Alfred žije v malé vesničce se svou matkou. Má přítelkyni Suzanne, ale nejde o bezproblémovou idylku. Alfred netouží svou přítelkyni i jen políbit, natož se s ní milovat. Ze všeho nejvíc však touží po dítěti. Když je přirozené Suzannino otěhotnění vyloučené, Alfred má ještě jednu a zdá se nejlepší možnost – adopci. Příchod jejich adoptivního syna Julese překvapí každého z nich, protože Alfredovi namísto malého chlapce přidělí starého muže. A to přináší nečekané problémy. Alfred je hluboce zklamaný a zahanbený a uzavře se do sebe. Nemluví s matkou, so svým „dítětem", ani s nikým ze sousedství. Jeho sousedé celou situaci a i zvláštní vztah mezi Alfredem a Julesem doslova ignorují a oba se cítí osamělí. Jejich život ve společné domácnosti není vůbec jednoduchý. Jules se tak rozhodne setkávat se ženami a navíc se zahledí i do Suzanne. Muž, který snil o dítěti je absurdní, bizarní a dojemné komediální drama francouzské režisérky Delphine Gleize, která zaznamenala mezinárodní úspěch s oceněným snímkem Na krev (2002). (oficiální text distributora)

troufalka

FIlm, na který bych se asi nikdy nepodívala - nebýt toho, že jsem nemocná a zrovna v ten okamžik nebylo nic slušného, co bych chtěla vidět. Pokud má nějaký národ veliký smysl pro absurditu a nadsázku, jsou to právě Francouzi. Tak může vnikat řada bizardních děl, která neosloví běžné publikum, zvyklé především na seriály a hollywoodskou produkci. Adopce staršího dítěte, než si adoptivní rodiče přáli, to už tu bylo. Ale osamělý muž, který adoptuje ještě staršího muže než je sám? K tomu kouzelná babička jako z pohádky, kterou situace nevyvede ani trochu z míry a chová se ke starouškovi jako ke skutečnému vnoučkovi! A pozor na slepice! Když jsem naštvné, snášejí mnohem menší vejce!! ()