Kdyby byly ryby (TV film)

• Česko

Bylo nebylo

(neoficiální název)

Pohádka / Komedie

Česko, 2014, 75 min

Upřímně, prvních pár minut to působila jako hrozná konina, ale potom se z toho stala, no, furt konina, ale dosti zábavná, jednak díky hereckému obsazení (a to snad jenom s výjimkou komparsu), tak hlavně díky humoru (zvukové windows hlášky, Rybodlak, prakticky všechno co říká komoří a xy dalšího) a já se párkrát přistihl, že se nahlas neskutečně přiblbe potlemuji. Sice to není zrovna nadvzor vánoční pohádky, ale jako ta nedělní bude skvělá. A mimochodem, když dělá Prušinovský téměř totžný humor v okresním přeboru a čtvrté hvězdě, tak se tu z něj uchcává, ale když udělá pohádku... " Obludo! Hej, obludo! Musíš mi pomoct! "(26.12.2014)

• GeusX

A tohle měla být jako komedie? Moc jsem se popravdě nenasmál. Moderní pohádkové pojetí beru, ale že se tvůrcům do pohádky, na kterou se budou dívat i děti, vloudí vulgární slůvka je dost smutné. Připadalo mi to (i ostatním z rodiny, co se na to se mnou v tv dívali) jako nějaká silvestrovská taškařice na jedno hodně nenáročné pobavení. Dost těžko hodnotit. Zanícený dadaista by byl asi nadšen. Já dávám jen slabé dvě hvězdy.(28.12.2014)

• Beastmaster4

Hodně netradiční, určitě ne pro malé děti, dost ujeté, ale místy taky hodně vtipné :-D Tak nějak nevím, zda to brát jako ryzí pohádku nebo ujetou komedii pro dospělé :-)(27.12.2014)

• 3DD!3

Zvrácenost, která má pár dobrých momentů. Snaha o reflexi moderních problémů je hodně křečovitá a herci se často zbytečně pitvoří. Zvuky prutů jsou nápad za milión ale Microsoft určitě podá žalobu. :-D(26.12.2014)

• Hunt

tak takto opravdu ne, Prušinovský je šikovný režisér a jeho projekty mám rád, ale zde ustřelil, "Kdyby byly ryby" nudí, jsou otravné a už vůbec ne pohádkové!(29.12.2014)