Šetřete s Jaimem

(pořad)
  • Velká Británie Jamie's Money Saving Meals (více)
Reality-TV
Velká Británie, 2013, 50 min

Účinkují:

Jamie Oliver

DocBrown

Ach jo, s Jaimem to jde hodně z kopce a už začínám chápat, proč ho jinde pár komentářů přirovnává k Babicovi. Tenhle produkt snad už musel být vytvořen marketingem a sponzorovaný náhražkou jogurtu Yeo 0%. Ani mi tak nevadí téma vaření levně, a tohle ani vyloženě levné není (stále relativně kvalitní maso ač se musí vařit dlouho), ale ukázat že domácí vaření je několikanásobně levnější než take-away. Kdo by to byl čekal. Nejhorší jsou ale ty vložky reality-show, lést do bytu nesvéprávným lidem, co kupují všechno v akci a pak se jim to nevejde do ledničky a pak jakože jim z toho Jamie něco uplácá a je to hrozně dobré (tohle naštěstí ve další sezoně zmizelo). A vůbec to Jamie občas pěkně fláká, např fried rice z čerstvé rýže a všechny zbytky balí do phylla, aniž to používal tak jak se správně má. ()

kulyk

Co tu všichni mlčíte? Čtyři roky starý počin, hodnocení přes třicet a komentů nula. Asi máte ublemcané prsty od těch jeho masíček, co? Nechcete si zamastit klávesnici, co? Co? Lenochodi. Vyžraný. Tlustý. Buržojistický. A starý dobrý stachanovec kulyk aby to zase oddřel. Fiflavý držtičkin se tentokrát pustil do ,,levného vaření", při kterém se však nemusí slevit z kulinářských zásad či chuťově-kalorických požadavků. Pravda, málem se diskvalifikoval již ve druhém díle, kde flákl na pekáč kilo a půl těžký filet z lososa, ale prý to bylo v akci asi jen za sedm set, takže dobrý, lidovky Ládi Hrušky v ohrožení. Faktem je, že řada tipů se (po mírných úpravách) dá přenést do české kuchyně docela dobře. A, ač je to k nevíře, radost toho kuchtíka z vaření je i po letech veřejné exhibice stále zjevná, ať už Oliver smáčí špek a nebo hňahňá pyré. Je to trapné, ale přiznám se - inspiruje mě. Ovšem nikdo neroste až do nebe, že. Jako britská sereblita číslo jedna se zajisté již brzy dočká nějakého toho mýtů momentu od libovolné pomocné kuchařky, které tak před patnácti lety naplácal krocana, promastil pekáč či (má-li Spejsyho sklony) vyšlehal vajcata. ()