Experimenter

Experimenter: The Milgam Project, The

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

USA, 2015, 90 min

Hodně zajímavý film, a to nejen v tom, o čem vypráví, ale také v tom, jak je podaný. Ty promluvy do kamery jsou tady účelné a mají smysl, stejně jako podivné události, které se dějí tak nějak v pozadí, mimo hlavní dění. Celkem novátorský film, který vám navíc ukáže, jak jsou lidé vlastně mírumilovní a inteligentní. Ano, ty poslední dvě charakteristiky jsou ironické.(12.1.2016)

Jsem happy, že jsem se k filmu konečně po dlouhé době dostala. Perfektně natočené s kulisami, pár postavami které stačily a pěknou dopnující hudbou. Myslím, že kdo zná živototpis Milgrama, tak se zde nic nového nedoví ale i tak stálo za shlédnutí. Taryn Manning byla super, škoda že nebyla ve filmu déle.(29.1.2016)

• larelay

velmi zvlastny film. chvilku som mala pocit, ze tento dokufilm ani nedopozeram, mala som velky problem prist na umysly rezisera, ako to vlastne chcel ponat. ci ako zivotopis alebo psychologicku sondu do mysle ludi. a doteraz som na to neprisla. kazdopadne, cakala som naozaj viac, najma od hlavnych predstavitelov. nemastne, neslane, velmi nudne a cudne.(23.10.2015)

Inteligentné pojednanie o sociálno-spoločenských témach, ktoré zaujímajú aj mňa. Navyše to bolo podané nápaditým spôsobom, dokonca mi to miestami prišlo, ako keby som sa pozeral na akýsi dokument o rozmanitých spôsoboch a priebehoch testovania ľudskej spoločnosti. Snímok je bohatý na informácie, z ktorých sa divák dozvie predovšetkým veľa o ľudskom spoločenskom správaní, podvedomí a myslení. Okrem prvého experimentu sa mi najviac páčil pokus s výťahom, to nemalo chybu. Krásna ukážka toho, že človek je stádovitý tvor. Jasný nadpriemer. 80/100(19.3.2016)

Tento experiment o poslušnosti k autoritám ma celkovo zaujal. A to aj napriek tomu, že bol podaný dosť monotónnym spôsobom. Naozaj sa neblíži náš koniec?(5.12.2015)