Experimenter

Experimenter: The Milgam Project, The

(neoficiální název)

Drama / Životopisný

USA, 2015, 90 min

Popisně až dokumentárně ztvárněný hraný film o psychologických pokusech (forma odpovídající tématu), který má i svou hlubokou lidskou dimenzi, ta v něm ovšem nijak nevyčnívá a neoslovuje, proto jen tři hvězdy(23.1.2016)

Dám ruku do ohňa za to, že ja by som sa v tom výťahu určite neotočila. Zaujímavé experimenty na ľuďoch v zaujímavom filme o ľuďoch. O autorite a poslušnosti. Odporúčam! Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (17.12.2016)

Tento film samotný bych neváhal označit jako experimentální a tím pádem mu zde přiřadit tentýž žánr. Chápu, že ne každého zaujme, ale já byl, v celé délce filmu, lapen experimentálními hrátkami Michaela Almereydy. Nízké hodnocení mě ještě více donutilo hodnotit pěti hvězdami, ale stojím si za tím.(9.1.2016)

• larelay

velmi zvlastny film. chvilku som mala pocit, ze tento dokufilm ani nedopozeram, mala som velky problem prist na umysly rezisera, ako to vlastne chcel ponat. ci ako zivotopis alebo psychologicku sondu do mysle ludi. a doteraz som na to neprisla. kazdopadne, cakala som naozaj viac, najma od hlavnych predstavitelov. nemastne, neslane, velmi nudne a cudne.(23.10.2015)

Zaujímavá forma a ešte zaujímavejší obsah. Na prstoch jednej ruky by som asi vedela spočítať, podobné životopisné filmy. Komplexné spracovanie života a hlavne výskumu Stanlyho Milgrama doplnené nevyhnutnými a podstatnými spoločenskými súvislosťami. Zatiaľ čo film o Milgramovi by som si však nikomu netrúfla odporúčať, (pretože si myslím, že je vďaka spôsobu spracovania určený, len pre veľmi obmedzenú cieľovú skupinu) dovolila by som si vrelo odporúčať jeho dielo vyučovať deti už na základnej škole. Myslím, že ľudstvu by veľmi prospelo pripustiť si o sebe isté pravdy a možno by sme sa konečne vymotali z toho začarovaného kruhu opakovania rovnakých chýb...(14.5.2016)