Jako celkově dobrý. Proč ne. Ale proboha, co mělo znamenat to Kocábovo techno?(3.6.2015)

Jan Hus je podivně schizofrenní historická kriminálka, která si do víc než čtyřhodinové stopáže syslí skvělé momenty s atmosférou, aby je za chvíli shodila podivnou soundtrackovou technopárty v historických kulisách. Všehovšudy skvělý Hájek a recyklace českého hereckého rybníčku, kterou nepohrdnou ti, co v hodinách dějepisu radši pařili piškvorky.(29.11.2015)

Dnešní analogie s nenažranou církví, která žere, jak nenažrané prase a furt má málo, je ideální pro pochopení postavy Husa. Nebyl nijak charismatický, ale v bídě a hnoji své doby prostě mluvil pravdu. A tu chtějí lidé slyšet vždy a všude. Takže za připomenutí, co je ta svinská banda, jménem Církev svatá, zač, za to dávám 5*. Dal bych i sto A idiotovi Kocábovi, kterého za jeho lidské postoje z duše nesnáším, bych nakopal prdel. To debilní kvičení a kakofonické pseudovarhanní etudy v době, kdy hudba byla skřípání na jednu strunu z kozího střeva a mlácení do bubnu, to byl úplný úlet(3.6.2015)

Pro běžného diváka (laika) těžké sousto. V prvním díle tvůrci riskují, že tento divák po deseti minutách buď přepne jinam, nebo usne. Není možné se zorientovat ve všech těch prelátech, intrikách, jménech a hradech (proč u postav nejsou popisky?!). V dalších dílech se naštěstí děj pohne kupředu (přeci jen, nastupují ty dramatičtější scény). Je jasné, že s rozpočtem ČT, nejde vyvádět psí kusy. Holt to není HBO. I tak si nemůžu pomoct, chvílemi mi to přišlo až moc laciné, zvlášť ty kostýmy. Nejde ani tak o tu barevnost, jako spíš o tu do očí bijící čistotu, načančanost a nažehlenost. Všechno je to moc dokonalé a uhlazené. Interiéry jsou sice hezké, ale poněkud prázdné. Je mi jasné, že se mi může kde kdo vysmát, že takhle to tenkrát prostě bylo a já o tom vím houby, ale když to v každé kapli vypadá jak u snědeného krámu, tak co si mám potom myslet… Ve druhém díle stačilo, aby se na pozadí objevily věže katedrály nebo hradu a hned to vypadalo o úroveň líp. Matěj Hádek je dobrý, ale ten kdo mě opravdu bavil, byl Vladimír Javorský, jeho Václav IV. byl nejzajímavější postavou. Elektrické kytary, vždy když se něco dramatického mělo stát, mě neskutečně s***y. Bohužel, jestli si za pár let budu pouštět Jana Husa, tak to bude ten od Vávry.(31.5.2015)

Úplně by mi stačil jen jeden díl. Roztáhnout film na tři části mi přišlo zbytečné. Doprovodná hudba byla příšerná. Vždycky jsem si myslela, že by hudba měla splývat s jednotlivými scénami, doprovázet je a dotvářet tak děj filmu.Tady byla hrozně rušivá. Likvidovala moji pozornost a to byla velká škoda. Neubránila jsem porovnávání Matěje Hádka se Zdeňkem Štěpánkem, i když jsou oba dva herci tak rozdílní a každý ztvárnil svého Jana Husa po svém. Hodně mě zajímalo, jak se Matěj Hádek s rolí Husa popere a co jí ze sebe dá. Velmi se snažil a byl takový civilní a klidný. Ale na roli Mistra Jana Husa jsem si představovala někoho staršího.(2.6.2015)

• - Při scéně, kdy hranice hořela, byl Matěj Hádek opravdu nějakou dobu na hranici. Když plameny začaly být nebezpečné, z hranice seskočil. (Kuny27)

• - Natáčení filmu probíhalo 58 dní a to na Barrandově, na hradech Zvíkov, Křivoklát, Kost, Švihov, Karlštejn, Točník, Nymburk, Zvíkov, v Anežském klášteře v Praze, v Lipnici nad Sázavou, v okolí Terezína, také v Milevsku, Jetříchovicích, Kolíně a Třebíči. Natáčení upálení Jana Husa (Matěj Hádek) probíhalo v Kutné Hoře. Proces v Kostnici byl natočen v Chebu. Scény z vnitřku Betlémské kaple byly natočeny v Kutné Hoře v kapli Božího těla. (Kuny27)

• - Ne všechny církevní řády měly pochopení pro realizaci projektu, a tak se filmový štáb nedostal na všechna místa, která měl vytipovaná. (Olík)