými pravidly chtěl rozehrát Roth, ale já se ve finále docela bavil. Páč tu vlastně máme docela zajímavé schéma, sic místy utlučené pár přešlapy, ale hlavně ne zpackané, jak bývá u režiséra zvykem. Ten se tu prezentuje se zřejmě „nejklasičtějším“ filmem své kariéry. Ač občas připomene, jak některé scény nezvládá. Třeba hned úvod v posteli a s dárky ke dni otců je docela nepřirozený, s mizerným vedením herců, (místy po právu kritizovaný) Keanu Reeves se rozehřeje až při zaťukání dvojice slečen v nesnázích, po kterém začne další Funny Games, jen tak nějak jinak ujeté a méně sofistikované. Skvělý výběr hudby. ()

*CARNIFEX*

Evan vyšle manželku s dvomi deťmi na víkend na pláž, aby tak konečne dostal priestor na dokončenie svojej práce. Hneď v prví večer sa však predo dvermi objaví dvojica krásnych žien v núdzi, ktorým sa rozhodne pomôcť. Toto rozhodnutie už čoskoro oľutuje! "Knock, Knock" je suverénne najslabší snímok na akom sa Eli Roth podieľal. Neverím, že dokázal napísať tak primitívny scenár. Z Reevesa spravil totálneho retarda, ale zas na oplátku, dostal čo si zaslúžil. To, že padá ku dnu ako ponorka Kursk, pričom už berie snáď každú rolu, kde si môže prísť na nejaký ten dolár, nie je pre mňa žiadnym prekvapením. Navyše keď sa pri jednej zo scén vyzliekol, skutočne som nadobudol dojem, že sa vešia na bradavky. Normálny by mohol vo "WB" slúžiť ako vešiak pre kostýmy. Nebyť toho záveru, ktorý bol dostatočne sarkastický, nedal by som ani tú druhú hviezdu. Za tento týždeň je to už druhý snímok v ktorom ženy moralizujú mužov. Na našu obranu uvediem len jedno: Ktoré remeslo je najstaršie na zemi? Tie čo nechápu no majú vodičák, odpoveď nájdete na route "E55" - 40% ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

23.04.2016

Když se u očekávaného filmu hýbe s premiérou, odvykle se od nás vzdaluje. Dvojka Blade Runnera je ale výjimkou z pravidla, právě se totiž přesunula z 11. ledna 2018 na 5. října 2017. Že to jsou… (více)