• Subjektiv

Je fascinující, že již během první minuty se z Angeliky stala miss mokré tričko. Především proto, že tenkrát ještě trička nebyla. Pak už to jde ráz naráz. Svatba s pokrokovým Peyracem, citlivým Peyracem, odvážným Peyracem, společenským Peyracem, nežným Peyracem, romantickým Peyracem, bohatým Peyracem, o kterém se snaží nám film namluvit, že je ošklivý kvůli kulhání a jedné sexy jizvě, ačkoliv je to model k pohledání. Není divu, že ho nakonec připustí.(8.7.2009)

• Ivoshek

Strašně papundelkový interiéry, strašně. Schválně koukněte na scénu od soudu... Kde je vrcholem pseudoboj stráže se psem... Nebo na doupě chudiny, kde to teď vede Nicolas ("někdo mladý a krásný").(27.12.2014)

Tři hvězdy, no. Tak jsem buzík, no.(24.5.2013)

Angelika je svým bizarním "mýdlovým" způsobem nenapadnutelná. Pět filmů konstantní kvality a provedení, které dávají divačkám přesně to, co chtějí, a pro nás, dospělou mužskou část publika, tu moc nezbývá. Osobně jsem to dlouho neviděl, ale dobře si to pamatuju z dětství, kdy si to neustále pouštěla moje máma. A tenkrát jsem to vnímal jako docela pěknou pohádku... Zvlášť pozdější pirátské a orientální eskapády. Dnes bych u toho pravděpodobně nevydržel, ale rozhodně se tomu nemám potřebu smát... Holt Francie šedesátých let nebyla jen progresivita...(19.10.2012)

Angelika je nedostižným příkladem jak by měl vypadat romantický historický film. Vzpomínám jak byl soudruhy nasazován v době církevních svátků.(3.3.2003)

• Michèle Mercier