Báječná Angelika

Báječná Angelika

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Itálie, 1965, 100 min

• Subjektiv

Znáte tu hádanku: "Je to film, všichni tam chtějí vlézt hlavní hrdince mezi stehna a není to porno?" Angelika, no jistě. Jenže která? Pokud bychom chtěli odpověď Báječná Angelika, je modifikace hádanky snadná: "Je to film, všichni tam chtějí vlézt hlavní hrdince mezi stehna, většině se to opravdu povede a není to porno?"(8.7.2009)

Prvoplánové milostné aférky a neskrotná Angelikina túžba po chlapovi, ktorý by ju vyslobodil z útrob samoty, čím sa vhupla do typickej skazenej francúzskej spoločnosti. Absencia Robertovho šarmu podkopáva moje hodnotenie na priemer, z ktorého ho nevytiahne ani Angelikina vyzdvihovaná krása.(14.11.2008)

Dějová linie je o hodně víc přeslazená než v "Markýze andělů", avšak nechybí romantické pohodové až naivní chvíle střídané s drsností a krutostí té doby. Zvláště scény mezi Pařížskou lůzou a v hořící hospodě s úchylným královým bratrem. Co se týče hereckých výkonů, Michéle Merciérová, Claude Giraut a Jean Rochefort předvedli svůj standart. Celkově film tak za tři. Avšak mě zaujal mladý Jean-Louis Trintignant v roli charismatického básníka Špíny. Kvůli němu si to zaslouží o tu jednu hvězdičku navíc.(21.9.2005)

Angelika báječná zcela určitě je, už pro její popularitu...(15.8.2008)

Druhá Angelika Bernarda Borderie v ničem nezaostává, opět dobrodružství, opět romantika...tentokrát je to však přece jen o něco slabší(12.8.2004)

• - Natáčení filmu probíhalo od 20. dubna do 20. srpna 1964 především v ateliérech francouzské společnosti Studios de Boulogne a v okolí zámků Esclimont a Versailles. Ve studiích italské společnosti Cinnecita vznikaly scény odehrávající se na Novém mostě a na Dvoře zázraků. (Cucina_Rc)

• - Postava básnika prezývaného Špina (Jean-Louis Trintignant) bola reálnou postavou francúzskych dejín. Jeho skutočné meno bolo Claude Le Petit. (Raccoon.city)

• - Prvý diel Angelika, markíza anjelov (1964) a druhý diel Skvelá Angelika sa z ekonomických dôvodov nakrúcali súčasne a mali spoločné dekorácie. (Raccoon.city)