Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner

Jakožto odpůrce novodobých českých seriálů mě Vinaři naprosto překvapili. Ne pro to, že se vínu věnuji, ale způsobem zpracování. Vtipné dialogy, lepší herecké výkony (většinou), ale také kamera! Možná je jeden z účelů seriálu nalákat lidi na Moravu a asi to tak i mnoho diváků vnímá... no já se každopádně u Vinařů příjemně bavím :-)(3.9.2015)

• TheDon

Je vtipný, jak si banda pražáků hraje na moraváky a světe div se, nejde jim to z huby. Ne, není to vtipný. Je to smutný. Ne, není to smutný, je to žumpa. Procentuálně není co hodnotit. P.s.: Úplně mi to zkazilo večer.(28.1.2016)

• PauloZ

Mnoga ljeta, mnoga ljeta, mnoga ljeta .... To se doprdele neumí naučit ani tu jedinů slavnostní písničku pěkně po moravsky, když už, s prominutím, ku*ví tu moravštinu a zápletka by neobstála ani u nás v dědině?! Z moraváků dělají zaostalé neandrtálce a z pražáků ožralé workoholiky. Nechápu proč neobsadili pořádné moravské herce, klidně neznámé brňáky, nebo prostě někoho, kdo to v pohodě zvládá. Pořád dokola stejní herci, kteří nudí. Jediné plus je ta Čermákova cérečka :) PS: Pro ty, kdo neznají ten text, tak správná verze jest: Mnoga ljeta, zdraví byli, mnoga ljeta, živijó, živijóo, živijóóó!!! Po prvním díle odmítám sledovat tuhle další s*ačku z české produkce. A vlastně, dopadlo to úplně stejně, jak jsem čekal. Matonoha s Junákem to nezachrání.(1.9.2014)

Dostat kněze pod čepec, tak to je fakt vostrý.(6.1.2016)

• heyda

To je tak, když si pražáci myslí, že zahrát moraváka je snadný. Kdepak, kdepak! Když se k tomu přidá poměrně nesympatické obsazení a scénář srovnatelný s Ordinací v růžové zahradě, tak nemůže vyjít nic jiného než další zbytečný seriál. Škoda převeliká, protože Pálavsko je krásný kraj a takovou reklamu si fakt nezaslouží. 1 hvězda pro Chinaski, díky chlapci za ten song, ten nemá chybičku :)(24.9.2014)