poster

Experimenter

 • USA

  Experimenter: The Milgam Project, The

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Experimenter

Drama / Životopisný

USA, 2015, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ****

  Z téhle podívané zamrazí. Nechce se věřit, ale po bližším ohledání formou dodatečného slídění jsem došla k smutnému zjištění, že snad je to fakt pravda. Ne že by si člověk dělal o zlé půlce (?) v nás iluze. Podle Experimentera jsme hlavně manipulovatelné ovce, tupé ovce na povel schopné všeho, no mrkněte na to.(17.1.2017)

 • larelay
  **

  velmi zvlastny film. chvilku som mala pocit, ze tento dokufilm ani nedopozeram, mala som velky problem prist na umysly rezisera, ako to vlastne chcel ponat. ci ako zivotopis alebo psychologicku sondu do mysle ludi. a doteraz som na to neprisla. kazdopadne, cakala som naozaj viac, najma od hlavnych predstavitelov. nemastne, neslane, velmi nudne a cudne.(23.10.2015)

 • jojinecko
  ****

  Viem si predstaviť, ako by bol nebohý Stanley v tomto (akože) politicky korektnom svete frustrovaný a pranierovaný za svoje výskumy, resp. vďaka za to, že to ešte vôbec stihol:) Režisér si vybral absolútne divácky nepríťažlivú formu, ktorá osloví skôr nepočetné skupinky v kluboch a nás psychológov:), ale zase o to viac bude táto minorita spokojná. Ja som hltal každý záber a všetko mi tu maximálne sadlo, ešte aj ten Peter Sarsgaard, ktorého inak nemusím, sem brutálne zapadol. Filmový kvázi - experimentálny filmodokument, ktorý sa fest podaril. A takéto výskumy, resp. to, čím sa zaoberajú sú aktuálnejšie a aktuálnejšie...smutné..4,5*/5(18.10.2016)

 • malylada
  ***

  Docela mám rád filmy z tohoto prostředí a byl jsem zvědavý, co se v tomto životopisu dozvím. Úvod je velmi zajímavý a hned začíná nejslavnějším experimentem psychologa, kdy podstata je geniální. Čekal jsem, že tímto film rozvine výživný materiál z toho prostředí. Nicméně se tak nestalo a sledujeme jen přehled experimentů, které už tolik neohromí. Celé je to rutinně odvyprávěné, film nijak nevybočí z nastoleného pomalého temp, nedějí se zde žádné zvraty a hlavně nic dramatického, co by mohlo diváka upoutat. Ve filmu chodí bez emocí a mimiky Sarsgaard, který odvypráví svoji pracovní rutinu, která krom úvodního pokusu nijak nenadchne. Velmi průměrný životopis......5/10(30.11.2016)

 • eLeR
  *****

  Dám ruku do ohňa za to, že ja by som sa v tom výťahu určite neotočila. Zaujímavé experimenty na ľuďoch v zaujímavom filme o ľuďoch. O autorite a poslušnosti. Odporúčam! Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (17.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace