Experimenter

Experimenter: The Milgam Project, The

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

USA, 2015, 90 min

Tento film samotný bych neváhal označit jako experimentální a tím pádem mu zde přiřadit tentýž žánr. Chápu, že ne každého zaujme, ale já byl, v celé délce filmu, lapen experimentálními hrátkami Michaela Almereydy. Nízké hodnocení mě ještě více donutilo hodnotit pěti hvězdami, ale stojím si za tím.(9.1.2016)

Jsem happy, že jsem se k filmu konečně po dlouhé době dostala. Perfektně natočené s kulisami, pár postavami které stačily a pěknou dopnující hudbou. Myslím, že kdo zná živototpis Milgrama, tak se zde nic nového nedoví ale i tak stálo za shlédnutí. Taryn Manning byla super, škoda že nebyla ve filmu déle.(29.1.2016)

• JohnnyCrash

Sociální experimenty byly rozhodně zajímavé, ale pokud chtěli tvůrci zaujmout, měli jít cestou čistého dokumentu, tahle hraná verze jen unavuje a to i přes zajímavé obsazení. Nápad to není špatný, jen forma měla být jiná.(28.2.2016)

Inteligentné pojednanie o sociálno-spoločenských témach, ktoré zaujímajú aj mňa. Navyše to bolo podané nápaditým spôsobom, dokonca mi to miestami prišlo, ako keby som sa pozeral na akýsi dokument o rozmanitých spôsoboch a priebehoch testovania ľudskej spoločnosti. Snímok je bohatý na informácie, z ktorých sa divák dozvie predovšetkým veľa o ľudskom spoločenskom správaní, podvedomí a myslení. Okrem prvého experimentu sa mi najviac páčil pokus s výťahom, to nemalo chybu. Krásna ukážka toho, že človek je stádovitý tvor. Jasný nadpriemer. 80/100(19.3.2016)

• larelay

velmi zvlastny film. chvilku som mala pocit, ze tento dokufilm ani nedopozeram, mala som velky problem prist na umysly rezisera, ako to vlastne chcel ponat. ci ako zivotopis alebo psychologicku sondu do mysle ludi. a doteraz som na to neprisla. kazdopadne, cakala som naozaj viac, najma od hlavnych predstavitelov. nemastne, neslane, velmi nudne a cudne.(23.10.2015)