Hodinový manžel

Hodinový manžel

Husband to Rent

Komedie

Česko, 2014, 100 min

Poctivá česká komédia, ktorá si berie zo západných komédií to lepšie (moderný vizuál, dobrý strih a kameru), pritom ostáva verná tradičnému českému humoru, a zároveň nemá problém upriamiť pozornosť na prostoduchý situačný humor, ktorý korešponduje s dnešným trendom nenáročných filmov, ale súčasne neupadá do koncepcie troškovského prvoplánového výplachu. Skrátka je to film, pri ktorom sa pobavíte a nebudete sa za to hanbiť. 70%.(30.12.2014)

Letní kino Maršovice. Úplně ideální letní pohodovka. Na české poměry relativně málo laciných fórků, v podstatě jen jeden (lékařské vyšetření). Všechno ostatní mi sedlo a vážně jsem se pobavila. Milé obsazení (Jitka Čvančarová je má oblíbená žena vamp) a celkově i povedený příběh. Některé scény dovedené do absurdních rozměrů a procitnutí manžela, který měl ženy jen za zboží (pračky, myčky, vařečky a… pohovky), je v klasické rovině "okus svou medicínu". Škoda, že ladění do komedie za každou cenu, trochu ubírá na kvalitě, aby mohlo být finále správně šílené.(14.7.2015)

Přiznám se, že jsem od Hodinového manžela očekával o něco víc, než jen zavěšení lustru, trochu sexu a spravování lanovky. Rozhodně jsem chtěl víc humorných situací typu nástup Lachtanů do vody či hromadného fandění Dukle a rozhodně jsem chtěl méně slepičince. No nic, je to tak, jak to je a ve finále to vůbec není špatná zábava.(13.7.2015)

Hodinový manžel je přesně tím typem komedie, kterému bych s radostí dal ty čtyři hvězdičky, jenže to prostě nejde, i když bych přehlížel, co by se dalo. A přitom komedie je to víceméně fajnová. Zasmál jsem se, postavy nemohly být příjemnější, nenudil jsem se. Co u komedie víc chtít. Snad jenom, kdyby neobsahovala scény, u kterých jsem si kolikrát říkal, zdali to tenhle film má vůbec zapotřebí. Aby mi film ve scéně představoval, jak si to David Novotnej rozdává s Čvančarovou a ještě se tvářil, jak je děsně kůl, že něco takového ve filmu má, to mi vážně hlava nebere. Já proti sexuálním scénám nemám vůbec nic, ale tady prostě byly naprosto mimo a ztrapnili jinak vysloveně fajnovou komedii.(13.10.2015)

• Fr

„DOBRÝ DEN, HODINOVÝ MANŽEL. CO PRO VÁS MŮŽU UDĚLAT…“ /// Sebraný historky „hodinovejch pomocníků v domácnosti“, proložený tunama product placementu. Na jednoho chlapa by toho bylo pro film málo, takže tady jsou rovnou čtyři. Autor - možná proto, že dřív jsme nemohli, sází na píchání, kterýho je tady víc než jinýho děje (trochu kecám). Dál udivuje zvláštníma ženskejma charakterama (kromě voteklý Čvančorový, páč ….no nic.) a hloupou romantikou („Promiň, já jsem trapnej“ - to ty vole ste skoro všichni!). Překvapivě fajn je Matásek, zbytek je slátanina, která drží pohromadě sílou ostatních filmařskejch atributů. Takže paninko – film vynechte a volejte PRAVÝHO hodinovýho manžela. Třeba to bude sympaťák, se smyslem pro humor a ne jako tenhle šmudla! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vocením pár dobrejch rad (nejen vod kozatý Čvančarový). 2.) Za triko CSFD ve filmu bych vraždil! /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(13.6.2015)