poster

Válka

 • Rusko

  Voyna

 • Rusko

  Война

  (Rusko)
 • SK název

  Vojna

Válečný / Drama / Akční

Rusko, 2002, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (63)

 • T2
  *

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $780,213║ Taká Rambovská krvavá, miestami brutálna zlátanina, ktorá sa snaží isť v reálnych koľajach ale v tomto smere film absolútne prehráva, hlavne pre neschopnosť režiséra, herci by ešte ako tak obstáli aj príbeh nie je najhorší, určite by potreboval aj mierne prestríhať. Prvá polovica filmu strašne nudí, potom keď sa prepne na akciu tak to nábere slušný švih ale celkový dojem z filmu ostáva v amatérskych vodách. Rusi vedia točiť aj lepšie. /20%/(29.6.2009)

 • Fr
  ***

  ,,ženská zůstat u mě. Rovně za dva měsíc on mi dát 2 milion liber. A když ne, my všichni budeme dva týdny ji šukat. A potom ji hlavu odřezat"..... Léto 2001. Někoho bijou, někoho strašej. Hlavní je pro ně člověka zlomit, aby zaplatil. A to teda jo. Zlomit dokážou....Udělejte si sami obrázek, jak vypadá čečenské zajetí a co vás čeká po propuštění. Uvahy o tom co je válka a co né, nemá cenu s rusem vést. Takovej filmeček, ani válečnej - spíš hranej dokument. Ivan vypráví, obrázky běží. Hlavní je příběh. Zajímavej, ale chtělo by to víc ,,šťávy".(10.8.2007)

 • Chupacabre
  **

  Jednou vidět a stačí. Málo akce (pouze trocha ke konci) ...(22.12.2007)

 • flanker.27
  ****

  Je to dost rozdíl oproti americkým akcím, jak co se týče charakterů a vylíčení prostředí, tak i příběhu jako takového. Zvláště závěrečné vyznění je nejsilnější výpovědí o celkové absurditě této války. Technicky se střídají dobře odvedené scény se slabšími. Drsné, neučesané, nepřikrášlené. Tak 3,5*.(3.7.2006)

 • genetique
  ***

  Určite je film ľudskejší, reálnejší a tým aj dramatickejší najmä vďaka ruskej produkcii, ktorá vo vojnových udalostiach vlastne ešte stále žije a tým pádom ich vie asi aj lepšie podať. Ešte vychválim hudbu, exkluzívny, neprehnaný záver, vydarené dialógy a prejdem na zápornejšiu stránku. Nesmierne nudná vyše polovica filmu je obrovskou škodou. Tvorcom sa nepodarilo sa nadviazať divákove city na postavy, ich zdramatizovanie už vôbec nie. A o hercoch sa tiež nedá veľa nabásniť. 70%.(21.7.2007)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrá vojnovo ladená dráma z ruskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o skupinke ľudí v čečenskom zajatí, z ktorých niektorí sú prepustení, medzi nimi aj britský herec, ktorý má dva mesiace na to, aby zohnal veľké výkupné za svoju lásku a vojak, ktorý vie dobre anglicky a čečenský veliteľ si ho obľúbil. Ale keď Brit nedokáže zohnať potrebné množstvo peňazí, obráti sa na svojho nového ruského priateľa, aby mu s celou situáciou pomohol. Spracovanie je celkom slušné a je rozdelené na štyri podobne dlhé rozličné časti, z ktorých niektoré sú lepšie a niektoré zase trochu horšie. Spočiatku je to pomerne drsne sa tváriaci film z čečenského zajatia, kde nechýbajú ani popravy, následne sa dej prenesie do civilizácie, kde sa herec snaží zohnať peniaze, čo je síce tiež zaujímavé, ale rozhodne je to najslabšia časť filmu, ale zase to vylepšuje druhá polovica, ktorá sa opäť odohráva v Čečensku a celá táto časť je už dobrodružne a aj akčne ladená. Akcie tu moc nie je, ale tá je dosť vydarená. Nachádza sa hlavne v poslednej štvrtine a tvoria ju hlavne rôzne menšie alebo väčšie prestrelky, pričom pôsobia nanajvýš realisticky, či už obsahovo, alebo aj výborným vizuálom. Najviac sa mi páči útok na tábor so zajatcami alebo aj menšia prestrelka na ceste. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavná dvojica funguje výborne a hlavne Elexej Čadov je dobrým ťahúňom filmu, okrem nich už nikto nemá až tak moc priestoru. Réžia a technická stránka sú výborné, dokonca funguje aj snaha o realizmus, čo sa mnohým tvorcom nedarí, takže nemám dôvod kritizovať. Som nadmieru spokojný, film nemá žiadnu výraznejšiu slabinu, všetky stránky si udržal nad priemerom, takže Vojna rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 77%.(14.3.2012)

 • 2Pac
  *****

  ...ovela viac uveritelna "rambovka", natocena v prostredi cecenskeho konfliktu, ktora ma velmi prijemne prekvapila.(18.3.2006)

 • Niktorius
  ****

  Popravdě mne trochu štvala ta národnostní stereotypizace postav i integrovaný (a nijak zvlášť kamuflovaný) úšklebek pro zahraniční diváky ve stylu "nevykládejte nám tu něco o lidských právech, my si v Rusku uděláme pořádek podle svýho", ale potěšení z (mimo Rusko) netradičního zpracování klasické látky dalece převážilo. Co do akce umírněnější, ale zato zemitější a neuhlazený styl sluší válečné tematice víc, než reklamně nablýskáné bumbác filmečky, které občas vypadnou z Hollywoodu (a k nimž nemá daleko ani u nás populární ruská 9. rota, kde taktéž řádil Alexej Čadov :-)).(10.1.2010)

 • gogo76
  ****

  Realne to teda je,ale s Rambom by som to neporovnával, lebo niekto si to vysvetlí tak, že to je non-stop action movie, ale to nie je. Akčné je to iba posledných 20 minút. Ale je to fajn, Rusi u mňa zabodovali. Vychutnal som si to v pôvodnom znení a za zmienku určite stojí vodca čečenských povstalcov, ktorý rozpráva lámanou ruštinou s perfektne zafarbeným hrubým hlasom, to sa nedá nadabovať - toto znamená vychutnať si originál, zvlášť keď sa tej ruštine dá porozumieť aj bez toho aby ste čítali titulky.Óčeň inťeresna...80%.(10.2.2009)

 • Tomco
  *****

  ked som premyslal ci v piatok vecer pustit stv2ku bol som viacmenej skepticky..prve minuty som si v mysli hovoril, ze sa ten cas dal predsa len vyuzit lepsie, no zhruba od 10. minuty to zacne zit!a zije to az do konca! naozaj velmi realisticky film s vynikajucim hereckym obsadenim..nemam co vytknut. ako uz dlhe roky mozme sledovat, ruska skola nefunguje tak dobre len v hokeji.(19.5.2007)

 • klerik
  ****

  Naozaj trochu "rambovka" (bez svalnatého hrdinu). A prekvapivo draho vyzerajúca... So skvelým hlavným hrdinom a naturalisticky zobrazenou vojnou v Čečensku. Trochu okato rozdelená na dve odlišné polovice, ale dokázala ukázať všetky stránky vojny bez smiešneho patriotizmu "západných" filmov...(20.3.2006)

 • Ivoshek
  ***

  Vlastně mi na tom přišlo nejzajímavější, jak moc je to jiný než věci, které se točí ve Státech nebo tady. Ruská duše je prostě jiná. Mohlo by to být míť utahané v prostředku a místy naopak využít akci, ale jako ruský pohled na Kavkaz se mi to docela líbilo.(12.9.2013)

 • Pejpr
  *****

  Auta nevybuchují, každá hrdinova kulka nezasáhne cíl a ještě ten hrdina tak docela úplně kladný! Pravý opak amerického akčního filmu! Válka a ještě ke všemu reálně strvárněná. Příběh sice poněkud pokulhává, ale zas se přece nemůžou zabíjet bezdůvodně ne?(20.1.2009)

 • Terva
  ***

  60 % = málo akce.(14.9.2011)

 • mm13
  ****

  V prvej polovici poteší najmä istota, s akou režisér predstavuje postavy a cez ne rozohráva zápletku. Čo by niekto označil za rutinu, resp. hru na istotu bez štipky vlastného vkladu, je v skutočnosti dôkazom režisérskeho umu. Niečo ako interpretácia nespochybniteľne DOBRE napísanej skladby. Režisér je interprét-aranžér, scenárista autor. Nie každý zúročí čo sa mu ponúka, len tí najlepší to urobia s toľkou ľahkosťou... A keď sú už kocky hodené, figúrky rozostavané, motivácie bez jediného zaváhania či barličky nad slnko jasnejšie a charakteristika prostredia dokonaná (dokonalá), dostáva sa k slovu druhé dejstvo - dobrodružná výprava za záchranou, kde už jej samotná príprava dáva tušiť, že koniec neolemujú slávnostné salvy, vyvesené zástavy a rozdané metály. A to je dobre, pretože je to poctivé a poctivej zábavy je vo svete filmu nikdy nie dosť. Balabanov - si macher!(9.6.2006)

 • Big Bear
  ****

  No tohle může srovnávat s Rambem akorát divák hongongských akčních filmů! Vojna je především skvelé ruské drama. Mně osobně ta převyšující míra konverzací nad tím akčním vůbec nevadila (mno i když těch záběrů na nalétávající Hindy mohlo více to jo... :-)!!! Film úžasně reaguje na situaci v Rusku a v závěru jsem z něju měl podobný pocit jako z V údolí Elah. Je to prostě taková reflexe na Čečnu. Mimochodem rozhovor s Aslanem o Rusku, Čečně a válce měl vážně něco do sebe. A je pravdou i úsloví, ne každý Čečenec je pastevec, ale každý Čečenec umí střílet.... Pokud chcete vidět film ze současného Ruska a Kavkazu, nenechte si Vojnu ujít. Celé to ne mne působilo velmi věrohodně včetně návratu zpět. Už jsem byl rozhodnut, že dám za plný počet hvězd nebýt závěrečné přestřelky bus-vor... Opravdu nevěřím, že by osádka voru vyvázla bez škrábnutí. Ale i tak, bavilo mně to moc ! 4 zásobníky do Ak47. * * * *(17.6.2013)

 • Marek1991
  ***

  Kaukazský zajatec na ruskú nôtu, proste mierne iný pohľad na vojnu s Čečencami a to možno aj preto, že Rusi s nimi museli bojovať znova. Bola to doba, kedy s moslimami bojovali aj Američania, či Briti a tak tu máme možnosť vidieť neobyčajnú kombináciu, kde Rus, Brit a tamojší pastier bojujú s tamojšími separatistami. Film nemá nejak silný a zaujímavý dej, záver je zas o boji, aj keď napríklad tá prestrelka ľudí na plti a v autobuse vyznievala hlúpo ako sa nevedeli trafiť. Ide o príbeh, nejde o tamojšiu vojnu, tú veľmi nerozoberú, Ivan nám tu rozpráva svoje názory a zážitky a popri tom s týmto ráznym chladnokrvným mladíkom prežívame film, neviem, toto nebolo ono.(15.8.2013)

 • CageDepp
  *****

  Je hnedka poznat, že se jedná o ruský film....Moc filmů o Čečensku není tak to bylo i pro mě dost zajmavý...Je tam taky pěkně ukázaná ruská povaha, která se hodně liší od naší...Kluci z východu budou vždycky jinačí...(25.11.2006)

 • Hejtmy
  ***

  Další kvalitní film z ruské produkce, kterých poslední dobou jich vídám čím dál víc. Čečenská válka není zrovna častým námětem pro filmaře, takže už to dělá film originálním, navíc i zpracování je rozhodně lepší, než by někdo od akčního filmu očekával. Fígl je v tom, že Válka vůbec není filmem akčním (až na cca čtvrthdinku v závěru), ale spíš psychologickým a válečným dramatem. Je to dobře napsané, natočené a hlavně zahrané, možná šlo pár scén ze středu filmu vystříhat, ale celkově je to velmi slušný film. 70%(18.1.2011)

 • Petoss1
  ****

  Surové a podané z veľkej časti reálnym spôsobom. Film Vojna, nieje o masovom konflikte, kde proti sebe stoja stovky ozbrojencov. Tá vojna je tu zastúpena v menšej miere i keď Čečenský konflikt tu je ako pozadie. Záchrana rukojemníkov je svojim spôsobom iná ako tá americká-patetická. Je ruská tak ako celý film, takže žiadny osamelý pomstiteľ sa tu nenájde. Len je škoda tej scény s vorom na vode, tu realizmus trochu klesol, ale celkovo je to fajn film. 75%(9.7.2009)

<< předchozí 1 2 3 4