V rámci české kinematografie je to závan svěžího větru do stojatých českých luhů a hájů. Příběh nedává ani za mák smysl, ale o to tu vůbec nejde, jelikož "I cesta může být cíl". Není tedy začátku ani konce, jen řada situací odehrávajících se v kupé jedoucího vlaku. A ty situace jsou v podstatě všecky dobré, takže proti opravdu nic nemám. Není to k popukání, ale nenudil jsem se a naopak ocenil některé nápady. Rozhodně příjemná blbinka. 75%(23.6.2016)

• xxmartinxx

Hromada epizodicky nakupenych věcí, co přestanou dávat smysl už během úvodních titulků. Kdyby se Wes Anderson praštil do hlavy a začal si myslet, že je Fellini, vypadalo by to nějak takhle. Aneb trochu osobních emocí: ten film je dost otravný a chci ho zničit ohněm nebo kyselinou.(5.8.2015)

Chyba je chodit na tenhle film a vnimat ho jako dalsi komedii s Donutilem. Tohle je naopak Wes Andeesonovska - symbolicka - duchovni komedie. Je to hezky divne a snazi se to holt komunikovat trochu jinak. Konec ovsem filmu podkopava krapet nohy(5.7.2015)

• Georgex

Po shlédnutí traileru jsem se na Cestu do Říma hrozně těšil a dá se říci, že první půl hodinu jsem dostal přesně to, co jsem čekal a byl jsem nadšen, jelikož to celé působilo jako decentní retro komedie. Poté se to bohužel celé zvrtlo a já se přes hodinu probíjel neuvěřitelně hloupými dialogy a špatnými hereckými výkony. Každopádně pokud jsem měl ve filmu najít nějaký spirituální zážitek, tak tím pro mě nejspíše bylo pouze to, že jsem se poslední půl hodinu modlil, aby to už skončilo. Moje hodnocení 20%.(21.4.2016)

• killerbean

Tak toto sa nepodarilo. Zo začiatku som sa ešte bavil, ale v istom bode to začínala byť stále väčšia zlátanina bez konca. Neviem či sa tvorcovia snažili imitovať Wesa Andersona, ale vyšlo im to maximálne v 3-4 scénach. A to je málo. 30% Febio Fest 2016 - Kino Lumiere(11.4.2016)