Zázraky

Zázraky

Wonders, The

Itálie / Švýcarsko / Německo, 2014, 110 min

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(10.1.2015)

Ten konec... kouzlení kamerou, filmem. Pestrobarevné a jemné, ale zároveň bolestné a poměrně kruté. Souhlasím s názorem, že scéna s vysíláním pořadu z toho maličko vypadává, ovšem na druhou stranu ono to zjevně má vyznít nepatřičně.(16.7.2014)

Nenápadný klenot, v záplavě mnoha jiných známějších filmů. I když se zde nic převratného nestane, je tu obsaženo tolik věcí, které Vám začnou zapadat až úplně po skončení filmu. Lituju jen toho faktu, že Alice natočila zatím jenom dva filmy, jinak je má spokojenost skoro maximální. Lepší čtyři.(6.2.2015)

Jeden z těch filmů, kde bych zřejmě potřebovala projít filozofickou fakultou jako Alice, pak bych mnohé viděla zřetelněji a dokázala si všechny ty události hravě pospojovat. Žel, se tak nestalo a docela mě to mrzí, protože tam bylo mnoho momentů a záběrů kamery, které by stálo za to, aby mně, obyčejnému divákovi byly trochu srozumitelněji předložené. Je to spíš pocitová záležitost, kde na mě padla mírná deprese a beznaděj, ale taky vděk za to, že žiji tam, kde žiji.(28.2.2015)

Zachycení života na italském venkově někde na pomezí mezi snem a noční můrou. Divné, hodně divné. Ať tak nebo onak, jsem docela rád, že jsem se z toho zážitku probudil.(14.1.2015)