Na začátku 80. let minulého století začne Homura Mojuru studovat na Ósacké universitě na fakultě umění a chce se stát kreslířem mangy. Má nezdolné sebevědomí a věří tomu, že vše, co vytvoří je geniální. Kromě mangy ho ovšem zajímá i obor animace a říká si, že by klidně mohl uspět i v něm, jenomže ve škole narazí na opravdového génia Anno Hideakiho, ze kterého si okamžitě udělá největšího rivala. Otázkou ovšem je – uspěje v něčem? V kreslení mangy? Animaci? Nebo si snad najde přítelkyni?! (Zíza)

Zíza

Je to sice 5* s odřenýma ušima, ale nedalo mi to. Pokud se zajímáte a znáte tvůrce anime a mangy z konce 70. a začátku 80. let, tohle vás prostě dostane. Hlavní hrdina je sice s prominutím debil, ale to absolutně neubírá na atraktivnosti celého příběhu, ve kterém je tolik odkazů na tehdejší popkulturu, že jeden nestačí valit bulvy. Navíc potkáváme takových osobností, že srdce otaku může jen zaplakat radostí. Nemluvě o tom, že k tomu hraje snad nejlepší opening, se kterým jsem se u hraných seriálů setkala. A u endingu vždy divák dostane ještě bonusové informace. Užila jsem si to se všemi těmi přehnanými gesty, proslovy hodných anime postaviček i rozličnými charaktery. I přesto, že se mi kvůli nevýkonosti PC občas rozjížděl obraz a zvuk a že mě občas oslnilo sluníčko. Kandóšičatta. ()