Další život mého otce

Afterlife

(festivalový název)

Drama / Komedie

Maďarsko, 2014, 95 min

Začalo to velmi zajímavě, ale postupem času se to jaksi přestalo vyvíjet, motivy se opakovaly, ztrácelo to napětí, až mne to nakonec přestalo zajímat. Dost k výslednému dojmu-nedojmu dopomohl ne-výkon hlavního herce.(20.5.2016)

• Lanark

Hlavní postava mi byla svých chováním tak bytostně nepříjemná a protivná, že s hledáním nějakých jiných pozitiv snímku jsem skončil na mrtvém bodě. Filmů o nesmělých outsiderech existuje již tak obrovská hromada, že se obávám (i když trochu se škodolibou radostí), že Utóélet brzy bude navždy odpočívat v propadlišti dějin kinematografie. Rest in peace...(10.7.2014)

Velice překvapivý kousek, a to nejen při pohledu na zemi původu, jejíž filmaři excelují v podstatně odlišných žánrech. Je to zejména kvůli pojetí humoru, který je vlastně docela prvoplánový a téma zdánlivě vyčerpané, ale přesto proti vší logice funguje skvěle a jedna vypointovaná scénka s výborně načasovaným gagem střídá druhou. Čeští tvůrci by za takový film zabíjeli, u nás totiž pokusy o komedie končí většinou právě onou prvoplánovostí.(6.7.2014)

Sice rozumím, co tím chtěla režisérka a scénáristka říci, ale nějak se mi nedařilo do toho dostat. Nevím, ale připadalo mi to příliš odosobněné, málo dramatické i nepříliš komediální. natočené to není špatně, herci byli fajn, ale na mě to příliš velký dojem neudělalo. 50%(7.7.2016)

Maďarskou kinematografií víceméně netknutý, vyrazil jsem na hodinku a půl nasát něco festivalových uhrů. A jak už tomu bývá, když mám pramalá očekávání, dostaví se výjimečný zážitek. Směsice žánrů hrála střídavě na rozdílné struny a vyvolávala tu melancholii, tam výbuchy smíchu a celkově zanechala více než příjemný dojem z "milého" debutu (!) mladé režisérky a scénáristky v jedné osobě. A k tomu palec nahoru za kameru. Köszönöm a 80%.(16.4.2015)