poster

Válka

 • Rusko

  Voyna

 • Rusko

  Война

 • Slovensko

  Vojna

Válečný / Drama / Akční

Rusko, 2002, 120 min

Scénář:

Alexej Balabanov

Kamera:

Sergej Astachov

Masky:

Tamara Freed
(další profese)
 • Chupacabre
  **

  Jednou vidět a stačí. Málo akce (pouze trocha ke konci) ...(22.12.2007)

 • Big Bear
  ****

  No tohle může srovnávat s Rambem akorát divák hongongských akčních filmů! Vojna je především skvelé ruské drama. Mně osobně ta převyšující míra konverzací nad tím akčním vůbec nevadila (mno i když těch záběrů na nalétávající Hindy mohlo více to jo... :-)!!! Film úžasně reaguje na situaci v Rusku a v závěru jsem z něju měl podobný pocit jako z V údolí Elah. Je to prostě taková reflexe na Čečnu. Mimochodem rozhovor s Aslanem o Rusku, Čečně a válce měl vážně něco do sebe. A je pravdou i úsloví, ne každý Čečenec je pastevec, ale každý Čečenec umí střílet.... Pokud chcete vidět film ze současného Ruska a Kavkazu, nenechte si Vojnu ujít. Celé to ne mne působilo velmi věrohodně včetně návratu zpět. Už jsem byl rozhodnut, že dám za plný počet hvězd nebýt závěrečné přestřelky bus-vor... Opravdu nevěřím, že by osádka voru vyvázla bez škrábnutí. Ale i tak, bavilo mně to moc ! 4 zásobníky do Ak47. * * * *(17.6.2013)

 • gogo76
  ****

  Realne to teda je,ale s Rambom by som to neporovnával, lebo niekto si to vysvetlí tak, že to je non-stop action movie, ale to nie je. Akčné je to iba posledných 20 minút. Ale je to fajn, Rusi u mňa zabodovali. Vychutnal som si to v pôvodnom znení a za zmienku určite stojí vodca čečenských povstalcov, ktorý rozpráva lámanou ruštinou s perfektne zafarbeným hrubým hlasom, to sa nedá nadabovať - toto znamená vychutnať si originál, zvlášť keď sa tej ruštine dá porozumieť aj bez toho aby ste čítali titulky.Óčeň inťeresna...80%.(10.2.2009)

 • - Film sa natáčal na území Kabardsko-balkarskej republiky, Severného Osetska a Čečenska, z miest to potom boli Moskva, Petrohrad, Toboľsk a Londýn. (marlon)

 • - Herci, kteří ztvárnili dvě hlavní čečenské postavy, nejsou Čečenci. Giorgi Gurgulia, který ztvárnil Aslana, je Gruzínec a Evklid Kyurdzidis ztvárňující Ruslana je Řek. (Rugero)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace