Hodinový manžel

Husband to Rent

Komedie

Česko, 2014, 100 min

• VášaVF

Další český, nudný, slabý a vyloženě hloupý experiment s nálepkou "komedie". Ve filmu snad nebyl jediný vtipný okamžik. Co tohle jako mělo být?(18.6.2015)

Profesionální opraváři ženských duší s.r.o. A obvykle jim na to stačí asi tak hodina. Nad Milanem se vznáší hrozba exekuce za nesplácení úvěru, který si vzal na provoz bazénu, v němž se svým týmem Lachtanů pravidelně hraje amatérskou ligu vodního póla. S jeho třemi věrnými souputníky ho spojuje nejen sen o tom, že jednou společně prorazí v profesionální lize, ale také nerozlučné přátelství, ve kterém se i dluhy dělí rovným dílem. Milan a jeho parťáci se v Nymburku dávají do podnikání spočívající v tom, že osamělým a citově vyprahlým ženám spravují nejen rozbité věci v domácnosti, ale také jim spravují jejich neukojený sexuální život a bolavé duše. Kšefty se brzy začnou hýbat, ženy a peníze se jen sypou. Film nezapře, že jde o debut. Mnoho scén má svůj potenciál, ale ten z nich buď není vytěžen patřičnou režijní silou, v horším případě od nějaké scény čekáte zajímavé vyústění, ale to se nedostaví. Zpětně mně přišla například úplně zbytečná celá závěrečná pasáž související s návštěvou Slovenska. Tato zdlouhavá sekvence v Nízkých Tatrách vlastně film o nic podstatného neobohatila. Pánové se opili a svezli se na lanovce. Čvančarová jako nažhavená panička dala najevo svůj sexuální apetit, který nemá nic společného s láskou. Hryc se ožral. Matásek se přiznal, že je gay. Latinák se zamiloval do Norrisové. A to je asi tak vše. Celý film není jen komedií, ve které se občas zdařile hláškuje. Je to také film, v němž je dostatek jímavých a dojemných pasáží, které mají svůj silný emoční kodex a neotřelý ráz. Parta opravářů pravidelně fandí u televize s téměř slepou fanynkou Dukly Praha jejímu zamilovanému fotbalovému týmu. Povedené jsou i scény s Jitkou Čvančarovou, jejíž sexuální apetit zanedbávané paničky značně pocítí David Novotný, který do toho neuváženě vloží i své city, ačkoliv má doma manželku, která to s ním myslí upřímně. Čvančarová lusknutím prstu promění mužské diváky v psíky s vyplazeným jazykem, kteří se však dočkají jen její rozmazané siluety při milostném aktu. Režisér Tomáš Svoboda však přece jen svlékl jiný kalibr, a to sex symbol Lenku Zahradnickou. Jen ještě uvěřit, že by si to rozdala s naprosto hnusným Lukášem Latinákem. Málo pravděpodobných scén je ve filmu poměrně přehršel. Určitě bylo i zarážející, že si osoba, které hrozí exekuce, může bez problému rozjet podnikatelskou činnost. A silně pochybuji, že by ti čtyři svedli opravit vše v domácnosti, zvláště když měli nulovou praxi. Reálné vyznění příliš film neřeší. Stačí, když plní to, co si předsevzal v prvním plánu. Film má originální rozměr, sympatické herecké výkony, nějakou tu obstojnou hlášku. O silný a nerozkouskovaný příběh se však opřít nemůže, scénář upřednostnil jednoduchou formu, která sice obsahuje množství polovičatě odvedených sekvencí, ale nedá se říct, že bych se u filmu nebavil. Tomáš Svoboda se svým filmem dokáže být originální, nenásilně vtipný, příjemně dojemný a mile pohodový. Příště eliminovat nadbytečné sekvence, více klást důraz na sílu, vybalancovanost a kompaktnost příběhu, aby to nebyl jen sled různorodě zabarvených scén, které jedna druhou překrývá. Minimálně částečný recept na dobrou komedii Tomáš Svoboda určitě má. 60%(1.8.2015)

• Frajer42

Pan "režisér" by se měl raději opět věnovat dřevomodelařině, protože tohle opravdu nezvládl a dal vzniknout dalšímu z řad zbytečných filmů, které u nás za poslední roky vznikly. Nejvíce mě zarmoutilo, že jsem se nezasmál, neboť zkrátka nebylo čemu. Snímek na mě absolutně nepůsobil nějakým celistvým dojmem. Po 20 minutové nudě nazvané "úvod", která je vhodná vyloženě k prospání, následuje několik nahodilých scének, které postrádají také úplně vše. Jsou absolutně nezajímavé a plné monstrózně debilních dialogů, které musel zákonitě vytvořit absolutní retard, když zrovna dojížděl třetí lajnu seškrabané omítky. Z celého kvarteta hrdinů se mi nelíbil vůbec nikdo, přičemž Matásek a Latinák mě vyloženě srali, a to takovým způsobem, jako se tu u nás již dlouho žádným hercům nepodařilo. Takhle slušná komedie rozhodně vypadat nemá. V komedii by se mělo být čemu zasmát. V tomhle případě by ovšem člověk nenašel třeba jen nepatrný náznak humoru ani pod mikroskopem. Odpádek!(13.6.2015)

• ilemas

Velké reklamy, velké očekávání, velké zklamání. Vůbec jsem se nesmál, naprosto trapný nudný film jen ne komedie. Zlaté Babovřesky nebo Kameňák. Nechápu, že jsem to vydržel až do konce, už před úvodními titulky jsem to chtěl vzdát.(18.6.2015)

• castor

Nebyl to takový ten „typický“ český kus, u kterého se ve většině scén divák za tvůrce stydí. Na tom, že na tuzemská filmová zastavení klademe vyšší nároky, nevidím nic špatného, protože většina českých filmů nesahá zahraničním bráškům ani po kolena, máme oprávněný důvod nedůvěřovat jim, navrch jim místy spíš nadržujeme. Hodinový manžel nabízí další bandu zoufalců, kteří potřebují rychle vydělat prachy a kteří tak rádi a často vyplňují česká sociální dramata. Jenže tady jsme na komediálním poli. Tedy se o to alespoň pokoušíme. Ukotvené v realitě ale dle mého není. Postavy se neubrání absurdním krokům, občas zbytečně tlačí na pilu a dialogy ne vždy padnou hercům do huby. Pointování situací si dokážu představit lépe, nicméně herecká kvalita tam je. Takže aspoň něco.(29.10.2015)