Válka

Sergej Astachov

Masky:

Tamara Freed
  • kaposlav

Už od počiatku filmu som mal pocit, že ako keby to bolo natočené tak, aby divák videl toho čo najmenej. Za tie titulky by si ale fakt niekto zaslúžil zrezať hlavu. Kôli tomu sa to stalo takmer nepozerateľné.(24.3.2015)

Další kvalitní film z ruské produkce, kterých poslední dobou jich vídám čím dál víc. Čečenská válka není zrovna častým námětem pro filmaře, takže už to dělá film originálním, navíc i zpracování je rozhodně lepší, než by někdo od akčního filmu očekával. Fígl je v tom, že Válka vůbec není filmem akčním (až na cca čtvrthdinku v závěru), ale spíš psychologickým a válečným dramatem. Je to dobře napsané, natočené a hlavně zahrané, možná šlo pár scén ze středu filmu vystříhat, ale celkově je to velmi slušný film. 70%(18.1.2011)

ked som premyslal ci v piatok vecer pustit stv2ku bol som viacmenej skepticky..prve minuty som si v mysli hovoril, ze sa ten cas dal predsa len vyuzit lepsie, no zhruba od 10. minuty to zacne zit!a zije to az do konca! naozaj velmi realisticky film s vynikajucim hereckym obsadenim..nemam co vytknut. ako uz dlhe roky mozme sledovat, ruska skola nefunguje tak dobre len v hokeji.(19.5.2007)

No tohle může srovnávat s Rambem akorát divák hongongských akčních filmů! Vojna je především skvelé ruské drama. Mně osobně ta převyšující míra konverzací nad tím akčním vůbec nevadila (mno i když těch záběrů na nalétávající Hindy mohlo více to jo... :-)!!! Film úžasně reaguje na situaci v Rusku a v závěru jsem z něju měl podobný pocit jako z V údolí Elah. Je to prostě taková reflexe na Čečnu. Mimochodem rozhovor s Aslanem o Rusku, Čečně a válce měl vážně něco do sebe. A je pravdou i úsloví, ne každý Čečenec je pastevec, ale každý Čečenec umí střílet.... Pokud chcete vidět film ze současného Ruska a Kavkazu, nenechte si Vojnu ujít. Celé to ne mne působilo velmi věrohodně včetně návratu zpět. Už jsem byl rozhodnut, že dám za plný počet hvězd nebýt závěrečné přestřelky bus-vor... Opravdu nevěřím, že by osádka voru vyvázla bez škrábnutí. Ale i tak, bavilo mně to moc ! 4 zásobníky do Ak47. * * * *(17.6.2013)

Realne to teda je,ale s Rambom by som to neporovnával, lebo niekto si to vysvetlí tak, že to je non-stop action movie, ale to nie je. Akčné je to iba posledných 20 minút. Ale je to fajn, Rusi u mňa zabodovali. Vychutnal som si to v pôvodnom znení a za zmienku určite stojí vodca čečenských povstalcov, ktorý rozpráva lámanou ruštinou s perfektne zafarbeným hrubým hlasom, to sa nedá nadabovať - toto znamená vychutnať si originál, zvlášť keď sa tej ruštine dá porozumieť aj bez toho aby ste čítali titulky.Óčeň inťeresna...80%.(10.2.2009)