Musím tě svést

Drama / Komedie

Česko, 2002, 88 min

Jan Kraus je nepochybně vynikající moderátor, o svých hereckých kvalitách mě ale (ani tady) nijak zvlášť nepřesvědčil. Totéž naštěstí neplatí o zbylých vrcholech pokřiveného milostného trojúhelníku - Ivaně Chýlkové a (především) Ivanu Trojanovi. Příběh je sice takové to typické záchodové čtení rozmrzelých třicátnic, nicméně je to natočené ve slušném tempu a má to nezpochybnitelný relaxační potenciál. Když navíc přičtu k dobru fakt, že na soundtracku odvedl „Varťák“ kus poctivé práce, nemám problém dát za tři.(10.7.2009)

Výborný soundrack, to je ona hvězdička navíc, v jinak docela průměrné a vlastně i průhledné politicko manželské hře. Hra se mění ve střet s pravdou, která utvrzuje v tom, že svobodná upřímnost je základním rozdílem mezi manželkou a političkou.(12.1.2014)

• StarsFan

Námět zajímavý, jeho ztvárnění ale kvalitou připomíná televizní béčko z let osmdesátých. Zdlouhavé, umělé, amatérské, nevýrazné, nudné. Pět minut po skončení to ve mně nezanechalo naprosto nic, takže obdivuju každého, kdo tomto filmu dokáže napsat více než pět vět.(15.8.2011)

Kdo z nich byl vlastně ten nejlepší a nejnormálnější?! Vlastně asi nikdo (protože paranoia, slabošství atd.). Anebo vlastně Ota (Kraus), který se zdál celkem dlouho nejhorší ... Já nevím co si mám o tomhle filmu myslet, občas jsem se i zasmála, občas mě z něj bylo mírně nevolno. A těch aut ...(21.4.2003)

• Superpero

Nezajímavý filmek ve kterém sice zaujmou herci, ale je to nemastné neslané.(29.5.2005)

• - Svůj druhý celovečerní film natočila scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková na základě soudničky ve francouzském tisku. (Taninaca)

• - Jan Kraus, hrající roli programového svůdce Oty, je ve skutečnosti životním partnerem Ivany Chýlkové, která si s chutí zahrála citově frustrovanou političku. (Taninaca)

• - V roce 2002 získal Ivan Trojan ocenění Český lev za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)