Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Hana Skálová, Jana Gerleová

Pocházím odtamtud a byl jsem i svědkem nějakého toho natáčení, které tam probíhalo. Kraj je to nádherný, mám to tam moc rád, takže na seriál jsem se dost těšil, což byla možná ta chyba. Na můj vkus to tvůrci položili dost komediálně, až přehnaně. Osobně jsem čekal více takovou jemnou vinařskou romantiku, která byla cítit z prvních Bobulí. Tvůrci se však bohužel zhlédli více v Bobulích druhých, závánějících crazy-komedií. Kapitolou samou o sobě je předváděný dialekt-hybrid, taková ta směs mluvy místní, regionální a taky té "pražácké". Nechápu, že si autoři nedali tu práci a ten dialekt v textech trochu nevypilovali. U některých herců bylo cítit, jak moc jim to nejde z pusy. Vycházel z nich takový guláš dialektů od místního, přes břeclavsko-hodonínský až po kyjovjanský, které tam pod Pálavou normálně vůbec neuslyšíte a do toho taková ta pražácko-čecháčkovština, která dost tahala za uši. Škoda promarněné šance, uvidíme jak dál, třeba ještě v něčem příjemně překvapí.(1.9.2014)

Na 1 hvězdu to fakt není, na 3 ale taky nejspíš ne.(23.11.2014)

• kingik

Je k neuvěření, kam se český seriál může propadnout. Až do vinného sklípku, respektive tvůrčího sklepa. Nevěřím, že se na tohle dívá 2 miliony diváků. Absolutně nemám ponětí, co o tomhle psát, a jak to popsat. Chápej, je to něco nepopsatelného ve smyslu seriálového dna, kdy výsledný produkt by měl být spálen na hranici pro výstrahu. Zůstal jsem v němém úžasu, když jsem poprvé spatřil tu ani ne amatérsky natočenou příšernost, protože to bych amatéry urazil. Dan Wlodarczyk s kolegou Vojtěchem Moravcem nemají ani setinu ze základů řemeslné režie a neobjevil jsem jediný záběr nebo scénu, o které bych prohlásil, že byla průměrně dobrá, a ne odpadově obludná. Vynechme dialekt, který míchá a sráží dohromady všechno možné od jihočeských řek a rybníků, přes klasickou pražštinu až po moravskou "hégrovinu", vynechám pravděpodobně i fakt, že vinaři zřejmě nezapíjí víno kořalkou, a pominout lze i to, že vtipy jsou podávané sterilně a zasmát se jim může jenom dement, co pravidelně sjíždí všechny české a rádoby vtipné seriály. Pan František Filip by se divil a pan Jaroslav Dudek by žasnul, jaké to mají následovníky, kteří jsou nemohoucní ve vypravěčském stylu, práce s herci jim nic neříká, a místo nějaké vkusné a kvalitní zápletky, nabídnou záběry na vinici kamerou vypůjčenou od štábu TN. V současnosti to nejhorší, co jsem kdy v televizi v oblasti seriálové tvorby viděl. Odpad z hroznového vína, je proti tomu produkt hodný k dalšímu zpracování. Mé hodnocení: 0%(17.9.2014)

• papaJA21

Prvni serie (****) mě to upřímně baví a mám pocit, že si dali především záležet na scénáři. Druhá série (Odpad) zvládl jsem asi pět prvních dílů druhé série rozdíl je neskutečný od vlídného chytrého humoru k ubohým vtipkum ve stylu Kamenaku a podobných uřvaných hovadin. Ale podle komentářů se to polovině národa líbilo více než ta první takže seriál pro mně skončil. Na první sérii se mi líbilo spojení nových neotřelých tváři doplněných staršími stalicemi. Ta druhá je bohužel postavená pouze na nich.(28.10.2014)

• viperDavid

První díl takovej sice trošku zábavnej ale nijak zvlášť překvapivej. Co navíc když jsem se na to díval, ani jsem si neotevřel láhvinku červeného, takže dopad nic moc...uvidíme dál, až pak budu hodnotit(1.9.2014)

• - Při natáčení scén v krojích měla na sobě Anna Fialová (Julie Vlčková) tolik sukní, že si prý nemohla pomalu dojít ani na WC. (Sarkakon)

• - V 1. epizodě si okolo 45. minuty při oslavě na zahradě můžeme všimnout při rozhovoru policisty s jeho synem mikrofonu na triku Stázi Pavlíckové (Jitka Smutná). (TheStitch630)

• - Druhá řada seriálu se natáčela především zde: Líšná, Strdín - hospoda, kostel, náves, Pyšely - fara, kam se Tomica (Pavel Liška) s ostatními nastěhoval, Jeviněves - vinařství a vinohrad. (T-enter)