Korida lásky

Japonsko / Francie, 1976, 105 min

Nagisa Óšima

Nagisa Óšima

Anatole Dauman

Naozaj netuším, ako hodnotiť podobné filmy. Je pravda, že kvalita snímku je nepopierateľná a dialógy sú miestami skvostné, na druhej strane, niektoré scény boli bolestne dlhé, hluché a strácali sa samé v sebe. Každopádne je to ale zaujímavý a zhliadnutiahodný film, ktorý nenudí. PS: Trier sa môže schovať.(22.5.2015)

• snob

Film pro notorické poměřovače velikosti penisů. Nejeden hoch nabude po shlédnutí toho filmu dojmu, že uspokojí i slonici. Ale k věci. Film vytvořený na bázi pošupování tělesních vad ženy a muže směrem hluboko a snad ještě hlouběji. Ale ne, porno se tomu neříká, umění se tomu říká. A to bez uzardění. Náplní života je soulož. A proč ne? Soulož je obohacující. Soulož je oboupohlavně přínosná. Soulož je každému volovi k mání. Hlouběji! Silněji! Ještě! A tak se tím životem plahočíme jako nadržené štěnice a najednou bum ho. Na náhrobku nechť nám stojí : Šukali jsme a šukat budem. Zřežu tě ty řezníku, mohla by stát pod názvem douška. Film Môjû (který tímto vřele doporučuju) se problematice pošahaného šukání věnuje mnohem, mnohem zajímavěji a ne až tak hloupě okatě. Kde je jaký klín, ale rychle, nemám kam bych zaklínil vlastní život.(8.12.2010)

Tak na tento film som sa tešil ako dieťa na Vianoce. Prekvapili ma odvážne zábery, ktoré mi až pootvorili ústa. Dokonca je to odvážnejšie ako dnešné japonské porno. Ai no corrida sa odohráva hlavne v interiéroch japonských papierových domov a absentujú zábery z vonku. Celkovo film nemá ani tak čo do príbehu ako na stále ukájanie sa medzi mužom a ženami. Klobúk dolu na odvahu Óšimi.(11.7.2013)

• Ony

Děj by se dal zhustit tak do 10 vteřin. Kimono sem, kimono tam. Žádná pastva pro mé oči. Spíš téměř nepřečkatelná nuda.(15.11.2006)

Tenhle eroťák má tu výhodu, že sám o sobě je i vcelku dobrým filmem. Zatímco ostatní dobové snímky tohoto tématu, a nejen ty soudobé, trpí přihloupými scénáři, neboť tvůrcům jde ve skutečnosti jen o ukázání pohlavního aktu, i zde je to hlavní věc, nicméně ne na úkor příběhu.(11.5.2009)