Zázraky

Zázraky

Wonders, The

Itálie / Švýcarsko / Německo, 2014, 110 min

• mat.ilda

Za zázrak mohu považovat jen skutečnost, že jsem vytrvala do titulků, trpěla jsem skoro jako Gelsomina a možná jsem se stejně i nadřela, ona nuda dokáže být docela úmorná a nepochopení záměru vám nepřidá... podobně, jako pozorování všech těch nezáživných a strašlivě divných, až odpudivých postav. Jedna hvězda za velblouda.(18.5.2015)

49 MFF KV(7.7.2014)

Jeden z těch filmů, kde bych zřejmě potřebovala projít filozofickou fakultou jako Alice, pak bych mnohé viděla zřetelněji a dokázala si všechny ty události hravě pospojovat. Žel, se tak nestalo a docela mě to mrzí, protože tam bylo mnoho momentů a záběrů kamery, které by stálo za to, aby mně, obyčejnému divákovi byly trochu srozumitelněji předložené. Je to spíš pocitová záležitost, kde na mě padla mírná deprese a beznaděj, ale taky vděk za to, že žiji tam, kde žiji.(28.2.2015)

Ten konec... kouzlení kamerou, filmem. Pestrobarevné a jemné, ale zároveň bolestné a poměrně kruté. Souhlasím s názorem, že scéna s vysíláním pořadu z toho maličko vypadává, ovšem na druhou stranu ono to zjevně má vyznít nepatřičně.(16.7.2014)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(10.1.2015)