Manhattan (TV seriál)

USA, 2014 - 2015, 18 h 40 min (Minutáž: 23x55 min)

Rachel Brosnahan, Michael Chernus, Christopher Denham, John Benjamin Hickey, Ashley Zukerman, Katja Herbers, Travis Hammer, Alexia Fast, Mark Moses, Eddie Shin, Josh Cooke, Daniel London, Matthew Page, Kyle T. Cowan, Adam Godley, Harry Lloyd, Lauren Myers, Kristen Rakes, Richard Schiff, Daniel Stern, Olivia Williams, Christina Kirk, Hank Rogerson, Mamie Gummer, David Harbour, Christian Clemenson, Jennifer Allcott, Carole Weyers, Tailinh Agoyo, Miles Wartes, David Grant Wright, William L. Petersen, Kevin Wiggins, Sam Quinn, Jetto Dorsainville, John Carroll Lynch, Edward Khmara, Glenn Morshower, Jonny Coyne, Ben Hall, Philip Ettinger, David Midthunder, Bryan Head, Corey Allen, Audrey Moore, Phil Duran, Jenny Gabrielle, Bill Camp, Jessica Hecht, Robin Thomas, Kristin Hansen, Peter Stormare, Raoul Max Trujillo, Lora Martinez-Cunningham, Gerald McRaney, Griffin Dunne, Justin Kirk, Neve Campbell, Michael O'Neill, Fiona Dourif, Ben Whitehair, James Cady, Morse Bicknell, Christopher Dempsey, Catherine Haun, Beth Bailey, Vic Browder, Melissa McCurley, Mike Miller, Vivian Nesbitt, Jason E. Hill, Fran Martone, Steve Corona, Ralph Alderman, Chris Ranney, Frank Bond, Sarah Minnich, Michael Sheets, Trine Christensen, Merritt C. Glover, Alex Knight, Mike Ostroski, Lawrence Gilligan, Michael E. Stogner, Peter Diseth

Nakonec nezáleží na tom, jestli seš dobrej nebo špatnej chlap, ale na tom, zdali dokážeš ukončit tuhle válku. 1. řada: Mrtě promakanej seriál o nejutajovanější vědecké soutěži v dějinách 2. světové války - výrobě atomové pumy. Živoucí a hlavně zatraceně inteligentní postavy, výtečná dobová atmosféra a poutavý scénář, na který se sice celkem dlouho zvyká, ale od takové sedmé epizody už Manhattan nedá divákovi vydechnout. Jediné ohromně paradoxní minus je, že by tomu vzhledem k občasné zmatenosti v ději klidně slušela mnohem delší stopáž. Jinak ale závislost na pouhý víkend a veliké dramatické překvapení!(6.1.2015)

Jo, tohle bylo bezva. Takové nenásilné vniknutí do dobových laboratoří mezi vědátory, kteří na vládní zakázku vyvíjejí zbraň hromadného ničení. A protože taková výroba není žádná sranda a dobrat se funkčního výsledku zabere spoustu času, stihneme odbočit k osobním krizím, rodinným trampotám, vztahovým bolístkám a dalším podobně osvědčeným omáčkám natahované televizní produkce. A nakonec je vlastně úplně fuk, že ta chemie s fyzikou tady prakticky hrají druhé housle. Ústřední téma stále baví, takže druhá sezóna to jistí. /// 2. sezóna /// Druhá řada se povedla na výbornou, rozložení mezi více dějových linií a jejich zasazení do odlišných prostředí ve výsledku jenom prospělo. Přeci jen koukat pořád dokola na pár dřevěných budov v poušti a interiér laboratoří se jednomu brzy zají. Nosná špionážní zápletka byla sehrána se ctí a samotné uzavření série bylo… nu, dojemně explozivní.(27.1.2016)

Stanice WGM má dobře nakročeno stát se dalším významným televizním hráčem v Americe. Letos úspěšně odstartovala se svým prvním hraným seriálem Salem a teď na něj navazuje s povedeným Manhattanem. Všichni víme, jak tenhle příběh dopadl a kdo měl na svědomí Fat Mana a Little boye - jenže za Manhattanským projektem stálo více lidí a my se máme možnost podívát do zákulisí, kde kdesi v poušti v Novém Mexiku probíhala jiná válka - válka o čas - louskání čísel, rovnic, grafů a dalších všemožných výpočtů, které měli moc ukončit ničivou válku jednou provždy... Aneb poučný seriál, který přináší nový originální náhled na tak známé téma. Z matiky či fyziky se asi ničemu novému nepřiučím (protože je to marný:D), ale aspoň jsem nenásilnou formou zjistila, kdože byl Heisenberg (ne Walter White to není;-) ).(17.8.2014)

Čekala jsem hodně, ale ta atmosféra je nepopsatelná. Kdo se aspoň trochu zajímá o dějiny, bude nadšený. Věřím, že další díly nám ještě mnohé přinesou. Pilot - 100% Ani po třetím dílu neztrácí seriál tempo, tvůrci bravurně vykreslují jednotlivé postavy a neváhají ukazovat stinnou stránku tajného projektu a paranoiu vyvolanou strachem ze špionáže. Není to nic pro konzumenty, kteří nejsou schopní při sledování přemýšlet, tohle je zkrátka dobové drama pro náročnější publikum... První série neměla jediné slabší místo, finále bylo hotové mistrovské dílo a nám nezbývá než si počkat, jak se budou osudy hlavních aktérů vyvíjet v další řadě. Právě úžasně napsané postavy z Manhattanu dělají nezapomenutelný zážitek, byť jen pro těch pár diváků, kteří dokáží takhle skvěle napsaný seriál ocenit. 1. série - 100% Druhá řada se nese ve znamení blížícího se testu atomové bomby a s tím samozřejmě stoupá i napětí mezi vědci, ale do popředí se více dostává i špionážní hra. Oproti první sérii se přidalo na vážnosti i hutnější atmosféře a z mnoha scén běhal mráz po zádech. Divácky možná trochu náročnější, ale o trochu vyspělejší druhá sezóna je nezapomenutelná a rozhodně bych si uměla po tom epickém finále představit pokračování. 2. série - 100% Tak nám seriál zrušili, parchanti.(28.7.2014)

Úvodní radost nad tématem i zpracováním záhy ovládlo roztrpčení...Od třetího dílu začal děj stagnovat, vyhýbat se jak dějinám fyziky, tak celému projektu Manhattan...Jsme svědky jen osobních zneuznaných výlevů a radostné domácí sexuality...(2.8.2014)