Líza, liščí víla

(festivalový název)

Liza, the Fox-Fairy

Komedie / Romantický / Fantasy

Maďarsko, 2015, 98 min

Vší tou přemírou barev, pitoreskním prostředím i postavičkami, černým humorem a ústřední úlohou vypravěče mi to hodně připomínalo seriál Pushing Daisies, jen o něco víc ztřeštěnější. Takže nic pro milovníky tradičně pojatých komedií. Ale stejně, kdo by to do těch Maďarů řekl?(28.11.2015)

Mám pocit, že v prípade tohto filmu v podstate existujú len dve možnosti. Buď sa nechytíte, alebo budete "krochkať blahom" nad nenápadnou genialitou tohto filmu. Pozerám, že Károlymu trvalo dlhé roky, kým sa prepracoval k svojmu prvému celovečernému filmu, ale musím povedať, že sa naozaj posnažil a dúfam, že ďalšie jeho dielko, nebude vznikať roky! Zmes skvelého filmárskeho štýlu, jemne parodizujúci guláš romatických filmov a netradičká japonsko-fínska hudobná zmes, my vyčarili, skutočne originálny filmový zážitok.(15.2.2016)

• kinderman

Amélie z Montmartru pod vlivem Japonska. Tento typ evropských stylizovaných filmů plných bizarních postav a situací nemám rád, protože všechno to blbnutí a možnosti počítačových triků jen zakrývá vnitřní prázdnotu. Ještě horší ale je, když tvůrce podobného filmu ve snaze dělat umění přisype do díla nějaké to instantní poselství jako van Dormael ve Zbrusu Novém zákonu. Raději se podívejte na Mészárosovy krátkometrážní filmy.(8.8.2016)

Ked' sa na scéne zjavil Tomy Tani, netrpezlivo som očakával, kedy opäť zaznie to jeho namakané ''Everybody''...(4.1.2016)

Rozpočet HUF 450miliónovTržby Celosvetovo $532,381▐ dosť pestrý a odvážny pokus od Maďarov, plný uletených scén /60%/(1.1.2016)