Mr. Holmes

Pan Holmes

Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

Špatně se mi hodnotí a nerad píšu 3*. Jenže ono to bohužel na víc není. Sherlokova stařecká postava je Ianovi náramně pěkně napsána a je opravdu příjemné dívat se na tohoto dědouše v tak ikonické roli, kterou svým charismatem a herectvím povznáší. Je tu plno nostalgie, emocí a vzpomínek z minulosti. Bohužel se scénář moc utopil v rozímání a přízpůsobením vysokému věku představitele až se vytratila potřebná dávka napětí, mysteriózna nebo jakékoliv minimálistická akce a svižnější scéna. Přičemž pochybuju, že by si lehkou, šarmantní akci Ian nerad střihl. Zbytečně to moc tápe ve vzpomínkách a senilnosti Sherlocka, než aby to byla vkusná a brilantní rozlučka v podání rafinovaného posledního případu. Škoda, čekal jsme víc a minimálně Mr. McKellen by si to "víc" zasloužil.(23.10.2015)

Film mal pomalšie tempo, ale veď aj Sherlock vplyvom staroby spomalil. Aj napriek tomu vôbec nenudil a mal veľmi príjemnú atmosféru a vizuálne sa mi páčil. Príbeh je celkom zaujímavý, prelínanie skutočnosti, spomienok na minulosť, postupné odkrývanie starého prípadu a do toho výborné herecké výkony troch hlavných predstaviteľov (McKellen, Linney, Parker) ... ja som spokojná.(12.11.2015)

Výprava za pravdou, během které si člověk uvědomí, že někdy potřebujeme fikci, aby nás před ní uchránila. #TeamBees(18.1.2016)

Mr. Holmes je poetický film o stáří, odpuštění, ješitnosti, sobeckosti, o včelách a - o Sherlocku Holmesovi. Myslím, že děj není nikterak složitý a nedá se v něm ztratit. Dějová linka je jediná a prostřednictvím Holmesových vzpomínek se všechno vysvětluje, proplétá a komplikuje. I přes ten perfektní konec mi ale ve filmu něco chybí. Ano, případ s rukavičkou byl dobrý, vyústění na lavičce taky sedělo, ale... Jako by se to všechno Holmese nijak nedotklo. Až pak ty včely. Možná to tak má být, možná zůstáváme dlouho mimo veškeré dění a věci se nás zdánlivě netýkají. Možná pak stačí potkat někoho, s kým svůj život pochopíte. Vlastně tomu Holmesovi trochu závidím, že Rogera - i když na sklonku života - poznal.(25.10.2015)

• Fr

„POKUD UMŘETE, CO SE STANE SE VČELAMI?“ … „NEMÁM PONĚTÍ. ČLOVĚK NEMŮŽE VYŘEŠIT VŠE“… /// Třiadevadesátiletej stařec a jeho svět, ve kterým se snaží léčit selhávající paměť pomocí žlutodřevu peprnýho, stará se o včely a jeho jediným posluchačem je malej kluk. Krátký flashbacky z návštěvy Hirošimy a ze vzpomínek na dávný případ, slouží divákovi k úniku z farmy, na který žije s hospodyní a jejím synkem. Pomocí nich je vyprávěn případ o záhadě lidské povahy, který tak skýtá možnost nahlédnout do duše Holmesovi… Fajn je Milo Parker, ale jinak jde o komorní a nudný drama, který je hereckou exhibicí Sira Iana Murraye McKellena. A kdyby tady nebylo těch několik fantastickejch (Sherlockovskejch) dedukcí, mohl by to bejt film vo jakýmkoliv starci, kterýho jediným posluchačem je malej kluk. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „A Slight Trick of the Mind“, kterou v roce 2005 napsal Mitch Cullin, číst nebudu. 2.) Jedu jenom senilní filmy. 3.) Thx za titule „Erza12358“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.10.2015)