Tak na tu romantiku já nikdy moc nebyl, tohle jsou spíš ženský filmy, ale i po letech musím uznat, že nějakou tu filmařskou kvalitu Angelika rozhodně má. Pravda první polovina není žádnej zázrak, ta love story mě taky zrovna nezaujala, ale od druhý půlky se to pěkně rozjede. Proces z Peyracem je pak celkem dobře a realisticky natočenej a ukazuje co nastane, když se dá moc do rukou hloupým a závistivým lidem. V tomhle mi film trochu připomenul můj oblíbený kousek Kladivo na čarodějnice.55%(20.3.2015)

• WANDRWALL

Tak první film o Angelice. Je zajímvé, že i když byl natočený v roce 1964, tak i v tomhle desetiletí si k němu cestu nachází zase nová generace fanoušků. Tenhle díl je ještě docela zajímavý, hlavně mi to připomíná film "Krásna a netvor", jeho další možnou verzi.(13.9.2011)

• Ivoshek

Strašně papundelkový interiéry, strašně. Schválně koukněte na scénu od soudu... Kde je vrcholem pseudoboj stráže se psem... Nebo na doupě chudiny, kde to teď vede Nicolas ("někdo mladý a krásný").(27.12.2014)

Angelika je nedostižným příkladem jak by měl vypadat romantický historický film. Vzpomínám jak byl soudruhy nasazován v době církevních svátků.(3.3.2003)

Romantika jako řemen...Starší generace u toho vzdycá blahem a tvrdí, že 'takový krásny filmy už se teď netočí'...Tomu se sice usmívám, ale pod tři hvězdy bych Angeliku neposílal - není to žádné utrpení a a dobovou kultovnost lze snadno pochopit.(1.10.2007)