Haleluja! Můj komentář k tomuto vzkříšení české filmové pohádky nebude krátký. Zatím bych jen rád vyvrátil fámy, že tam zazní "vole". Nezazní, vždy je to (naštvané a nedostatečně artikulované) "tohle". Viděl jsem to 3x, takže na to vemte jed. Ale i kdyby!(4.1.2015)

Musím přiznat, že několikrát jsem se zasmál. Především díky Zuzaně Bydžovské nebo skvěle vystřihnuté karikatuře komořího Jaroslava Plesla. Jenže... Bejvaly doby, kdy z pohádek zaznívala kultivovaná a ukázková čeština, která mohla děti vychovávat. V tomto směru je tahle pohádka těžkej průser a tvůrci by si měli ujasnit, pro koho vlastně točí. À propos, to se v českých a moravských divadlech nenajde opravdu pěkná holka, která by se hodila pro roli princezny? Totéž ostatně platí i pro postavu hlavního sympaťáka. Lukáš Příkazký s umaštěnou hřívou fakt ne.(30.12.2014)

• Malarkey

Achjo. Největší pohádkové zklamání tohoto roku. Prušinovský byl pro mě režisérem, od kterého jsem očekával naprosto luxusní pokoukání. Možná právě proto tu nakonec píšu snad nejzklamanější komentář v tomto roce. Po skončení filmu jsem pak mrknul sem a zjistil, že u scénáře se podílel Petr Kolečko. Já bych třeba neřekl, že píše vyloženě špatně, ale jakmile mu do toho nezasáhne Honza Prušinovskej, tak je zaděláno na strašnej průser. A důkazem byl seriál Marta a Věra a následně i tahle pohádka, která humorem, jako kdyby jí z oka vypadla. Jenže ono by to třeba i vtipný místy bylo, jenže všichni tady hrajou tak strašný paka, že to prostě snad ani nejde. Všichni jsou tady jak na houbičkách a zároveň je tu dokonce i řada scén, které podle mě do pohádek vůbec nepatří. Třeba to šňupání ke konci. Zvuk Windowsů pak vnímám jako super vtip, ale v porovnání s celou pohádkou to vyzní strašně mimo. Vždyť to pochopí snad jenom moje generace a pár nadšenců, co začínali na ZX Spectrum. Ne ale dnešní děti, co už ani neví, co taková modrá smrt ve Windowsech znamená. Tahle pohádka byla fakt hrozně mimo a je mi děsně líto, že se nepovedla. O to víc herců, na které jsem se tak strašně těšil.(28.12.2014)

Jediná pohádka, kterou jsem letošní Vánoce viděl a byla zatraceně skvělá!(30.12.2015)

Samozřejmě, dnes je možno točit české pohádky víceméně už jen nadneseně, parodicky či nesmyslně, ale čeho je zkrátka moc, toho je příliš. :o)(8.1.2015)

• - Při mávnutí proutkem jsou použity zvuky známé z operačního systému Windows. (Kuny27)

• - Natáčelo se na Štampachu u Mělníka nebo na zámečku v Třebešicích. (M.B)

• - Přípravy na natáčení zabraly 2 roky. (M.B)