Korida lásky

Japonsko / Francie, 1976, 105 min

Nagisa Óšima

Nagisa Óšima

Anatole Dauman

Naozaj netuším, ako hodnotiť podobné filmy. Je pravda, že kvalita snímku je nepopierateľná a dialógy sú miestami skvostné, na druhej strane, niektoré scény boli bolestne dlhé, hluché a strácali sa samé v sebe. Každopádne je to ale zaujímavý a zhliadnutiahodný film, ktorý nenudí. PS: Trier sa môže schovať.(22.5.2015)

• Angerr

Pokud bych dvěma hlavním hrdinům uvěřil, že mezi nimi skutečně vzniklo takové spalující pouto, jaké film předstírá, vůbec by mi extrémní odvaha v zobrazení sexuality nevadila. Bohužel to tak není a experiment se tak dle mého nezdařil - zůstal pouze nechutný a - jakmile si zvyknete - nudný film. 3/10(28.1.2006)

Když jsem opouštěl kinosál po shlédnutí tohoto snímku, cítil jsem se trochu ošizen - film předcházela pověst šokujícího díla, bořícího veškerá tabu, mně ale "Korida lásky" připadala trochu příliš stereotypní a dá se říci i nudná, byť jistou znepokojivost (která nemusí nutně vyplívat jen z kombinace explicitně zobrazeného milostného aktu a násilí) jí nelze upřít. S odstupem doby - a po shlédnutí několika dalších Oshimových snímků - jsem byl nucen svůj názor na tento film korigovat a přiznat mu nemalý myšlenkový přesah. Tenhle kousek z japonské kinematografie určitě stojí nejen za vidění, ale i za zamyšlení nad láskou, vášní a (banalita nebanalita) smyslem života a smrti vůbec.(5.11.2007)

• snob

Film pro notorické poměřovače velikosti penisů. Nejeden hoch nabude po shlédnutí toho filmu dojmu, že uspokojí i slonici. Ale k věci. Film vytvořený na bázi pošupování tělesních vad ženy a muže směrem hluboko a snad ještě hlouběji. Ale ne, porno se tomu neříká, umění se tomu říká. A to bez uzardění. Náplní života je soulož. A proč ne? Soulož je obohacující. Soulož je oboupohlavně přínosná. Soulož je každému volovi k mání. Hlouběji! Silněji! Ještě! A tak se tím životem plahočíme jako nadržené štěnice a najednou bum ho. Na náhrobku nechť nám stojí : Šukali jsme a šukat budem. Zřežu tě ty řezníku, mohla by stát pod názvem douška. Film Môjû (který tímto vřele doporučuju) se problematice pošahaného šukání věnuje mnohem, mnohem zajímavěji a ne až tak hloupě okatě. Kde je jaký klín, ale rychle, nemám kam bych zaklínil vlastní život.(8.12.2010)

• Ony

Děj by se dal zhustit tak do 10 vteřin. Kimono sem, kimono tam. Žádná pastva pro mé oči. Spíš téměř nepřečkatelná nuda.(15.11.2006)

• - V tomto filmu se poprvé v historii kinematografie objevil nepředstíraný pohlavní styk. (morgos)

• - Film je natočen na motivy skutečného příběhu, který se v Japonsku odehrál v roce 1936. (morgos)

• - Film byl zpracován ve Francii a oficiálně byl francouzským, díky čemuž se v Japonsku mohl promítat. Přesto byly některé jeho části zcensurovány a Nagisa Ôshima byl kvůli němu souzen. (JoranProvenzano)