Galavant (TV seriál)

Komedie / Muzikál

USA, 2014, 18x21 min

Ať už se budu snažit sebevíc, myslím, že větší poklonu než tu, že mi Galavant v některých ohledech připomíná Černou zmiji (a místy taky Princeznu nevěstu), asi vyseknout nedokážu. Seriálu se daří dokonale naplňovat žánrová klišé tradičních pohádkových příběhů, aby je nakonec s úsměvem na tváři shodil a ještě si na jejich ostatcích s chutí zatančil a zazpíval. Ano, muzikálová čísla představují nedílnou součást Galavanta a parodická nátura jednotlivých výstupů (například vypravěčova závěrečná reflexe sledovanosti, na níž bude záviset vznik druhé série či hádky o to, která z postav bude mít hlavní sólo či završí píseň velkým finišem a stane tak ve středu zájmu kamer jsou vysloveně k popukání) z nich dělá jeden z nejzábavnějších prvků seriálu. Bohužel se obávám, že místy raketové tempo textů výrazně znesnadní výrobu titulů/dabingu a autor bude muset slovní přestřelky včetně vtipů chtě nechtě výrazně osekat, aby lidi stačili číst/se překlad trefoval postavám do pusy, což se dle mého negativně projeví v diváckém přijetí. Pochvalu si kromě písniček zaslouží typově přesní herci, kteří se buď vymaňují ze stereotypních škatulek (černošský panoš, rasově těžko zařaditelná valencijská princezna), nebo do nich svým vzhledem naopak zapadají, ovšem scénář tyto okamžitě bortí či rovnou převrací naruby, když jednotlivým charakterům připisuje jiné vlastnosti, než bývá obvyklé (krásná a naivní dáma v nesnázích alias princezna je manipulativní mrcha, její zachránce, pohledný „princ“ opilecký sedlák a tyranský král vládnoucí pevnou rukou zase neschopný romantický naiva). Jediné co lze vyčítat respektive na to upozornit je místy výrazně „punková“ výprava, která působí lacině, scény jsou většinou zaplněny dekoracemi velmi řídce, ale vzhledem k nátuře díla není dost dobře možné tento „nedostatek“ kritizovat, neboť - ačkoli je více než zřejmé, že výroba Galavanta nepatřila k nejnákladnějším - autoři se můžou velmi snadno ohradit, že ona lacinost představuje další z parodických prvků, jenž má za cíl zesměšnit na pohled okázalé, do nejmenšího detailu propracované a tím pádem neuvěřitelně sterilní a nerealisticky působící prostředí z klasických pohádek odehrávajících se ve špinavé době středověku. 85%(26.1.2015)

Ne, já nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Takhle jsem se naposledy pobavil u Horribla. Z tohohle se může stát kult. Ty písničky jsou opravdu chytlavý. Pak je tahle parodie vtipná, uhozená, bláznivá, ale není trapná. A král je prostě úžasný.(6.1.2015)

"I know you're not a hugger, but if you were, I would wrap myself around you like a leather jacket made of love." Brilantní. Shlédnuto s nadšením a 100% pozorností, což se dlouho ničemu nepovedlo. Vtipně "realistické" pojetí hrdinské látky (nechutnosti každodenního soužití, radosti prostého lidu), překvapivě příjemné písničky, geniálně zahraný král Richard, tak trochu jiná "damsel in distress", hrdina, jeho láska a páže, věrný kat a šašek... Kdo neviděl o hodně přichází. Doporučuji s anglickými titulky- bohužel jde o jednu z těch věcí, které překladem nezbytně tratí. ♪ Will all this singing ♪ kill our Nielsen ratings? ♪ Sid, the peasants, the entire crew ♪ Will they be back for season two? ♪ Who knows? ♪ But if there are more shows ♪ Then off our hero goes ♪ And so the legend grows ♪ The legend known as Galavant ♪ For realsies.(10.4.2015)

• KevSpa

První díl jsem dokoukala jen se silným sebezapřením. Chápu, že pro někoho může být zábavné sledovat, jak moc stupidní tenhle seriál je, ale to není můj případ. Pilot - 20%(13.1.2015)

• reban

Pro kastrovaný chlapce a potraty co se bez koulí už narodili, naprosto dokonalý seriál. Pro nás ostatní ztráta času a mozkových buněk. Přihřátej příběh, přihřáta hudba, přihřátý herci, přihřátá délka epizod, přihřátej počet sérií, přihřátej úvodní obrázek a přihřátej celej svět. #globálníoteplování #nemámnicprotipřihřátejm #Peace(3.2.2016)