Zázraky

Zázraky

Wonders, The

Itálie / Švýcarsko / Německo, 2014, 110 min

• Seabeast

Je sice moc hezké vidět na prvním místě, že zde hraje Monica Bellucci, ale jestli se chystáte na film podívat kvůli ní, tak si dejte radši zpátečku. Má tam jen pár bezvýznamných štěků. Tedy výjimku tvoři snad jen zájemci o nakouknutí do života rodiny, která dělá do včelařství. Ale i v tomto případě trochu váhám jestli vás to vůbec osloví. Zázraky mi přišly nezajímavé a protahované až běda. Komorní snímky ze života mi vůbec nevadí, ale tohle docela uspávalo.(30.10.2014)

Místy téměř dokumentární formou natočený film. Gelsomina a její sestry jsou nuceny již od mala vykonávat těžké práce na statku pod dohledem jejich autoritativního otce. Jisté východisko ze stereotypu hledá hlavní hrdinka v příležitosti přihlásit svou rodinu do televizní soutěže a to i přes nelibost otce. Poetika vyprávění, přirozeně jemný humor a absence jakéhokoliv sentimentu jsou nejsilnějšími prvky tohoto filmu. 70%. MFF KV.(12.7.2014)

Nenápadný klenot, v záplavě mnoha jiných známějších filmů. I když se zde nic převratného nestane, je tu obsaženo tolik věcí, které Vám začnou zapadat až úplně po skončení filmu. Lituju jen toho faktu, že Alice natočila zatím jenom dva filmy, jinak je má spokojenost skoro maximální. Lepší čtyři.(6.2.2015)

Zachycení života na italském venkově někde na pomezí mezi snem a noční můrou. Divné, hodně divné. Ať tak nebo onak, jsem docela rád, že jsem se z toho zážitku probudil.(14.1.2015)

Výborne natočená depka...(7.1.2015)