Fajn námět a prostředí a sympatický přístup k humoru. Kdyby byly ryby je moderní pohádka, a tak se hrdinové častují dvojsmysly a vystupuje tu třeba rybodlak. Takové pojetí mi sedlo. Ale... pohádka se hrozně vleče, to tempo je místy pekelné. Opět se potvrzuje, že kvalitní dramaturg by se měl vyvažovat zlatem. Trápení nad stavem současných pohádek pokračuje.(26.12.2014)

• evilmind

I na české poměry neobvyklá přehlídka bizarností. Jako pohádka to moc nedává smysl, tím méně pak pro děti, které pravděpodobně s pláčem utečou od obrazovky už po půl hodině, ale některé nápady jsou docela vtipné - třeba ten zvuk z windows při (ne)úspěšném použití magie. Pravděpodobně působí celkově lépe, a možná i dává smysl, pokud sledujete pod vlivem halucinogenů.(26.12.2014)

• MáŠa

Taková divno-pohádka. Občas vtipný, občas to spíš zabolelo. Kdyby některé pasáže nebyly pitomé, výsledný dojem by byl asi lepší. Teď nemyslím ani tak ty netradičnosti, ale spíš jednání postav. Např. dobrovolnou výměnu proutku mezi padouchem a dobrákem. To byl jeden z okamžiků, kdy se člověk chytal za hlavu, jak jsou ty postavy úplně pitomé.(26.12.2014)

• Sifaka

Neskutečně trapná "pohádka" a už vůbec ne pro děti, velké zklamaní, přitom obsazení skvostné...(26.12.2014)

• Vodnářka

Ach jo, proč?(28.12.2014)