poster

Mr. Holmes

 • Česko

  Pan Holmes

 • Velká Británie

  Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mikarda
  ****

  Všichni kritici, kteří se u filmu tak náramně nudili, by se měli zamyslet, co oni budou dělat až jim bude 93 let. Budete skákat s padákem? Šplhat na Matterhorn? Nechci vám brát iluze, ale budete rádi, když se ráno úspěšně zvednete z postele, dáte si snídani a půjdete zkontrolovat včely/slepice. Tento film byl výborný! Obsahuje (smutnou) realitu a nejmenuje se Mr. Holmes jen tak z legrace. Život osamělého génia je prolínán s náročným případem, dedukcí a samozřejmě nesmí chybět detektivova typická čapka a dýmka. Film ma sice pomalejší tempo, ale nuda to určitě není. Především na tyto studené sychravé večery je to vhodný film, u kterého se pod dekou přitulte ke své drahé polovičce a užívejte si společně strávený čas.(21.12.2015)

 • dr.fish
  ****

  Starý rozklepaný vyřízený Sherlock, to není asi to, co bychom chtěli vidět, ale i to patří do Holmesova životopisu. Této role se zhostil Ian McKellen, a to navýsost dobře, jak už je u něj obvyklé. Starý muž, který si nic nepamatuje a stále touží vyřešit svůj poslední případ, vzpomenout si jak to vlastně tenkrát bylo, jen na tom už mu v životě záleží. Nakonec je to všecko ale úplně jinak a to je dobře. Zpočátku depresivní, pak ale především laskavý příběh o stáří, samotě a přátelství. Skvělý herecký výkon. 75%(17.5.2016)

 • maddy
  ***

  Mr. Holmes ponúka značne odlišný pohľad na slávneho detektíva a zaujímavo sa pohráva s mýtom okolo jeho osobnosti. V podstate ho poľudšťuje a robí z neho obyčajnú postavu, ktorá sarkasticky naráža na to, že slávny klobúk nikdy nenosil a množstvo týchto „mýtov“ sú len literárne výmysly pre spestrenie čitateľovej fantázie. Vo filme tak ani nejde o žiadnu kriminálnu zápletku alebo vyšetrovanie zložitého prípadu (pokiaľ nepočítam tých pár mŕtvych včiel), ale jedná sa o drámu o starnutí a senilite, ktorá človeku strpčuje života a je v podstate jedno, či tým človekom je Sherlock Holmes alebo ktokoľvek iný. Samotný príbeh však nie je obzvlášť prepracovaný a skôr sa jedná o obyčajné nostalgické spomínanie človeka na jeho predošlý život bez nejakých výrazne vzrušivých momentov, bez jediného prekvapenia alebo akéhokoľvek zvratu. Film nefilozofuje, nezaoberá sa hlbokými myšlienkami, ani neponúka výrazný pohľad do psychiky starnúceho človeka, respektíve človeka ktorý senilnie. Iba si to tak celé pomaly a neškodne plynie k záveru a vo výsledku Mr. Holmes síce neurazí absolútne nikoho, no vyslovene nadšený z toho asi tiež nikto nebude. No byť tu niekto iný než Ian McKellen a jeho do bodky precízny výkon stratil by film väčšinu kúzla. CELKOVO: 3* (6/10)(23.10.2015)

 • eLeR
  ****

  Film mal pomalšie tempo, ale veď aj Sherlock vplyvom staroby spomalil. Aj napriek tomu vôbec nenudil a mal veľmi príjemnú atmosféru a vizuálne sa mi páčil. Príbeh je celkom zaujímavý, prelínanie skutočnosti, spomienok na minulosť, postupné odkrývanie starého prípadu a do toho výborné herecké výkony troch hlavných predstaviteľov (McKellen, Linney, Parker) ... ja som spokojná.(12.11.2015)

 • malylada
  ***

  Tak čekal jsem napínavý případ a místo toho tvůrci naservírovali paměti, stačí a derniéru slavného detektiva. Celé je to jakési filozofování nad životem, které není moc zajímavé a utahaným tempem běží od začátku do konce. McKellen se do role nesmírně hodí a je škoda, že si Holmese nemohl střihnout dříve......5/10(16.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace