Třešňový tabák (festivalový název)

• Estonsko

Kirsitubakas

Cherry Tobacco

Drama / Romantický

Estonsko, 2014, 92 min

Mihkel Soe

Sten Sheripov

Vrchol filmu: mladý v saku a v bielej košeli pod drezom s francuzákom uťahuje poľské matky! Tento film má vskutku niekoľko vychytaných scén!(26.8.2015)

Nie naozaj sa tu nič výnimočné nedeje, ale tie pocity ak ich dokážete zachytiť sú prekrásne. Spomienky na všetko krásne čo sme v živote prežili a to všetko pretkané nádhernou prírodou a skvelou hudbou. Ja k skvelému pocitu z pozretého filmu skutočne niekedy viac nepotrebujem. Videné v rámci projektu 52 films by women.(30.1.2016)

Lauro, tak jsem se taky rozhodla, že budu sbírat hezké chvilky na památku. Ono jich zase tolik není a v těch smutnějších se k nim budu pak určitě vracet.......... Přesně tyhle filmy mám ráda, kde na mě dýchne přirozená atmosféra a ta mě pak vtáhne natolik, že mimo jiné i tu vůni třešňového tabáku cítím až doma.(6.9.2015)

• xxmartinxx

Estonské Stmívání, stejně jako Neústupní, nenechte se zmást artovou slupkou. Pasivní postavy bez charakteru a vlastností tu jsou do sebe útrpně zamilované. Coby motiv dostačující, coby jediná náplň filmu už jenom opotřebované.(16.7.2014)

Tento film má len dve chyby ... prvá, že lopata555 nebol s nimi na tom výlete a druhá, že ani na jednu chvíľu si Laura neobliekla to Joosepove námornícke tričko. Film, kde sa nič svetoborné nedeje, ale strašne dobre sa na to pozerá, vy sami cítite všetky tie pocity, ktoré cítia hlavní hrdinovia, hudba je úplne skvelá a ten Laurin úsmev na konci veľavravný. Project 52 Films by Women (6.2.2016)

• - Natáčelo se ve vesnici Värska v Estonsku. (Cheeker)