Neviditelní (TV seriál)

Neviditeľní

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 13x55 min)

• Tom_Lachtan

Tak nějak moc nechápu tu vlnu kritiky, která se na tuhle bandu neviditelných vodníků snáší ze všech stran, protože je to povedený (teď samozřejmě mluvím jen o prvním díle, ale rozhodně mám v plánu sledovat i další) seriál, u kterého prostě funguje humor i hlavní dějová linka a různé stížnosti ohledně toho, že se v prvním díle řeší moc dějových linek, například... Do kulhavého koně, k čemu jinému slouží první díly, než k tomu, aby naznačili hlavní dějové taháky a představili postavy?! Tak nějak mě u tohle kopání do čehokoliv českého (a v tomhle případě i humorného, jaká to odpornost!), co se na obrazovkách objeví přestává nudit (teď samozřejmě myslím tu bandu odpadujících neschopných jakéhokoliv argumentu). A navíc je přítomen šéf Strany zelených Liška stěžující si na fakt, že používat k usmrcování osob hovnocuc plný sava je neekologické, což je asi nejgeniálnější cameo v historii domácí tvorby.(7.9.2014)

Po dlouhé době něco, na co jsem se v ČT docela těšil, jak na základě tématu, tak především dobře vypadajících trailerů. Po první episodě to zatím nebudu hodnotit, ale přesto dost věcí mi přišlo zvláštních - jak je ostatně na veřejnoprávní TV poslední dobou zvykem. Především mi uniká význam toho, proč na jednu stranu naberu poměrně reprezentativní výběr slušných herců (excelují Sobota, Langmajer nebo Chýlková), a na straně druhé je promíchám se strašidelně vyhlížejícími pseudocelebritami, zvláště vodnická rada se jimi hemží - Ondřej Hejna, kterého proboha dokonce nechali (opakovaně) mluvit ve stylu "paní nesu vám psaní", taková ta modní blogerka Františka, a jiné příšery, vybrané dle nejasného klíče... Co alespoň místy funguje je humor, především různé vodnické vtípky a narážky, ale i tady mám pocit, že v trailerech ty pointy vynikly mnohem lépe, než tady, podivně pospojované něčím, co pravděpodobně měl být pokus o nějakou společenskou satiru. Šanci tomu ještě dám, v naději, že pilot byl takový zmatený protože je to pilot. EDIT po 12 episodach - nastesti pseudocelebrity jen ukázněně dělají křoví, vodnická mytologie je docela propracovaná a temná, a humorných narážek je tak akorát. Takže nakonec jeden z nejzajímavějších českých počinů posledních let.(8.9.2014)

Je to divné. Zlatej Mráček. Autoři to zde moc překombinovali. Tak strašně to chtěli mít vodnické že to až přehnali. Co mně potěšilo, byla vodnická rada. Objevilo se v ní spousta neherců. Zpěvák Ondřej Hejma, hlasatelky Pavlína Danková, Jolana Voldánová, módní kritička Františka Čížková, ředitel rádia Frekvence 1 Michel Fleischmann, režisér Václav Vorlíček, psycholog Ivan Douda.(28.11.2014)

První díl mě hodně zaujal, dost jsem se u něj bavil a těšil jsem se na další. Jenže hned od druhého dílu začal seriál stagnovat, jako by tvůrci vystříleli všechnu munici hned na začátku. Ale i tak to byla vcelku pohodová podívaná a řadím seriál k těm lehce nadprůměrným.(25.12.2014)

• xxmartinxx

Nevtipné a nezajímavé. Hodinová stopáž je ústřel a otravné okoukané tváře to rozhodně neutáhnou. Pečený sněhulák hlásí jiné laťky, takže tohle jen taktně přejít.(8.9.2014)

• - Najhoršie vraj bolo nakrúcanie v starej čističke odpadových vôd v pražskej Bubenči, filmovací deň trval 14 hodín a voda tam strašne zapáchala. Herci aj členovia štábu sa zabávali na predstave, ako zlatý slávik sedí štrnásť hodín v smradľavej vode, keďže šéfa vodníkov mal pôvodne hrať Karel Gott, ale na poslednú chvíľu odmietol kvôli pracovným povinnostiam. (krasomama)

• - V 10. díle ve scéně, kdy mluví doktorka Mráčková (Lenka Vlasáková) s Laušmanem (Jiří Langmajer), je vidět v oknech pilíř mostu. Hned v následujícím záběru druhé mluvící osoby v oknech žádný ale most není. (kuky)

• - Samotné natáčení scény Laušmanovi (Jiří Langmajer) sebevraždy vzbudilo na pražské Kampě celkem rozruch a muselo se několikrát opakovat. Dokonce zde zastavil jeden z výletních parníků, který plul okolo. (Jirka_Globus)