Korida lásky

Japonsko / Francie, 1976, 105 min

Nagisa Óšima

Nagisa Óšima

Anatole Dauman

Tenhle eroťák má tu výhodu, že sám o sobě je i vcelku dobrým filmem. Zatímco ostatní dobové snímky tohoto tématu, a nejen ty soudobé, trpí přihloupými scénáři, neboť tvůrcům jde ve skutečnosti jen o ukázání pohlavního aktu, i zde je to hlavní věc, nicméně ne na úkor příběhu.(11.5.2009)

• Angerr

Pokud bych dvěma hlavním hrdinům uvěřil, že mezi nimi skutečně vzniklo takové spalující pouto, jaké film předstírá, vůbec by mi extrémní odvaha v zobrazení sexuality nevadila. Bohužel to tak není a experiment se tak dle mého nezdařil - zůstal pouze nechutný a - jakmile si zvyknete - nudný film. 3/10(28.1.2006)

• Jacinda

poblít se ze závěru a už nikdy znova nevidět(22.11.2011)

Tenhle film je především o neukojené a neukojitelné sexuální touze, z níž stane se zničující vášeň a posedlost, vedoucí až k sebedestrukci a zmaru... Zajímavé a velmi netradiční dílko pro dospělé a poučené, kteří sami nemají problém se sexualitou a tím jsou i schopni bez předsudků přijmout takovýto neobvyklý příběh (film vychází ze skutečné události!) a odlišit tento film od běžné i extrémní pornografické produkce. I šokující scény zde nejsou nijak samoúčelné, dokreslují jen bizarnost fatálního vztahu hlavních hrdinů. Film, zasluhující si pro své citlivé ztvárnění možných (byť patologických) forem lidské sexuality nepochybně a s tolerancí nejvyšší hodnocení!(18.3.2006)

• Tomco

Nadržaný som bol síce solídne, ale keďže mám film hodnotiť ako film a nie ako soft porno, tak musím z opasku dve diery ubrať. Zámer primárne poukazovať na otvorenú sexualitu, nadržanosť a neprestajnú kopuláciu mi príde ako dosť trápny. Sexuálna posadnutosť a pre niekoho aj jej šokujúce vyústenie v tomto prípade môže znamenať veľa, ja však čakám od filmu niečo iné.(10.2.2008)