Musím tě svést

Česko, 2002, 88 min

Boris Machytka

Scénografie:

Martin Kurel

Připravil jsem se předem na hovadinu, ale čekalo mě milé překvapení. Hlavní herecké trojici nemám co vytknout; dále jsem potěšený uvěřitelností příběhu a hudbou Tomáše Varteckého a Anny K. Jen ten konec už režisérka přepálila; v reálu by to tak těžko mohlo dopadnout. Celkově hodnotím slabšími 4*.(6.11.2008)

52 % - Průměrný film, na poměry kvalit české kinematografie možná i nadprůměrný. Přišlo mi to takové vlažné, chybělo mi vžití se do děje, protože nikdo z hrdinů nepadl do oka.(28.1.2007)

Možná je mou výhodou, že jsem viděl film až v TV, a docela mile mě překvapil. Ovšem souhlasím s tím, že to není film do kina - jako televizní film, by dobře splnil svůj účel v neděli v 8 večer.(23.11.2003)

• movie

Podobné věci jedině do tv, ale v žádném případě do kina!(22.8.2002)

Formálně dobrý film o velmi ošklivých věcech, Kraus tu představuje největšího hnusa, tyhle role mu sedí. Vše v tomto filmu působí tak nějak nelidsky, cize, komediantsky, pražsky...(12.1.2014)