poster

Mr. Holmes

 • Česko

  Pan Holmes

 • Velká Británie

  Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • baribal
  ***

  Mr. Holmes a jeho včely. McKellen je jako stařík skvělý a když by mu tvůrce filmu udělil v ději více toho "sherlockování", bylo by to užasné. Škoda naopak je, že více než cokoli jiného je toto film o stáří a senilitě, která ztrpčuje Holmesovi život. K lepšímu dojmu by postačila lepší zápletka a rozuzlení, nemám problém že je film o zapomnětilvosti, ale mám problém, když nejslavnější detektiv maximálně tak pozná rozdíl mezi včelou a jiným hmyzem. Plno důvodů proč film vidět a proč nevidět.. nakonec spíše doporučení, protože i ta atmosféra se celkem povedla.. takže asi že palec nahoru.(19.10.2015)

 • GeusX
  ***

  Jakýsi poetický epilog života "reálného" Sherlocka na anglickém pobřeží. Na slovutného detektiva přichází senilita a paměť mu přestává sloužit. Snaží se vzpomenout si na opravdové okolnosti svého dávného, posledního případu. Celý příběh, s lehkou detektivní zápletkou, je rozvláčný a pomalý, stejně jako stařičký Holmes. Je odlišný od ostatních známých detektivních příběhů. A je to veskrze smutný film...(2.10.2016)

 • mat.ilda
  **

  Vědět, že zde bude Mr. Holmes prezentovat Ottův slovník naučný, Včelařův rok a jeden případ, který mohl v klidu ponechat Alzheimerovi ve spárech, byla bych ušetřena všech průvodních znaků pozdního stáří a necítila každou kost v těle... to vlastně znamená, že McKellen zahrál fakt dobře, jen, ehm, poněkud zbytečně.(5.11.2015)

 • klerik

  Prísť v časoch skrz-naskrz moderných verzií najslávnejšieho detektíva s takouto pocitovou nakladačkou, je ozaj odvaha. Nejde ani tak o nejakú nostalgiu či sladkobôľne spomínanie. Toto je skrátka geriatria so všetkým, čo k tomu patrí. A dokonca bez odľahčenia, ako tomu bolo napr. v prípade V ZAJATÍ RÝCHLOSTI s Hopkinsom alebo O SCHMIDTOVI s Nicholsonom. Zvláštny film...(9.9.2016)

 • kombajn
  ****

  Takový pomalý, ale příjemný film. McKellen je pan herec a z filmu dýchá Anglie a spousta lidskosti...(14.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace