Báječná Angelika

Báječná Angelika

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Itálie, 1965, 100 min

• Vitex

Parádní kapitalistická propaganda :-)(18.7.2008)

Anne Golon by se asi divila, kdyby na vlastní oči viděla, co filmaři stvořili z její knižní předlohy. Prostě si jen vybrali to, co se jim zrovna hodilo do krámu. Nemám v úmyslu příběhy o odvážné a hrdé Angelice nějak zatracovat, také jsem na nich ulítávala. Mám doma celou knižní sérii, včetně dílů, které nebyly nikdy zfilmovány. Neustálé opakování Angelice jedině škodí. Charismatický Jean Rochefort je skutečně ďáběl, ale Peyrac je větší.(22.7.2009)

Část odehrávající se mezi špinavou pařížskou chudinou není příliš vábivá. Angelika se však postará, aby se znovu vrátila mezi své, odkud byla násilím odtržena. Pomůže jí k tomu píle, intriky, úskoky, lsti a samozřejmě její krása i kus štěstí.(19.8.2012)

Jean Rochefort se svého času divil, jaktože Michel Galabru mohl vzít roli ve filmu Četník ze Saint Tropez. Považoval to asi za něco podřadného. Vůbec nechápu proč, když on sám hrál v tomhle :-((30.5.2003)

• MikO_NR_1909

Celá táto "séria" sa nedá z dnešného pohľadu racionálne hodnotiť. Hlavná predstaviteľka je nymfomanka, ktorá hľadá "lásku" aj pri "raňajkách". Scenár je z každého uhlu pohľadu zhustený melodramatickými sračkami. Ale vysvetlite to našim maminám a babkám. Tie na to nikdy nedajú dopustiť. Najlepšie zo všetkého je romantická hudba, ktorej je v takomto filme veľká škoda.(8.2.2014)

• Michèle Mercier

• - Natáčení filmu probíhalo od 20. dubna do 20. srpna 1964 především v ateliérech francouzské společnosti Studios de Boulogne a v okolí zámků Esclimont a Versailles. Ve studiích italské společnosti Cinnecita vznikaly scény odehrávající se na Novém mostě a na Dvoře zázraků. (Cucina_Rc)

• - Při svém první premiéře v československých kinech v roce 1971 byl tento díl uveden nikoliv jako druhý, nýbrž jako poslední z celé série rok po titulu Angelika a sultán (1968), což divákům způsobilo mírný zmatek v chronologii. (charles3)

• - Když je básník ve vaně, má mokré vlasy. Jenomže když je v další scéně už z vody venku, má vlasy úplně suché. (Pepy)