Pád Londýna

Londýn v plameňoch

London Has Fallen

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2016, 99 min

Žérardovi tentokrát místo foťáku upadl Londýn, a tak tam se sympatickým kurvováním likviduje bojůvku zkurvených teroristických migrantů ze Zkurvysynstánu a opět zachraňuje kůl bílého presidenta s prdelí na bradě. Totální katalogová emerichárna plná klišé, v níž nechybí ani závěrečný rektorvoucí prezidentský projev, ale dynamická, neseroucí se a napěchovaná kulantní akcičkou rambovsky neporazitelného Řiťlera. Takže, jste-li hloubavý přechytřelý bukvoid, co postrádá ve staroškolských akčňácích existenciální filosofický přesah, šejxpírovské dialogy nebo půlhodinové statické čumění kamery do jednoho bodu s hlubokým metaforickým významem, opečovávejte si raději místo toho hemoroidy s nějakou další slečinkou s ohryzkem, abyste tu pak nemuseli hystericky demonstrovat, jaký jste homokokot, a kurvit tomu rejtynk!(13.4.2016)

• malylada

Chabá akce a s jedničkou neporovnatelné. Dokonce jsem v kině na moment usnul !!! 4/10(23.4.2016)

Ve své podstatě úplně zbytečný film, který nemá v kapse jediný trumf, čím by se odlišoval od jiných, žánrově podobných filmů. Naštěstí ale docela baví a pár akčních scén (nechybí ani dlouhý nepřerušený záběr) se překvapivě povedlo. Kouknout a zahodit, nic víc, nic míň.(22.8.2016)

Komentár obsahuje spoilery. Všimli ste si ku koncu filmu ten neprítomný, možno až nešťastný výraz Morgana Freemana, keď zistil, že sa nestane prezidentom, pretože Gerard Butler svojho chránenca zachránil? I keď túto vetu som ani do spoileroveho rámčeka dávať nemusel, pretože happy end bol vďaka naozaj chabému scenáru jasne očakávaný. A i keď sa jednalo o skutočne plytký scenár, nemožno povedať, že by som si London Has Fallen neužil. Akcia striedala akciu a vo všetkom figuroval nepremožiteľný Gerard "Leonindas" Butler, takže som sa za tú hodinu a pol nestihol ani raz nudiť. Slušná jednohubka, ktorá za to jedno zhliadnutie neublíži, no na druhej strane by som ju do kina určite nepúšťal. To je hlúposť. P.S. Páčilo sa mi, že ako Pád Londýna začína, tak aj končí. Útokom hromadného rozsahu, ktorý síce podľa záberov zasiahol len hlavného teroristu a jeho kumpánov, ale všetci tušíme, že mohlo prísť k stratám aj na strane nevinných civilistov, na čo ale vláda opäť ako na počiatku filmu nebrala vôbec žiaden ohľad. A začarovaný kruh tu je zas..(25.12.2016)

Druhý díl nedosáhl kvalit jako první film. Proamerická propaganda je zde víc, než v jedničce. Likvidace Londýna se mi hodně líbila, ale pak už jsou efekty spíš průměrné. Akce je zde spoustu a je hodně povedená. Celkově jsem se u filmu bavil a dávám mu 80% :)(11.6.2016)

• - Pôvodne mal mať film premiéru v októbri 2015, tá sa však presunula na marec 2016. (beso74)

• - Film nesie aj viacero alternatívnych názvov ako Untitled Has Fallen Sequel, End of Kingdom či Attack of the White House: Siege of London. (MikaelSVK)

• - Morgan Freeman kvôli propagácii filmu poskytol svoj hlas pre mobilnú navigáciu Waze. (figliar)