• swamp

Pár, ale opravdu jen pár momentů, při který jsem se pousmál, ale jinak tedy bída s nouzí. Copak je, česká pohádko?!(9.1.2015)

• Kimon

Hrůza, ... jen se divím některým hereckým hvězdám, že se na tomto vůbec podíleli. Princezna maká fitko, a jakoby každou chvíli chtěla vytasit ze středověkého sekretáře nejnovější iphone 6 a svému královskému otci, pomatenci (Ondřej Vetchý), zavolat, že sport je o zdraví. A ono zázračné oko? Jakoby z důlku nějaké rozkládající se zdechliny vypadlo. No prostě NÁDHERA o vánočním čase na ČT. Vydržel jsem cca 30 minut a pak se znechuceně uchýlil k podstatně hodnotnější knize. Pohádka je o obsahu, ne o nádherných kostýmech a exteriérech. Ale možná nejsem tak osvícený, jako zdejší kolegové komentátoři Radek99 či Flakotaso. Možná se mýlím a mám vnímání ujeté já sám. Pak mi tedy můj zdejší komentář laskavě odpusťte a zapomeňte na něj.(26.12.2014)

Čistý průměr, díky komediálním prvkům a princezně, která chtěla být atlet roku, jinak mi poněkud uchází důvod, proč v pohádce nechávali zaznít ty zvuky, které se tam fakt vyskytovaly. Musím se přiznat, že jsem si v první půli pořád kontrolovala notebook a mobil a skoro celý pokoj, jestli tam někde nemám zakutanou nějakou techniku, než mi došlo, že to fakt zakomponovali do POHÁDKY... Ale okrem toho se mi líbily pohádkové bytosti i společné scény princezny a rybáře, čili 3*.(4.1.2015)

• Sifaka

Neskutečně trapná "pohádka" a už vůbec ne pro děti, velké zklamaní, přitom obsazení skvostné...(26.12.2014)

Postavy se sice občas chovají značně dementně, to je ovšem problém veškeré české TV (nejen) pohádkové tvorby. Já se u toho prostě nejednou zasmál a docela mne to bavilo, včetně závěrečné písně o prasodlakovi. Když nic jiného, "Kdyby byly ryby" alespoň nikoho nevykrádají a jsou vskutku svérázné a originální - a to z mého pohledu není málo. Pokud ale chcete vidět Jenovéfu a Lukáše v něčem ještě ujetějším a nejste moc velké fajnovky tak doporučuji tohle:http://www.csfd.cz/film/350724-l-h/ :)).(26.12.2014)