Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Hana Skálová, Jana Gerleová
  • Kothy

Další primácká telenovelácká blbost. Nemám slov. Prostě trapas. Dělají z Moraváků debily.... "My máme rádi víno."(17.2.2015)

Pán Bůh dal Moravanům víno, aby neovládli celý svět....a teď je celý svět na Moravě. Úvodní pilot je naprosto příšerná pecka do vajec. Poté se to vylepší, nebo si prostě zvyknete. Na moravské dialekty je třeba rychle zapomenout, Pražáci si prostě natočili seriál o Moravě. Seriál patří do kategorie "žehlící", pokud si odskočíte, nebo se chvíli nedíváte, o nic nepřijdete. Přesto jsem dokoukal obě série najednou. Důvod? Záhadným způsobem mne to začalo bavit. Hlavně ve chvílích, kdy to úplně celé ztratí smysl...je tu pár fakt zhulených dílů, většina postav si své role dost užívá, a postupně je vybrušuje k dokonalosti. Místy se mihne i moudro. Druhá série už je jenom taková sranda, recese, v dobrém míněno. Takže jak říkám, věnovat tomu o 30% větší péči, mohla to být velmi povedená věc...až na tu moravštinu, která tam fakt není. Takto dávám max. 70%, s lítostí, že to nepromákli víc.(25.9.2016)

Na Vinaře jsem se, jelikož se mi líbily ona díly Bobulí, docela těšil. Bohužel přišlo zklamání. Asi nejlepší na seriálu je prostředí, ale to pilot nezachránilo, jelikož děj byl o ničem. Jediné, co mě pobavilo, byla dvojice policajtů. Všechno navíc sráží pseudomoravština, která trhá uši. Dám seriálu ještě šanci, ale po pilotu 40 %. Edit Na konec hodnocení trochu zvedám. Pár dílů se povedlo a opravdu jsem se u nich zasmál. 55 %(1.9.2014)

• Big Bear

Nevím co to má být, zda lidová taškařice ve stylu Trošky a nebo nepovedená pomsta pražáků moravákům za všechna ta léta co si o nich lidi z Moravy myslí, že jsou idioti... Trochu mne mrzí účast některých hereckých jmen, která mají na víc než se v tomto seroši lopotit s texty v hantecu a nedokonalou výslovností. Jedno přivonění k burčáku :-) !. *(25.10.2015)

• hejsahopsa

Před zhlédnutím jsem si myslela, že by se mi to i mohlo líbit. Ale ne no.. Škoda. Nejsilnější pocit, který z toho mám je, že pražáci si hrají na Moraváky a je to trapné.(31.8.2014)

• - Přestože děj probíhá ve vinařské oblasti na jižní Moravě, valná většina herců pochází z Čech. Poznat to lze v rozhovorech, kdy se postavy snaží mluvit v nářečí, které ale ve scénáři ani v hereckém podání jižní Moravu přesně nenapodobuje. (Maulincio)

• - Část rozpočtu seriálu hradil Jihomoravský kraj z rozpočtu na propagaci turistického ruchu. V každém dílu je tedy zapracováno seznámení s jednou vinnou odrůdou typickou pro oblast Pálavy. (joywork)

• - Při natáčení scén v krojích měla na sobě Anna Fialová (Julie Vlčková) tolik sukní, že si prý nemohla pomalu dojít ani na WC. (Sarkakon)