Kdyby byly ryby (TV film)

• Česko

Bylo nebylo

(neoficiální název)

Pohádka / Komedie

Česko, 2014, 75 min

Detaily a drobnosti této pohádky jsou bohužel mnohem silnější než celek. Ze všech nadsmyslných bytostí tu má trochu prostoru jen Marek Taclík, co by vlkodlak (a další -dlaci). Ondřej Vetchý jako král je kupodivu nejsilnější v dialogu s obrazem své zesnulé manželky. Také princezna zajímavým způsobem vybočuje z běžné pohádkové klasiky. Jenže nejlepší je stejně Jaroslav Plesl, který dokonale zužitkoval potenciál role, která do pohádky vnáší politickou parodii. A čistě jen kvůli němu jdu s hodnocením o hvězdičku výš.(26.12.2014)

Haleluja! Můj komentář k tomuto vzkříšení české filmové pohádky nebude krátký. Zatím bych jen rád vyvrátil fámy, že tam zazní "vole". Nezazní, vždy je to (naštvané a nedostatečně artikulované) "tohle". Viděl jsem to 3x, takže na to vemte jed. Ale i kdyby!(4.1.2015)

Instant classic. https://www.youtube.com/watch?v=Ubckx7X2Nd4(27.12.2014)

Kdyby byly v rybníce ryby nebyla by v televizi o letošních Vánocích k vidění takhle poťouchlá pohádka o bezprizorním rybodlakovi, marnivé prostopášné královně a princezně, která posiluje, aby uzvedla svého budoucího chotě. Ale že ryby v celém království kvůli ukradenému rybímu oku nebyly, tak díky tomu vznikl tenhle ztřeštěný pohádkový svět naruby, ze kterého všem zůstává rozum stát jak mávnutím kouzelného windows proutku ..(28.12.2014)

• Hunt

tak takto opravdu ne, Prušinovský je šikovný režisér a jeho projekty mám rád, ale zde ustřelil, "Kdyby byly ryby" nudí, jsou otravné a už vůbec ne pohádkové!(29.12.2014)