Po prvních 5 dílech dávám 4 hvězdy a jsem vcelku nadšená. Ale ne tak nadšená, jak jsem doufala dle ostatních komentářů, hodnocení a výkřiků chvály. Seriál ubíhá docela svižným tempem a dokáže diváka zaujmout dvěma rovinama - 1. v každém díle jiný případ, který se aktuálně řeší 2. parta studentů a mrtvola v koberci, kdo? proč? jak?. Druhá rovina mě bohužel zatím baví méně. Seriál působí klasicky americky - všichni krásní a vzhledově dokonalí, důvtipní a dokáží získat důkazy velmi originálními způsoby a fintami - oukej, přiznávám, že tahle americká klišé mi ve filmech nevadí. Viola Davis je skvělá a táhne zatím všechny epizody. Jediné, co mě irituje je, že se předpokládá, že my diváci jsme natvrdlí a proto je potřeba nám ve chvíli, kdy nějaká postava třeba lže, předložit přímý důkaz a promítnout nám scénu, která to dokládá. Jako bychom na to nezvládli přijít sami.(12.1.2015)

So far so well:-)(30.9.2014)

Vysoce komplexní konstrukce narace a přitom jednoduchý a osvědčený způsob tvorby seriálu pro všechny divácké kategorie. Ještě víc bych seriál ocenila na kabelovce, kde by mi tak často necpali flashbacky věcí již viděných, abych pochopila souvislosti. Já bych si ráda namáhala mozek ještě víc. Jinak postavy dobře napsané. Ačkoliv s NY Times nesouhlasím jako spousta dalších, v jednom měla Stanley pravdu. Viola Davis je nová Olivia Pope a Shonda Rhimes opravdu má svůj modus operandi. Ale proč ne. Víc mě ale asi bude zajímat Alfred Enoch.(27.9.2014)

1. série - 10/10, 2. série - 9/10(7.1.2016)

Málokdy se najde americký seriál, který by byl chytrý a měl by zajímavou zápletku, vodil by nás za nos a každý díl končil nějakým cliffhangerem. Když tak pátrám v paměti, naposledy jsem takový seriál viděla, a to Dextera. A to je sakra dávno. Za mě plný počet hvězd. Jediné obrovské mínus je 15 dílů v sérii (zatím shlédnuta jen ta 1.), protože děj je pak hodně nastavován vatou a nebránila bych se minisérii o 8 dílech jako třeba True Detective. I těch pár dílů nahuštěných pouze hlavní zápletkou by splnilo účel. 2. série je bohužel max na 3 hvězdy, neboť se vlastně jen kopíruje zápletka první série, celkem zklamání. Seriál měl zůstat jen u jedné série.(11.2.2016)