Experimenter

Experimenter: The Milgam Project, The

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

USA, 2015, 90 min

Tento experiment o poslušnosti k autoritám ma celkovo zaujal. A to aj napriek tomu, že bol podaný dosť monotónnym spôsobom. Naozaj sa neblíži náš koniec?(5.12.2015)

Inteligentné pojednanie o sociálno-spoločenských témach, ktoré zaujímajú aj mňa. Navyše to bolo podané nápaditým spôsobom, dokonca mi to miestami prišlo, ako keby som sa pozeral na akýsi dokument o rozmanitých spôsoboch a priebehoch testovania ľudskej spoločnosti. Snímok je bohatý na informácie, z ktorých sa divák dozvie predovšetkým veľa o ľudskom spoločenskom správaní, podvedomí a myslení. Okrem prvého experimentu sa mi najviac páčil pokus s výťahom, to nemalo chybu. Krásna ukážka toho, že človek je stádovitý tvor. Jasný nadpriemer. 80/100(19.3.2016)

Zajímavej výzkum a zajímavý výsledky, ale to ještě neznamená, že to bude nějak zvlášť výjimečnej film. Jsem rád, že jsem ho viděl, ale byl to pro mě spíš vzdělávací dokument.(6.1.2016)

Popisně až dokumentárně ztvárněný hraný film o psychologických pokusech (forma odpovídající tématu), který má i svou hlubokou lidskou dimenzi, ta v něm ovšem nijak nevyčnívá a neoslovuje, proto jen tři hvězdy(23.1.2016)

Jsem happy, že jsem se k filmu konečně po dlouhé době dostala. Perfektně natočené s kulisami, pár postavami které stačily a pěknou dopnující hudbou. Myslím, že kdo zná živototpis Milgrama, tak se zde nic nového nedoví ale i tak stálo za shlédnutí. Taryn Manning byla super, škoda že nebyla ve filmu déle.(29.1.2016)