Válka

Alexej Balabanov

Sergej Astachov

Masky:

Tamara Freed

,,ženská zůstat u mě. Rovně za dva měsíc on mi dát 2 milion liber. A když ne, my všichni budeme dva týdny ji šukat. A potom ji hlavu odřezat"..... Léto 2001. Někoho bijou, někoho strašej. Hlavní je pro ně člověka zlomit, aby zaplatil. A to teda jo. Zlomit dokážou....Udělejte si sami obrázek, jak vypadá čečenské zajetí a co vás čeká po propuštění. Uvahy o tom co je válka a co né, nemá cenu s rusem vést. Takovej filmeček, ani válečnej - spíš hranej dokument. Ivan vypráví, obrázky běží. Hlavní je příběh. Zajímavej, ale chtělo by to víc ,,šťávy".(10.8.2007)

60 % = málo akce.(14.9.2011)

Auta nevybuchují, každá hrdinova kulka nezasáhne cíl a ještě ten hrdina tak docela úplně kladný! Pravý opak amerického akčního filmu! Válka a ještě ke všemu reálně strvárněná. Příběh sice poněkud pokulhává, ale zas se přece nemůžou zabíjet bezdůvodně ne?(20.1.2009)

Popravdě mne trochu štvala ta národnostní stereotypizace postav i integrovaný (a nijak zvlášť kamuflovaný) úšklebek pro zahraniční diváky ve stylu "nevykládejte nám tu něco o lidských právech, my si v Rusku uděláme pořádek podle svýho", ale potěšení z (mimo Rusko) netradičního zpracování klasické látky dalece převážilo. Co do akce umírněnější, ale zato zemitější a neuhlazený styl sluší válečné tematice víc, než reklamně nablýskáné bumbác filmečky, které občas vypadnou z Hollywoodu (a k nimž nemá daleko ani u nás populární ruská 9. rota, kde taktéž řádil Alexej Čadov :-)).(10.1.2010)

...ovela viac uveritelna "rambovka", natocena v prostredi cecenskeho konfliktu, ktora ma velmi prijemne prekvapila.(18.3.2006)