Třešňový tabák (festivalový název)

• Estonsko

Kirsitubakas

Cherry Tobacco

Drama / Romantický

Estonsko, 2014, 92 min

Mihkel Soe

Sten Sheripov

Z letní pohody do nostalgicky shovívavého podzimu. Obě etapy se mi moc líbily. Příjemný film, plný jemného humoru, při kterém vám lehce cukají koutky, plný malebných záběrů přírody a hudby, která tomu všemu hraje do noty. Tabák, který bude vonět i nekuřákovi. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women. (25.11.2016)

Nepopieram, film má niečo do seba, je príjemný na pohľad, pričom z neho sála taká neurčitá ezoterická atmosféra. No to je asi tak z kladov všetko. Čo sa týka dejovej linky zaujal ma len úvod, keď dievčinka prišla na návštevu k tomu tichému a nesmelému chalanovi, pričom sa im tam do všetkého fušovala tá babka (mama). To bolo celkom zábavné. No výlet samotný ako aj záver už neponúkli nič zaujímavé. Dievčinka sa zaľúbi, ale ďalej sa to už vo filme žiadnym spôsobom nerozoberá - bez zápletky, bez drámy (humoru), bez významu, bez zaujímavých myšlienok... no proste sterilita ako hrom. Samotný koniec je tiež len taký nijaký. No nič, celkom sklamanie. Slabší priemer. 55/100(24.3.2017)

[Dny evropského filmu 2015] S Estonci vyrazit do přírody a lesů se vyplatí, nejen na houby, ale i na borůvky a pokud možno s dýmkou napěchovanou třešňovým tabákem v kapse či alespoň ořechy. Příjemná atmosféra, funkční a jemný (situační) humor (kuře, polština, "co s Tebou budu dělat?"), funkční postavy, kterým vévodí Don Juan z lesů či Jožin z bažin v jedné osobě zahraný přesným Raudsepem. Představitelka Laury si svou teenegerku dává na jedničku, zcela uvěřitelně a velmi sympaticky. Nefunkčí mladistvé lásky, zakázané mezigenerační lásky, přátelství, naprostá uvěřitelnost v emocích. Cibule, holiny a celková uvolněnost, která k mě donutila k téměř soustavnému úsměvu na tváři. Nejmilejší film Challenge Tour mi přineslo povinné Estonsko. [Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií](11.4.2015)

Tento film má len dve chyby ... prvá, že lopata555 nebol s nimi na tom výlete a druhá, že ani na jednu chvíľu si Laura neobliekla to Joosepove námornícke tričko. Film, kde sa nič svetoborné nedeje, ale strašne dobre sa na to pozerá, vy sami cítite všetky tie pocity, ktoré cítia hlavní hrdinovia, hudba je úplne skvelá a ten Laurin úsmev na konci veľavravný. Project 52 Films by Women (6.2.2016)

Vrchol filmu: mladý v saku a v bielej košeli pod drezom s francuzákom uťahuje poľské matky! Tento film má vskutku niekoľko vychytaných scén!(26.8.2015)

• - Natáčelo se ve vesnici Värska v Estonsku. (Cheeker)