Korida lásky

Japonsko / Francie, 1976, 105 min

Nagisa Óšima

Nagisa Óšima

Anatole Dauman

Keďže sú slová pri sexe zbytočné, iba skonštatujem, že tí Japonci by stále iba j....i. Povinnosť pre fanúšikov súčasného porna, zistia totiž, že ono sa to dá natočiť aj niekde inde ako na sofe alebo pri bazéne. A že sa pri tom dajú prežívať aj skutočné emócie. Rozhodne je zaujímavé sledovať tunajšie komentáre, pretože vlastne ani neviem ako argumentovať. Podľa mňa to kvalitný film je, ale ak niekomu nesadne, má rovnakú pravdu ako ja. Mne zase nesadlo chladné Posledné tango v Paríži.(21.5.2015)

Naozaj netuším, ako hodnotiť podobné filmy. Je pravda, že kvalita snímku je nepopierateľná a dialógy sú miestami skvostné, na druhej strane, niektoré scény boli bolestne dlhé, hluché a strácali sa samé v sebe. Každopádne je to ale zaujímavý a zhliadnutiahodný film, ktorý nenudí. PS: Trier sa môže schovať.(22.5.2015)

Tenhle film je především o neukojené a neukojitelné sexuální touze, z níž stane se zničující vášeň a posedlost, vedoucí až k sebedestrukci a zmaru... Zajímavé a velmi netradiční dílko pro dospělé a poučené, kteří sami nemají problém se sexualitou a tím jsou i schopni bez předsudků přijmout takovýto neobvyklý příběh (film vychází ze skutečné události!) a odlišit tento film od běžné i extrémní pornografické produkce. I šokující scény zde nejsou nijak samoúčelné, dokreslují jen bizarnost fatálního vztahu hlavních hrdinů. Film, zasluhující si pro své citlivé ztvárnění možných (byť patologických) forem lidské sexuality nepochybně a s tolerancí nejvyšší hodnocení!(18.3.2006)

• Hejtmy

{614/1001} Proti pornu absolutně žádný dišputát. Ale buď točím porno, nebo film, dohromady by se to míchat nemělo, protože pak to vždycky dopadne právě nějak takhle, to znamená velmi špatně. Prakticky nekoukatelné. 0 %(12.3.2011)

• mustafa

Jeden z mála filmů, které jsem nedokoukal do konce? Proč? Protože mi byl prozrazen konec a vydržet 105 minut se koukat na podprůmérné japonské porno pro mě bylo opravdu hodně. Chápu, že snaha pomocí pohlavního styku ukázat charakter hlavních postav a naznačit jakýsi příběh je zajímavá. Jenže jsem postrádal hlubší dialogy, které by tu snahu o jakousi psychologii postav trochu podpořili. Místo toho jsou po většinu filmu slyšet pouze umělé a hrané vzdychy, což na mě působilo hodně negativně a vyvolávalo pocit, že postavy na plátně jsou neskutečně neschopní herci. Jejich jednání a sex vypadaly opravdu uměle a nebyl jsem postavám schopen uvěřit jejich "hluboký" vztah. Prvních pět minut u filmu jsem se bavil, poté se začalo všchno postupně opakovat a začal jsem se šíleně nudit. Opravdu hodně nudit. Hodnotit raději nebudu, ale hodnocení by bylo určitě v hodně nízkých relacích...(17.11.2006)