poster

Cizinka (TV seriál)

 • USA

  Outlander

 • Slovensko

  Cudzinka

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2014 - 2016, 29 h 16 min (Minutáž: 16x64 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dO_od
  ***

  // Cizinka pro mě asi zůstane cizinkou i nadále. Nechytlo, vlastně nemělo ani co.(29.4.2016)

 • M.i.k.e
  ***

  ačkoliv nemám potřebu k už tak slušnému seznamu seriálů přidávat další,tohle mě po pilotu zaujalo natolik,že budu sledovat dále.Sympatické obsazení,úžasná skotská krajina evokující vzpomínky na Gibsonovo Statečné srdce a velmi vydařený soundtrack u pilotu převážily fakt lehce roztahaného děje,kdy se dobře 2/3 nedělo až tolik.Jsem zvědav co nabídnou další díly...zatím 80%...v druhé půlce série se ukázalo,že ta roztaanost je až smrtící a nebýt jednoho povedeného "čarodějného" dílu,dal by se ze všech ostatních dílů udělat jeden...60%(13.8.2014)

 • venalce
  ***

  Vlastně to není nic jiného než sladce ulepená romantická limonáda, ale aspoň je to zabaleno do zajímavého námětu a ten soundtrack je prostě skvostný!(27.8.2014)

 • Jolinar
  ****

  Oh! My! God! Sam Heughan !!!!!!!!!!!!!!!!!! Je mi zase 15 a má láska potrvá navěky :-)))(8.10.2014)

 • Morholt
  ****

  Nádhera kaledonské krajiny, gaelština, dudáci, barety, kilty.......prostě SKOTSKO a to mám rád. A k tomu cestování v čase a šmrncovní mladší vydání Cate Blanchett a řada dalších herců, kteří jsou se skotskou vrchovinou jakoby srostlí. Vím, že to je strašná, místy až moc pomalá, romanťárna, ale pro mě je prostě vše, co je spojené s modrou vlajkou a křížem svatého Ondřeje fascinující. 80%(1.9.2014)

 • - Autorka knižní předlohy Diana Gabaldon se rozhodla děj zasadit do Skotska poté, co viděla Frazera Hinese v sérii epizod šesté řady Pána času (od r. 1963) nazvané "The War Games", který zde nosil kilt a ztvárnil postavu Doktorova společníka Jamieho McCrimmona. Podle jeho postavy také pojmenovala hlavního mužskou postavu - Jamieho Frasera (Sam Heughan). (Pria)

 • - Seriál je natočen na motivy knižní série "Outlander" od Diany Gabaldon. První díl byl v tuzemsku uveden pod názvem "Cizinka", druhý pak "Vážka v jantaru", třetí "Mořeplavec", čtvrtý "Bubny podzimu" a pátý "Hořící kříž", další se distribuce prozatím nedočkaly. V roce 2014 autorka uvedla již 8. pokračování knižní série. Knih bylo celosvětově prodáno více než 25 milionů. (mi.sa)

 • - V seriálu lze Skoty slyšet mluvit Gaelštinou, jazyk, kterým se dříve ve Skotsku skutečně mluvilo. (mi.sa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace