Šutry v kapsách (festivalový název)

• Rocks in My Pockets

Animovaný / Komedie / Drama

USA / Lotyšsko, 2014, 88 min

Zvuk:

Anete Vanaga

[49. MFF KV 2014](20.7.2014)

Po smíšených pocitech z prvních nepříliš pozitivních kritik mě tento snímek vcelku příjemně překvapil. Jeho narace má spíše charakter obsáhlého rodinného alba, které procházíme stránku po stránce za doprovodu vyšinutého hlasu vypravěčky. Když se nakonec dobereme k její osobě a jejímu životnímu příběhu, odezní pocit skoku do neznáma a jednotlivé střípky rodinné historie, doposud zbytečné, začnou působit jako koherentní poselství. Po technické stránce je film zpracován kvalitně - animace má bezesporu svůj styl, který se vyznačuje originální kombinací stop-motion fotografie s prostou kresbou. Také mě zaujalo, jak film pracuje s barvami a stíny. 7/10 [KVIFF 2014](8.7.2014)

• Alementina

vizualne uzasne zpracovane, ale obsahove nuda. MFF KV(8.7.2014)

• d.beseda

Film na který jsem se těšil nejvíce, zařazený do hlavní soutěže, bohužel ani zdaleka nenaplnil má očekávání. Po novinářské projekci jsem cítil hodně rozpačitě. Předpokládal jsem, že režisérka ve svém prvním celovečerním filmu s autobiografickými prvky uplatní více imaginace a že celý příběh bude především vyprávěn formou obrazů. Zažil jsem však pravý opak . Vypravěčem příběhu je zde samotná Signe Baumane, která téměř na jeden zátah, bez pauzy, odvypráví příběh svých blízkých a svůj, na pozadí historických událostí Lotyšska. Obrazová složka filmu zde však působí jako by se mělo jednat pouze o ilustraci k tomuto vyprávění. Postrádá jakoukoliv invenci. Pro mě určitě jeden z nejslabších zástupců v hlavní soutěži. Mé hodnocení: 45%. Viděno: 49. MFF KV (novinářská projekce).(7.7.2014)

Autoterapie či osvěta ohledně deprese. Asi nejhorší možná forma: vše je odvyprávěno autorkou ve formě komentáře s příšerným lotyšským akcentem. Komentář je slovo od slova ilustrován dětsky jednoduchou animací. Ano, jsou v ní občas nějaké vizuální vtípky, ale pořád je to na dobrý film strašně málo.(15.7.2014)