Mr. Holmes

Pan Holmes

Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

Britský hold nejslavnějšímu neexistujícímu Britovi. Líbilo se, ale něco úžasného to taky nebylo.!(17.1.2016)

• Malarkey

Filmová lobotomie mozku okleštěná o základní životní funkce. Nejnudnější adaptace Sherlocka Holmese, kterou jsem vůbec kdy viděl.(21.4.2016)

Všiml jsem si, že na začátku Mr.Holmes nasbíral slušných osmdesát procent, jistě od věrných fanoušků A.C.Doyleho. Postupně pak hodnocení klesalo a klesalo, samozřejmě, obyčejným "hltačům" snímek nesedl. Není to nic mimořádného, žádná super detektivka atd. Přitom autor knihy zamýšlel napsat úplně jiný příběh Sherlocka Holmse. Je to jen jedno velké nepochopení. U mně film naopak zabodoval, pobavil mě a překvapil v tom, co mnohým uniklo.(2.2.2016)

Mr. Holmes a jeho včely. McKellen je jako stařík skvělý a když by mu tvůrce filmu udělil v ději více toho "sherlockování", bylo by to užasné. Škoda naopak je, že více než cokoli jiného je toto film o stáří a senilitě, která ztrpčuje Holmesovi život. K lepšímu dojmu by postačila lepší zápletka a rozuzlení, nemám problém že je film o zapomnětilvosti, ale mám problém, když nejslavnější detektiv maximálně tak pozná rozdíl mezi včelou a jiným hmyzem. Plno důvodů proč film vidět a proč nevidět.. nakonec spíše doporučení, protože i ta atmosféra se celkem povedla.. takže asi že palec nahoru.(19.10.2015)

Okouzlující příběh o stáří znamenitého muže, o akceptování limitů jeho génia, o hledání odpuštění za hříchy jeho pýchy a sobectví. Moudré, nádherné, ale mladí to asi nepochopí.(7.12.2016)

• - Sir Ian McKellen (Holmes) si udělal kurz včelařství na The London Honey Company ještě před natáčením. (tedvidek94)

• - Původně se snímek jmenoval podle novely Mitche Cullina "A Slight Trick of the Mind", autoři filmu však později název pozměnili na jednodušší Mr Holmes. (oje)

• - Mr. Holmes je už štvrtou spoluprácou medzi režisérom Billom Condonom a Laurou Linney. (chesterko)