Musím tě svést

Drama / Komedie

Česko, 2002, 88 min

• Gemini

Dobře vystiženými postavami zdobené filmové dílko, které je vzhledem k obsahu poněkud krátké a pro mě osobně poněkud nepochopitelné. Žánrově nevyhraněné, sesazující dohromady spolu nepříliš ladící instrumenty, na nějaké osobnostní drama příliš mělké, zkrátka když jsem kousek za Olomoucí na Impulsu slyšel Alexandra Hemalu referovat o "podivném trojúhelníku", netušil jsem ještě, jak moc touhle sousloví vystihuje skutečnost, respektive můj dojem z celého filmu. Vložka s BISkou a následnou reakcí hlavní hrdinky mě zanechala daleko za sebou, ve stavu těžké zmatenosti, přitom na druhé straně stáli příjemně civilní "Ivanka s Honzou", mezi kterými to tu velmi hezky jiskřilo, tu zase vystrčil růžky démon jménem vypočítavost. Pro mě je Musím Tě Svést velmi nevyváženým a docela nedotaženým filmem, který nedostane víc než 50%.(8.11.2008)

Formálně dobrý film o velmi ošklivých věcech, Kraus tu představuje největšího hnusa, tyhle role mu sedí. Vše v tomto filmu působí tak nějak nelidsky, cize, komediantsky, pražsky...(12.1.2014)

Doporučuji shlédnout také s audio-komentářem Jana Krause.(10.3.2009)

Nebylo to tak špatné, jak mi ostatní podsouvali, dokonce jsem se několikrát velice příjemně bavil, ale z rozvleklého tempa a celkové neucelenosti trčí skutečnost, že by scénář k odpovídající stopáži potřeboval ještě trochu dozrát. Chybí silnější momenty a pořádně stavěné dialogy, repliky vycházející z úst jednotlivých postav působí trochu jak z knížky o modelových dialozích a kromě Jana Krause se nedá v případě nikoho ze zúčastněných mluvit o herectví. I tak se však jedná o to lepší, co se v lůně české kinematografie narodilo a pochvaly pronesené na adresu Andrey Sedláčkové nejsou jen plky z úcty a odvahy točit v Čechách takové filmy, ale hodnocení za povedený produkt.(31.8.2002)

První, co člověka musí napdnou je, že Kraus ten scénář čte, jako by se mu vysmíval! Pak však začnete mít dojem, že se vysmívá divákům vůbec, nebo své roli nebo... a nakonec se člověk zadívá do děje a na ten jeho čtený styl přistoupí. Vlastě po chvíli se zase nudím a spíš začínám uvažovat o tom jakým vtipným a originálním koncem nás film asi překvapí a už se těším. Pak ten konec přijde a s ním dost zklamání. Na druhou stranu, musím uznat, že natočit film o třech hlavních postavách a naprosto bez jakýchkoli malých veldejších zápletek a postav je originální. Jen ty svérázné postavičky (Chýlková a Kraus) mi k sobě nejdou. Jenomže, kdo se k nim vlastně hodí? Zkrátka jsou tak divní, že na sebe zbyli (vlatně nejen v tomto filmu) :-)(1.12.2003)

• - Svůj druhý celovečerní film natočila scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková na základě soudničky ve francouzském tisku. (Taninaca)

• - Jan Kraus, hrající roli programového svůdce Oty, je ve skutečnosti životním partnerem Ivany Chýlkové, která si s chutí zahrála citově frustrovanou političku. (Taninaca)

• - V roce 2002 získal Ivan Trojan ocenění Český lev za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)