poster

Líza, liščí víla

 • Maďarsko

  Liza, a rókatündér

 • slovenský

  Liza, líščia víla

  (festivalový název)
 • anglický

  Liza, the Fox-Fairy

Komedie / Romantický / Fantasy

Maďarsko, 2015, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Uznávám, že bych nikdy nečekal, že takovou audiovizuální jednohubku v podobě Lízi, sestřenice Amélie z Montmartru, natočí zrovna Maďaři. Tím u mě hodně vzrostly. Na druhou stranu musím ale dodat, že toto je jednohubka se vším všudy. Zajímavý námět se utápí v častém sebe opakování, které mi nepřišlo úplně v pohodě. Hlavní kostra příběhu – japonský velmistr snů a bludů – mě svými tanečními kreacemi uváděl do stavu vzteku. A to i včetně hudebního doprovodu s ním spojeným. Za originalitu ale dávám tři hvězdy. A dodávám, že už to nikdy nechci vidět.(9.5.2016)

 • evulienka3
  *****

  Mám pocit, že v prípade tohto filmu v podstate existujú len dve možnosti. Buď sa nechytíte, alebo budete "krochkať blahom" nad nenápadnou genialitou tohto filmu. Pozerám, že Károlymu trvalo dlhé roky, kým sa prepracoval k svojmu prvému celovečernému filmu, ale musím povedať, že sa naozaj posnažil a dúfam, že ďalšie jeho dielko, nebude vznikať roky! Zmes skvelého filmárskeho štýlu, jemne parodizujúci guláš romatických filmov a netradičká japonsko-fínska hudobná zmes, my vyčarili, skutočne originálny filmový zážitok.(15.2.2016)

 • Bebacek
  *

  Bizár humor nejtěžšího kalibru. Nevím, kde se stala chyba. Snad poprvé v životě jsem litovala, že jsem si sedla doprostřed plného sálu a nemohla odejít. Odteď už jenom u hajzlíků!(20.6.2015)

 • PP66
  ****

  Nu zpočátku mi to připadalo jako krákorovina nejhoršího stylu, ale pak si mě to vzalo, a s úsměvem na rtech jsem proplul "liščí kletbou". Lehkost, humor, poezie, netradiční styl i vyprávění. Řadím k romantickému art.(21.12.2015)

 • easaque
  *****

  -5* připravte se na pořádnou dávku surrealismu říznutého černým humorem ozdobený poetickým deštníčkem. Já mám podobné bizarnosti rád a téhle můžu bez rozpaků dát i slabší 5 hvězdu. Hodně jsem tam cítil vliv režisérů Wes Andersona i Jean-Pierre Jeuneta a tak věřím, že kdo je má rád, tak potěší i toto dílko - bez schopnosti nadhledu a hravosti to ani nezkoušejte. Pro mě to byl jak vizuální, tak i hudební zážitek a znovu maďaři potěšili. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](28.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace