Vražedná práva (TV seriál)

How to Get Away with Murder

Vražedné práva

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2014 - 2017, 32 h 21 min (Minutáž: 45x45 min)

Photek

Viola Davis, Alfred Enoch, Aja Naomi King, Matt McGorry, Jack Falahee, Karla Souza, Liza Weil, Tom Verica, Katie Findlay, Michael Gaston, Billy Brown, Charlie Weber, Suzanne Savoy, Andrea Syglowski, Kate Kearney-Patch, Ana Ortiz, Michael Adam Hamilton, David Burke, Marcia Gay Harden, Amy Pietz, Megan West, Tye Alexander, Sara Paxton, Yatoya Toy, Brett Zimmerman, Karen Ann Cabrera, Jeff Doucette, John Posey, Jen Dede, John McKeever, Frank Maharajh, Karina Logue, Tabitha Morella, Anne Betancourt, Lou Richards, Famke Janssen, Elliot Knight, Catherine Carlen, John Getz, Brian Gallagher, Assaf Cohen, Jennifer Butler, Steven Weber, Wes Armstrong, Missy Doty, Jason Gedrick, David Denman, Alysia Reiner, Arjun Gupta, Sage Kirkpatrick, Tim Griffin, Elizabeth Perkins, Karen Malina White, Tracy Vilar, Robin Gammell, David Gautreaux, Jim Turner, Eric Davis, Greg Germann, Tamlyn Tomita, Mark Adair-Rios, Dean Cameron, Bonnie Burroughs, Lynn Whitfield, Stacy Edwards, David Burke, Aubrey Manning, Katie Cleary, Thomas Robinson, Pat Healy, Eddie Driscoll, Faran Tahir, Jackie Geary, José Zúñiga, Brynn Thayer, Innis Casey, Vincent Duvall, Delpaneaux Wills, James Logan, Peter Onorati, Michael McGrady, Hector Luis Bustamante, Cicely Tyson, Michelle Hurd, Mark Famiglietti, Mageina Tovah, Tom Everett Scott, Lilli Birdsell, Mari Weiss, Karl T. Wright, Dan Martin, Sarah Burns, Steven Culp, Barbara Eve Harris, Kendrick Sampson, Amy Okuda, Christine Corpuz, Bonita Friedericy, Matt Cohen, Sherri Saum, James Patrick Stuart, Scott Elrod, Donnabella Mortel, Enuka Okuma, Sammi Hanratty, Virginia Gardner, Hannah Kasulka, Kasi Brown, April Grace, Simon Kassianides, Kevin Interdonato, Chris Mollica, Rick Peters, Sal Landi, Colby French, Eric Lutes, Susan Walters, Anna Belknap, Tom G. McMahon, Ron Roggé, Benito Martinez, Cristine Rose, Mary Pat Gleason, Kelsey Scott, Caroline Redekopp, Paula Newsome, Patricia Belcher, Alexandra Metz, Roxanne Hart, Wilson Bethel, Andy Umberger, Jill Basey, Adam Arkin, Emily Swallow, Donn Swaby, T.K. Carter, Gloria Garayua, Austin Basis, Harrison White, Matthew Bridges, Christopher Grove, Milauna Jackson, Mary J. Blige, Brett Butler, Corbin Reid, Michael Hyatt, Paula Jai Parker, Nick Boraine, Tomas Boykin, Eddie Diaz, Stephanie Faracy, Dameon Clarke, Esai Morales, John DeLuca, Amy Madigan, Lily Knight, Rob Brownstein, Alyssa Diaz, Mark L. Taylor, Matthew Risch, Jason Brooks, Shiloh Nelson, Susan Santiago, Roger Robinson, Jack Armstrong, Elena Campbell-Martinez, Wayne Wilderson, Peter Macon, Greg Wood, Yolonda Ross, Drew Fonteiro, Carolyn Michelle Smith, Karl Makinen, L. Scott Caldwell, J. Anthony Pena, Brian Tyree Henry, Susan Chuang, Lenny Platt, David L. King

Tento seriál jsem zaznamenala hned po jeho uvedení. Slyšela jsem na něj jen samou chválu, tak jsem se vyhýbala spoilerům a věděla jsem, že se na to chci začít dívat. A jak jsem jednou začala, tak už jsem nedokázala přestat. První půlka první série mě tak chytla, že jsem skoro zapomínala dýchat. Přítomnost byla provázaná s flashbacky a to mě na tom právě hrozně bavilo. Musela jsem si nejdřív trošku zvyknout na "styl" vyprávění, nechápala jsem, proč se některé scény opakují, ale jakmile jsem pochopila, že každý díl je jakoby zaměřený na jinou postavu a na její úhel pohledu, tak jsem byla nadšená. Potom, co jsme vlastně zjistili, co se tu noc stalo, druhá půlka série lehce klopýtala za tou první. Avšak stále mě to dost bavilo. Druhá řada je sice dobrá, ale stále nesahá první ani po kotníky. Vrací se osvědčené flashbacky s přítomností (i když v trošku "upraveném" stylu), zápletka mě tolik nechytila, ale stále si uchovávám nadšení. 5*(12.1.2016)

Tak tohle je jasná hitovka podzimu! Pokud tenhle seriál nedostane prodloužení, asi si ukoušu obě ruce. Je to vynikající. Nadupané. Plno akce, spousty případů... výborní herci a ty flashabacky jsou zpracované naprosto geniálně. Za mě jasných 5*!(15.10.2014)

// Takovej mladej, hip, zamotanej seriál z prostředí právnické univerzity, kde vrahové unikají na svobodu a nic se vlastně neděje. Nevím, jestli se mi to líbí nebo ne - ale sledovat budu zatím dál. Po dvou dílech 50% PS. na těch gay podzápletkách a kdo s kým spí by se mohlo ubrat, zabírá to až příliš času imho(4.10.2014)

Na toto som čakala a dúfala som, že to budem môcť povedať. Zabudnite na všetky kriminálky a seriály zo súdneho prostredia. Tu sa ukazuje pravá genialita a dôslednosť tvorcov aj hlavnej hrdinky. Napätie sa ťahalo celou sériou, takže po tejto prvej som veľmi rýchlo zabudla na akékoľvek pochybnosti. Uvidíme čo ďalej, no po tom, čo nám ukázali doteraz, mám velice veľké nádeje. Tak si opäť prajem, aby to vydržalo naďalej. Btw, Viola Davis=bohyňa.(5.10.2014)

• kareen

Sice uznávám, že pilot utekl jako voda, případ s mrtvou studentkou v nádrži vypadá taky slibně a ten konec překvapil, přesto se nepřidávám k všeobecnému nadšení. Možná je tento seriál na můj vkus až příliš americký, nebo mi prostě jen nesedl, ale všechny ty intriky, podrazy, to, kdo se s kým vyspí, aby získal lepší důkaz, který si pak profesorka a partička okolo ní stejně upraví podle sebe, to není zrovna můj šálek kávy. Navíc je většina postav vysoce nemorální, ale to by mi až tak nevadilo, kdyby alespoň jedna z nich oplývala jakýmsi kouzlem osobnosti, což neoplývá a vlastně tam není ani nikdo (snad kromě profesorky), kdo by i nějak výrazněji vyčníval. Tohle si nejspíš nechám ujít.(28.9.2014)

• - Představitel Wese Alfred Enoch je původem Angličan. V seriálu však hovoří americkým přízvukem, se kterým mu pomáhá dialektový trenér. (G..)

• - Scéna, ve které si Annalise z tváře odstraňuje make-up a sundává paruku, byla nápadem její představitelky Violy Davis. (G..)

• - Když producenti seriálu hledali vhodnou herečku pro roli matky Annalise, sama její představitelka Viola Davis navrhla Cicely Tyson, kolegyni z filmu Černobílý svět (2011). (G..)