Líza, liščí víla

(festivalový název)

Liza, the Fox-Fairy

Komedie / Romantický / Fantasy

Maďarsko, 2015, 98 min

Líza nie je ani zďaleka tak šialený film, akú má povesť. Je to sympatická romantická blbosť, ktorá vám buď sadne, alebo nesadne. Alebo to nazvime na naladenie sa na rovnakú vlnu. Mne to chvíľu trvalo, ale introverti a melancholici sú moja krvná filmová skupina. Inšpirácie sú zjavné, ak neviete, ako by mohla vyzerať nízkorozpočtová spolupráca Gondryho a Jeuneta, pri ktorej by príliš nerozmýšľali nad logikou a nejakými metaforami, ale ani nad scenárom, tak presne takto.(23.3.2016)

Nu zpočátku mi to připadalo jako krákorovina nejhoršího stylu, ale pak si mě to vzalo, a s úsměvem na rtech jsem proplul "liščí kletbou". Lehkost, humor, poezie, netradiční styl i vyprávění. Řadím k romantickému art.(21.12.2015)

Maďarská Amélie z Montmartru říznutá Wesem Andersonem. Má to kouzlo, šmrnc, je to vtipné, dobře zrežírované a skvěle zahrané. Doporučuju.(20.3.2015)

"Bláznivá japanofilka má na svědomí za tři týdny tři mrtvoly." Ano, tohle nemohlo zklamat. Liza je mixem Wese Andersona, právě dnes třicetileté Amélie z Montmartru a japonské pohádky o prokleté Liščí víle. Je to naprosto kouzelná pohádka s nádhernými kulisami: Mekk (dej si hamburgr u Mekka a zaručeně se zamiluješ), Cosmopolitan (ženy, které nosí Cosmopolitan v kabelce, mají vždycky chlapa) a tajemně přízračný japonský zpěvák Tomy Tani... To prostě musíte vidět, jestli máte rádi podobně laděné snímky.(1.2.2016)

Dalo by se říci, že je to skvěle natocena blbost. A to jsem se docela těšil až tento film shlédnu, bohužel výsledek mě zklamal. Hlavně komediální stránka filmu, která na mě prostě nefungovala. Celý film jsem se víceméně nudil, ale konec se povedl, takže to ve výsledku neskončilo nejhůře...50%.(29.1.2016)