Pád Londýna

London Has Fallen

Londýn v plameňoch

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2016, 99 min

Provinilé potěšení jak Temže, u kterého už po pár minutách máte jistotu, že Gerard jako šéf prezidentovy ochranky přestřihne (případně ustřelí) za pár dní doma ve Washingtonu pupeční šňůru svého prvorozeného i kdyby královnu Alžbětu věšeli. Ten člověk je totiž psychopatický, militantní, agresivní vrah, který s úsměvem na rtu střílí vozíčkáře a otáčí nožem v ledvinách teroristů! Sloužit Milošovi, nevisí na Hradě trenky, ale členové Ztohoven v konopných smyčkách. Mít ho na sklonku osmdesátých let v ochrance Ceausescu, vládne tam doteď a rumunský národ jde místo něj před popravčí četu. Dělat pro Kennedyho v 63´, žádný Dallas se nekoná a Lee Harvey Oswalda dodnes odmotávají z regálů Texaského knižního velkoskladu.. Dokonale tupá přehlídka jestřábího dmutí s jednou poutavě natočenou long take přestřelkou, buddy movie špičkováním mezi hlavou USA a jeho Frankem Farmerem a proslovy, které už jsou za hranicí parodie (prezidentská přísaha při on-line bití, Butlerův projev při masáži hlavního teroristy). Po takových filmech si přeji, aby se v Bílém domě Donald a Hillary střídali po sudých a lichých týdnech..(23.8.2016)

Cestou do kina jsem příteli říkala, že jelikož v tom hraje Butler, bude se na co dívat, ale jinak to bude sra... blbost.. Moje prognóza se potvrdila. Ale na rozdíl od jedničky jsem tam necítila takovou vážnost, skvělé akční scény, drsné a vtipné hlášky.. A když opomenu nesmrtelnost hlavních klaďasu i záporáku a chabé počítačové efekty, tak jsem se bavila. Dala bych i čtvrtou, ale Butler neukázal zadek, asi stárne a není už o co stát :) Ne, tomu nevěřím ;)(2.5.2016)

// Holy shit tentokrát střída bloody hell, nicméně tím ty rozdíly asi tak končí. Pokračování Pádu Bílého domu je stejně tupé, jako jeho předchůdce, na rozdíl od něj se mu ale díkybohu daří nezabíhat tak příliš do těch nudných keců okolo, většinu stopáže tak tvoří jenom nasraný Butler, efektivně zneškodňující desítky teroristů skrze celý Londýn a to až do celkem nabitého finále, ve kterém potěší nejen poměrně lahodná akční sekvence na jeden záběr (jako něco z Call of Duty), ale i jedna, či dvě lepší hlášky. Jako celek je to ovšem pořád bída, která sice ani nemá ambice být něčím víc, ale o to spíš mě mrzí, že k ní nemám žádnou alternativu. Seriózní pohled na státní bezpečnost, dejme tomu třeba Francie, by mě totiž zajímal daleko víc, jak pokračování téhle rádoby drsné chlapské série bez hlavy a paty. A hlavní roli bych z fleku dal Charlotte Riley, kterou po dvou filmech začínám naprosto nepokrytě milovat. London Has Fallen - 5/10(14.4.2016)

• Xmilden

První díl byl sračka a tohle je ještě větší. Netřeba nic více dodávat. 15%(4.6.2016)

Dalo by sa povedať, že je to štruktúrou presná kópia Olympus has Fallen. Prekvapivo, prvá pólka je minimálne tak strhujúca, ako v predchodcovi, a úplne podobne je tá druhá len akčnou rutinou. Nič to ale nemení na fakte, že je to presne ten typ filmu, ktorý raz za čas po vyčerpávajúcom období potrebujem: bez nároku na premýšlanie, len čistokrvná akcia s Gibsonovským patriotizmom a Emmerichovskou šialenosťou. 80%(10.6.2016)