Pád Londýna

London Has Fallen

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2016, 99 min

• POMO

Film, ktorý uspokojuje diváka tým, že teroristi v ňom dostávajú rukou hlavného hrdinu nie jednu, ale aspoň štyri zúrivé bodné rany nožom. Mentálne na úrovni Fast & Furious, akurát bez nadhľadu. CGI, ktoré je pre cieľovku filmu dôležité, iba priemerné. Pred pádom do nepozerateľnosti to drží charizma Gerarda Butlera a efektná jednozáberová prestrelka tesne pred finále.(11.4.2016)

• nascendi

Tvorcom filmu evidentne nedošlo, že pri gradovaní obvyklých konštruktov boja dobra so zlom sa dostanú na úroveň paródie. A v tom prípade je zlé, ak namiesto toho, aby nakrútili napr. Horúce strely 3 nazvú ten svoj zvratok Londýn v plameňoch.(1.12.2016)

• spaceboyCZ

Ty speciální efekty byly vtip, že?(8.11.2016)

Nie je to film na ktorý by som vyrazil do kina, ale pomerne skorá premiéra na Joj cinema ma prekvapila a rád som filmu dal šancu. Veril som, že ma nemá čím prekvapiť, pretože v podstate ide o to isté čo v Prepade Bieleho domu , len sme na inom mieste. Butler sa s teroristami nemaznal a ako akčňák spĺňa všetky náročné požiadavky, v 80.-90. rokov sme pozerali oveľa väčšie blbosti a niektoré velebíme dodnes. Kto v tom hľadá niečo viac ako akčný film, bude sklamaný. Ja som si film celkom užil a nejako nechápem slabé hodnotenie od tunajších "nedotknuteľných" - POMO, Kleopatra atď... Vážne ste čakali niečo viac ako akčný film? Ak áno, prečo ste strácali čas? 60%.(20.11.2016)

Druhý díl nedosáhl kvalit jako první film. Proamerická propaganda je zde víc, než v jedničce. Likvidace Londýna se mi hodně líbila, ale pak už jsou efekty spíš průměrné. Akce je zde spoustu a je hodně povedená. Celkově jsem se u filmu bavil a dávám mu 80% :)(11.6.2016)