poster

Naqoyqatsi

 • USA

  Naqoyqatsi

Dokumentární / Hudební

USA, 2002, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rover
  ****

  Reggio daleko více využil možností moderní doby a více než záběry našeho světa uvidíme digitální efekty a roztodivnou práci s nasnímaným obrazem. Zdaleka nezapůsobilo tak jako Koyaaniqatsi, přesto skvělé. A je to samozřejmě hlavně geniální HUDBOU Philipa Glasse.(4.5.2008)

 • igi B.
  *****

  Závěrečná část trilogie >O Lidech a Zemi< (s malou vsuvkou ze světa zvířat) pánů Reggia a Glasse. Téměř dvacetiletý, filmařsky neuvěřitelně rozsáhlý projekt a neoddiskutovatelně jeden z největších uměleckých počinů ve smyslu spojení obrazu a hudby v historii. V této poslední části pak symbolicky se zabývající technickým (či techologickým) >pokrokem< ve spojení s "civilizovaným násilím", vedoucím až k promarnění smyslu lidské existence - toho nezlomného lidského ducha... Vedoucím až k chaosu a destrukci díla, které Člověk v alibistické bázni ze sebe sama nazývá již od počátků své existence jako myslící bytosti dílem Božím... - - - P.S. Již tradičně hudba P.G. sama o sobě jako svébytné hudební dílo a skvělý sountrack.(31.5.2006)

 • Chrustyn
  **

  Z celé Reggiovi trilogie, nejméně zajímavý a vizuálně nejslabší část.(30.3.2013)

 • Othello
  ****

  Půldruhé hodiny dlouhý videoklip reflektující současnou etapu lidské společnosti, jejímž dogmatům bohužel na určitých místech podléhá i sám režisér. Jinak ovšem geniální..(15.5.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  Proč se já, kulturní barbar, masochisticky trápím při uměleckých dokumentech, jež se s jistotou pohybují mimo oblast mého chápání? To je jednoduché. Kdybych se neprotrápil touto akademickou nudou, tak bych měl daleko menší požitek ze snímků nadšeně rozechvívajících mé filmové srdce. Pokud bych však nějakým omylem, ve své vrozené škudlivosti, vyhodil nemalý peníz za návštěvu kina a pak sledoval divoké shluky obrazců podbarvených hudbou, tak bych, poprvé v životě, sprintem opustil sál dlouho před doběhnutím titulků.(27.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace