• Francie

The Take

Akční

USA / Francie, 2016, 92 min

Třetí největší černoch ve službách samotného strejdy Sama, a pokuď Tajná Britská služba ho odmítne, tak ať se jich nedoprošuje. Je tedy fakt, že se místy objevuje Bournův Down, ale než se to rozjede na plno tak Elba buď všechny vyfackuje a nebo postřílí. A tím pádem se hned dostáváme k příběhu, čekal sem nějaké klasické střílení do teroristů, kteří budou těžce multikulturní, to aby si nějaký Greenpeace blázius nestěžoval. Ooo jaké bylo překvapení, které si na mně příběh přichystal, takže doporučuji jedno nečíst obsah, (obsah stejně stojí za hovno) nekoukat na trailer a rovnou se vrhnout na film, tenhle příběh doporučuje devět teroristů z deseti. Elba je tedy sympatický až na půdu, ale co to parchantě které si Sean Bean udělal když měl dlouho chvíli ? Tak s levobočkem, to ze začátku bylo všelijaké, ale v půli se docela klučina vybarvil a získali si moje sympatie. Takže chemie mezi těmi dvěma je výborná, pak k sobě přiberou kanadskou Šarlotinku a tým je kompletní, tým? Ano tým, ona totiž ta bitka v dodávce. byla jedna z nejlepších týmových bitek, co lze ve filmech vidět a to nekecám. Ta akce je špičková, naprosto špičková, po dlouhé době sem si je zase, pustil víckrát přesněji třikrát. Joo až takhle sou ty akční scény vynikající, dojde i na přestřelky. A ta velká masová demonstrace, byla o tolik lepší, než ta v Řecku. Ohh málem bych zapomněl, natočit takovýhle film ve Franci, to bylo na Francouze velice, odvážné a jak je vidět nic nevynechali, takže doje i na nějaký ten rasismus a hajlovaní. Takže už jen za tohle k Frantíkům, jde velké plus, velice odvážné........možná trošku drzé, ale odvážným štěstí přece přeje. Elba ke konci to docela rozjede, teď nemyslím akčně nebo vtipně, no rozhodně nevypínejte.(3.10.2016)

Nechápu, jak se do týhle béčkový ptákoviny, vykrádající Okrsek 13 a Smrtonosnou zbraň, podařilo naroubovat tolik parádních akčních scén, ale líbilo se mi to. Když se Idris Elba zamračí, umře na světě deset koťátek.(25.9.2016)

Lehkovážný akční krimi na který jsem díval ze dvou důvodů - Elba a kontroverze zapříčeněná aktuálním děním ve Francii v době (ne)uvedení do tamních kin. Upřímně nijak neurazí, ale ani nestojí moc za pozornost - krom hlavního představitele je film plný zapomenutelných ksichtů a v dění asi neupoutá víc než jedna dobrá honička po střechách Paříže. Čajíček.(16.8.2016)

Po dlouhé době velice povedený francouzský akční kousek. Dvojka v hlavní roli je super a hlavně Elba je v akčních scénách parádní, jen tak dál !!!!! Honička na střeše, bitka v autě mě náramně bavily a celé to utíká rychle, přičemž fungují překvapivé zvraty. Občas jsou k vidění nesmysly, které u tohoto typu filmu zamrzí a otravná část zápletky, kdy se to mísí nepokoji uprchlické komunity mají mouchy. Rozhodně nadstandardní žánrovka......7/10(9.9.2016)

Keby takto nejako vyzerala nasledujúca Smrtonosná pasca, vôbec by som sa nehneval. A to nevravím len tak mimochodom, ale preto, že si to od DIE HARD série požičiava viac než dosť. Čo ale v podstate nevadí. A Idris Elba je frajer, nevedel som, že ešte aj spieva; viď. song pri záverečných titulkoch.(21.8.2016)