poster

Neviditelní (TV seriál)

 • Slovensko

  Neviditeľní

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 13x55 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty

  Chápu, že se tvůrci snažili v první epizodě představit co nejvíc taháků seriálů, ale mohli tak učinit uvážlivěji. Nesnažit se naráz vysvětlit zákonitosti komplexního fikčního subsvěta, započít a rozvést asi tři motivicky hutné dějové linie (snaha zachovat čistotu rodu, spor o způsob vedení komunity, Laušman), poukázat rádoby-satirickou formou na vazby mezi světem vodníků a světem obyčejných lidí a navrch to celé naprosto zbytečně zarámovat jako dokumentární rekonstrukci s mluvícími hlavami a využitím pseudo-zpravodajských záběrů (baví mne myšlenka, že inspirací pro tento typ převyprávění nebyla obliba dokudramat, ale Temný případ). Výsledek je jednoduše přeplácaný. Nejen motivy a postavami, ale i žánry, neboť se neustále přechází mezi vztahovou telenovelou s prvky sociálního dramatu (snaha Johanny proniknou do světa vodnické šlechty), groteskou (nezapomenutelný závod s hovnocucem) a zmíněnou satirou, která ale není důsledná (natož vtipná) a působí z celého seriálu nejnuceněji (Babiš na zdi), jako snaha jít s dobou, což ovšem moc nejde dohromady s fantastickým, od reality odtrženým jádrem vyprávění. Přestože nejsem velkým obdivovatelem vodních bytostí, českým vodníkům bych přál konzistentnější seriálový svět, do něhož se nebudou diváci vracet jenom kvůli známým hercům (z nichž nejméně přehrává Sobota, což po Okresním přeboru ani není tak překvapující) a naději, že sem tam narazí na vtípek hodný uchechtnutí.(6.9.2014)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Po 10 minutách jsem tu "PÍČOVINU" musel vypnout. To se prostě nedalo vstřebat!(7.9.2014)

 • triatlet
  **

  Konkurenceschopný - seriál . V poslední době na ČT platí "čím větší reklama, tím větší trapárna". ------------------- Úvodní díl byl tak zaplevelený postavami, že jsem se při něm málem utopil. S přibývajícími díly překvapí občas nějaký vtip (přátelství na facebooku). Celkově ovšem vodníci působí dost suše.(5.9.2014)

 • Grran
  ****

  Zatím zkouklé všechny díly dvakrát a musím říct že je to dobrý.. Má to nápad, vtip a povedené narážky na momentální dění. Už se těším na další.. Jako je možný, že se to jako vetšina českých věcí pos*re, ale zatím vlna kritiky je dle mého úsudku neobjektivní.. I když chápu že milovníkům Ulice a Růžové zahrady se asi tento typ seriálu líbit moc nemusí vzhledem ke kladeným intelektuálním požadavkům na diváka...(27.9.2014)

 • Radek99
  **

  Televizní zklamání podzimu...(6.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace