• Crocuta

Seriál, kde se mluví jakýmsi divným umělým jazykem a který dělá blbce nejen z Pražáků a Moraváků, ale hlavně z diváků. Nejlepší je na něm ta vlezlá odrhovačka od Chinaski a ta přitom sama o sobě za moc nestojí.(7.10.2014)

Priznam se bez muceni ze tento serial me docela pobavil. Prvni dil tedy opatrny palec hore. Uvidime kam se to rozvine i kdyz prvni Bobule to bohuzel nejsou. Trochu me (ac skoro Prazakovi) vadil podivny dialekt ktery mixoval spisovnou cestinu s mistnim narecim. 60%(1.9.2014)

Jakožto odpůrce novodobých českých seriálů mě Vinaři naprosto překvapili. Ne pro to, že se vínu věnuji, ale způsobem zpracování. Vtipné dialogy, lepší herecké výkony (většinou), ale také kamera! Možná je jeden z účelů seriálu nalákat lidi na Moravu a asi to tak i mnoho diváků vnímá... no já se každopádně u Vinařů příjemně bavím :-)(3.9.2015)

• PauloZ

Mnoga ljeta, mnoga ljeta, mnoga ljeta .... To se doprdele neumí naučit ani tu jedinů slavnostní písničku pěkně po moravsky, když už, s prominutím, ku*ví tu moravštinu a zápletka by neobstála ani u nás v dědině?! Z moraváků dělají zaostalé neandrtálce a z pražáků ožralé workoholiky. Nechápu proč neobsadili pořádné moravské herce, klidně neznámé brňáky, nebo prostě někoho, kdo to v pohodě zvládá. Pořád dokola stejní herci, kteří nudí. Jediné plus je ta Čermákova cérečka :) PS: Pro ty, kdo neznají ten text, tak správná verze jest: Mnoga ljeta, zdraví byli, mnoga ljeta, živijó, živijóo, živijóóó!!! Po prvním díle odmítám sledovat tuhle další s*ačku z české produkce. A vlastně, dopadlo to úplně stejně, jak jsem čekal. Matonoha s Junákem to nezachrání.(1.9.2014)

Seriál, který byl, je a bude dost zatracován. Ano, přiznávám, že moravské jsou tam leda tak exteriéry a báječný Zdeněk Junák, ale byly tam scény, které mě dokázaly pobavit až k pláči (v tom dobrém smyslu slova). Takže budiž jim odpuštěno.(23.2.2016)