N.W.A: Straight Outta Compton

(hudební videoklip)
  • USA Straight Outta Compton
Hudební / Krátkometrážní
USA, 1988, 4 min

Oficiální videoklip k písni Straight Outta Compton od N.W.A, která vyšla v roce 1988 na stejnojmenném albu. Hudbu složili Dr. Dre s DJ Yellou a o text se postarali Ice Cube, MC Ren a The D.O.C. Videoklip se natáčel v Comptonu v Kalifornii, režie se ujal Rupert Wainwright. (henrycruel)

corpsy

Téma piesne a kultu okolo gangsta rapu je niečo, pri čom strávite pol dňa konverzáciou medzi priaznivcami a odporcami a nestrannými. Kto je zlý a kto dobrý? Kto má právo na to a na to a kto nie? Všetci ale máme svojich démonov. Ale ako hovorím, na to tu nie sme. Videoklip je totižto skvelo spracovaný a kamerové kúzla sú na, dá sa povedať, amatérsky prejav viac ako skvelé. ()

MikO_NR_1909

Straight Outta Compton! alebo ako inak sa dá vyjadriť brutalita a násilie ak nie IBA explicitne násilným videoklipom, ktorý stavia všetko naruby. Dnešná mládež by si mohla trošku vstúpiť do svedomia a zamyslieť sa, či rap vznikol ako oslava materiálnych vecí, áut, žien, reťazí alebo z chudoby, vzbury systému a nespravodlivosti. K technickým skills aktérov už niet veľmi čo dodávať. Zároveň sa začalo zlaté obdobie amerického hip-hopu (1988) a skončilo (začiatkom roku 1997). ()

• Ako už názov napovedá, natáčanie videoklipu prebiehalo na autentických miestach v Comptone. (Real Tom Hardy)