poster

Báječná Angelika

 • Francie

  Merveilleuse Angélique

 • slovenský

  Skvelá Angelika

 • slovenský

  Báječná Angelika

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Itálie, 1965, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Angelika báječná zcela určitě je, už pro její popularitu...(15.8.2008)

 • sud
  ****

  Dějová linie je o hodně víc přeslazená než v "Markýze andělů", avšak nechybí romantické pohodové až naivní chvíle střídané s drsností a krutostí té doby. Zvláště scény mezi Pařížskou lůzou a v hořící hospodě s úchylným královým bratrem. Co se týče hereckých výkonů, Michéle Merciérová, Claude Giraut a Jean Rochefort předvedli svůj standart. Celkově film tak za tři. Avšak mě zaujal mladý Jean-Louis Trintignant v roli charismatického básníka Špíny. Kvůli němu si to zaslouží o tu jednu hvězdičku navíc.(21.9.2005)

 • Sašenka165
  ***

  Tady si začíná filmová Angelika naplno žít svým vlastním životem (dosti odlišným od předlohy, která události líčí poněkud realističtěji). Celý film je až pohádkově ideální. Angelika žije mezi největší lůzou v Paříži a mě zaráží, že Dvůr zázraků ve filmu působí jako nádherná lokalita, kam bych si zajela na výlet (což je samozřejmě trošku přehnané, ale přece jen). Vynecháno je spoustu důležitých věcí, ale to bych možná i pochopila... jenže začíná období "zbytečných smrtí" hlavních postav. Ve filmu dosti idealizovaný Nicolas (o kterého bych si v knize neopřela ani kolo) je zabit a tím zničeno jedno zajímavé setkání ve Středomoří. Také mě dostává Angeličin vztah s Filipem, který je zde vykreslen tak nějak romanticky. Ano, Filip je zde v podstatě celkem hodný chlapík (což je asi největší hloupost v celém filmu a to ani nemluvím o tom, že knižní Filip vypadá naprosto jinak). Jediné dvě věci, co na tomhle filmu obdivuji, jsou nádherná hudba Michela Magne a skvělý herecký výkon Jeana Rocheforta (který za 1. hraje mou nejoblíbenější postavu z Angeliky a za 2. pozvedává film o dost výš). Doporučuji si přečíst knihu a určitě se mrknout na stránku, která je v tuto chvíli něco jako mým druhým domovem (www.angelique.cz)...(17.11.2007)

 • bestlama
  *

  Nechci to vidět, nechci to vidět, nechci to vidět .... Už nééé :((20.5.2009)

 • blackrain
  ***

  Anne Golon by se asi divila, kdyby na vlastní oči viděla, co filmaři stvořili z její knižní předlohy. Prostě si jen vybrali to, co se jim zrovna hodilo do krámu. Nemám v úmyslu příběhy o odvážné a hrdé Angelice nějak zatracovat, také jsem na nich ulítávala. Mám doma celou knižní sérii, včetně dílů, které nebyly nikdy zfilmovány. Neustálé opakování Angelice jedině škodí. Charismatický Jean Rochefort je skutečně ďáběl, ale Peyrac je větší.(22.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace