Zázraky

Zázraky

Wonders, The

Itálie / Švýcarsko / Německo, 2014, 110 min

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(10.1.2015)

• evulienka3

Tento film mi vôbec nesadol. Nielenže mi v drvivej väčšine boli herci nesympatický, ale aj ten príbeh akosi len prešiel popri mne a nič mi nepovedal. Dokonca ani nemám nejmenšiu chuť vôbec uvažovať o tom, čo chcela autorka týmto celým povedať, čo sa mi stáva naozaj málokedy. Asi sme na seba proste natrafili v nesprávnom čase, pretože ešte aj tri hviezdičky pre tento film mi prídu v tejto chvíli veľmi veľa. Videné v rámci projektu 52 films by women,a aby toho nebolo málo ešte aj v rámci Challange tour marec 2016 - 30 dní so svetovou kinematografiou.(1.3.2016)

49 MFF KV(7.7.2014)

Říkal jsem si, odkud znám tu paní v bílém nadpozemském hábitu - vždyť je to Monica Bellucci! Nemůžu souhlasit s tím, že scéna s vysíláním pořadu byla „mimo“. Podle mě dokonale podtrhla magický realismus prostupující celým dílem. A konec - to je zázrak tyvole.(9.2.2015)

Zachycení života na italském venkově někde na pomezí mezi snem a noční můrou. Divné, hodně divné. Ať tak nebo onak, jsem docela rád, že jsem se z toho zážitku probudil.(14.1.2015)