Kdyby byly ryby (TV film)

• Česko

Bylo nebylo

(neoficiální název)

Pohádka / Komedie

Česko, 2014, 75 min

• Enšpígl

Já bych rád, kdyby si tvůrci při psaní dialogů pro pohádku uvědomili, že je píšou pro malé děti a že obdarovávat je slovníkem čtvrtý cenový skupiny není zrovna moc pohádkové. Mám pochopení pro modernizace pohádek, ale mělo by to mít nějaký tempo a atmosféru a to jsem tady naprosto postrádal. Je mně to líto, herce co zde hráli mám z většiny rád a vysloveně bažím po kvalitní nové pohádce a jsem hrozně vstřícně naladěn, ale za takovouhle facku pohádkovému světu nemůžu jinak, sorry.(26.12.2014)

• 6thSun

Udělat z vynikajících herců bolavě trapné karikatury, to je vlastně taky umění. Akorát jinýho kalibru. Zejména Vetchý a Vilhelmová na tohle asi nebudou (nebo by neměli) rádi vzpomínat. Zajímalo by mě, jestli aspoň jednou za natáčení někdo přišel za režisérem a zeptal se: "Hele, mně se to nějak nezdá, jak tady ze sebe děláme idioty a přitom to nemá žádnej smysluplnej podklad. Seš si jistej, že víš, co děláš?" Prušinovský: "Jasný, televizní divák je idiot, tohle nám v klidu projde." Nebo?(26.12.2014)

• D.Moore

Netvrdím, že mě nepobavil kouzelný proutek vydávající Windows zvuky nebo magické Rybí oko s hlasem Jiřího Lábuse, ale jinak byla tahle bizarní pohádka poměrně suchá a mohla by se klidně přejmenovat na Kdyby byly vtipy. Humor se tu totiž vyskytoval pouze v jakýchsi pokusech o satiru a v různě potrhlém jednání různých postav, ničeho pořádného jsme se navzdory označení "pohádková komedie" nedočkali. Úplný průšvih to není a dovedu si představit, že se na pohádku někdy podívám znovu a budu se smát od začátku do konce, jenže ten smích bude pravděpodobně lehce šílený.(26.12.2014)

• Sifaka

Neskutečně trapná "pohádka" a už vůbec ne pro děti, velké zklamaní, přitom obsazení skvostné...(26.12.2014)

• jh666

K pohádkám jsem většinou dost benevolentní, ale tohle bylo na mě moc. V kuse jsem to dát nedokázal. 12 %(26.12.2014)

• - Natáčelo se na Štampachu u Mělníka nebo na zámečku v Třebešicích. (M.B)

• - Přípravy na natáčení zabraly 2 roky. (M.B)

• - Při mávnutí proutkem jsou použity zvuky známé z operačního systému Windows. (Kuny27)