• Francie

The Take

Akční

USA / Francie, 2016, 92 min

Přechytřelí umaštění nešukové, nehezcí esoteričtí psychotici, přirostlí předkožkáři a sebestřední zbuznělí rozumbradové, vyhýbejte se tomu, prosím, jako jeptiška falickým útvarům! Klasická jednoduchá čistokrevná akční zábava s koulema, kde hustý charismatický dvoumetrový negr ve službách Síajej zachraňuje Roba Stárka před zkorumpovaným žabožroutským establišmentem, není rozhodně Trýr ani Yňáriju, mohlo by vám to ještě víc poškodit pleť, zdvojnásobit lupy či způsobit maligní bujení už tak přemnožených pozérských muněk a zbytečně tomu zase budete hystericky kurvit rejtyng.(21.8.2016)

Američan v Paříži zachraňuje francouzské peníze před Francouzi, protože nemá rád zloděje. No není to dojemné? Docela svižně to odsýpá, křepčení po střechách připomene pokrývačské aktivity Belmonda ve Strachu nad městem a neovladatelný agent CIA stírá kapsáře z rodu Starků jak uklízečka podlahu ve výslechové místnosti, ale nazývejte mě náročným divákem, když chci po ve Francii se odehrávajícím akčním krimi drobátko inteligence, především od postav porušujících zákony. Pokud by mocí mermo měl agent 007 někdy splývat s barvou svého smokingu, ať je to Idris Elba..(25.8.2016)

“NEJSOU TO TERORISTI, JSOU TO ZLODĚJI!“… /// Michael by z fleku mohl patřit k Podfukářům. A díky svýmu chmatáckýmu umu má bombu. V medvídkovi. Takže za pár okamžiků je podezřelej z terorismu. Naštěstí (pro něj i pro nás) se objevuje drsňáckej Idris Elba, kterej ze sebe nemíní dělat kreténa, takže to béčkově válej a mně tím bavěj. Já tyhle francouzský jednohubky můžu. A že v nich není o náhody nouze? Inu, svět je malej... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Lžu, podvádím a píchám lidi jen proto, abych dostal to co chcu. 2.) Nevadí mi, když je příběh píčovina, hlavně že to vodsejpá. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(2.10.2016)

Třetí největší černoch ve službách samotného strejdy Sama, a pokuď Tajná Britská služba ho odmítne, tak ať se jich nedoprošuje. Je tedy fakt, že se místy objevuje Bournův Down, ale než se to rozjede na plno tak Elba buď všechny vyfackuje a nebo postřílí. A tím pádem se hned dostáváme k příběhu, čekal sem nějaké klasické střílení do teroristů, kteří budou těžce multikulturní, to aby si nějaký Greenpeace blázius nestěžoval. Ooo jaké bylo překvapení, které si na mně příběh přichystal, takže doporučuji jedno nečíst obsah, (obsah stejně stojí za hovno) nekoukat na trailer a rovnou se vrhnout na film, tenhle příběh doporučuje devět teroristů z deseti. Elba je tedy sympatický až na půdu, ale co to parchantě které si Sean Bean udělal když měl dlouho chvíli ? Tak s levobočkem, to ze začátku bylo všelijaké, ale v půli se docela klučina vybarvil a získali si moje sympatie. Takže chemie mezi těmi dvěma je výborná, pak k sobě přiberou kanadskou Šarlotinku a tým je kompletní, tým? Ano tým, ona totiž ta bitka v dodávce. byla jedna z nejlepších týmových bitek, co lze ve filmech vidět a to nekecám. Ta akce je špičková, naprosto špičková, po dlouhé době sem si je zase, pustil víckrát přesněji třikrát. Joo až takhle sou ty akční scény vynikající, dojde i na přestřelky. A ta velká masová demonstrace, byla o tolik lepší, než ta v Řecku. Ohh málem bych zapomněl, natočit takovýhle film ve Franci, to bylo na Francouze velice, odvážné a jak je vidět nic nevynechali, takže doje i na nějaký ten rasismus a hajlovaní. Takže už jen za tohle k Frantíkům, jde velké plus, velice odvážné........možná trošku drzé, ale odvážným štěstí přece přeje. Elba ke konci to docela rozjede, teď nemyslím akčně nebo vtipně, no rozhodně nevypínejte.(3.10.2016)

• tron

Hodinu som sa sám seba pýtal „To je Robert Downey?“. Ale jasné, že nebol, na takéto blbosti slávny Iron Man nemá čas. Bastille Day vyzerá ambiciózne, ale je to rovnaká nudná, nezáživná a neinteligentne prekombinovaná chujovina, ako Criminal s Costnerom. Hrá sa to na neviem čo, ale je to obyčajné, tuctové béčko. Už seagalovky ma bavia viac, než takéto filmy, ktoré sa na niečo hrajú a pritom sú ešte nudnejšie, ako seagalovky. Nesympatický Idris Elba sa s nezáživným poskokom potuluje po francúzskych uličkách a rieši teroristický útok, ktorý v skutočnosti nie je teroristický útok. Od ničoho k ničomu a ešte ďalej. Ach. Veľké problémy sa riešia náhodami ako zo Zvieratkova (poskok potrebuje vedieť, kde osoba X ukryla osobu Y, vojde do baru, kde je osoba X zamestnaná a tá práve v tej chvíli šéfovi povie „sory, že meškám, ale musel som u seba ubytovať kamošku“). Watkins nikdy nebol kvalitný hororový režisér (Jazero smrti je strašné, na Ženu v čiernom sa dá pozerať), ale i tak nechápem takýto rozsiahly žánrový úkrok.(27.11.2016)