• LIVINGDEAD

Po 10 minutách jsem tu "PÍČOVINU" musel vypnout. To se prostě nedalo vstřebat!(7.9.2014)

Po dlouhé době něco, na co jsem se v ČT docela těšil, jak na základě tématu, tak především dobře vypadajících trailerů. Po první episodě to zatím nebudu hodnotit, ale přesto dost věcí mi přišlo zvláštních - jak je ostatně na veřejnoprávní TV poslední dobou zvykem. Především mi uniká význam toho, proč na jednu stranu naberu poměrně reprezentativní výběr slušných herců (excelují Sobota, Langmajer nebo Chýlková), a na straně druhé je promíchám se strašidelně vyhlížejícími pseudocelebritami, zvláště vodnická rada se jimi hemží - Ondřej Hejna, kterého proboha dokonce nechali (opakovaně) mluvit ve stylu "paní nesu vám psaní", taková ta modní blogerka Františka, a jiné příšery, vybrané dle nejasného klíče... Co alespoň místy funguje je humor, především různé vodnické vtípky a narážky, ale i tady mám pocit, že v trailerech ty pointy vynikly mnohem lépe, než tady, podivně pospojované něčím, co pravděpodobně měl být pokus o nějakou společenskou satiru. Šanci tomu ještě dám, v naději, že pilot byl takový zmatený protože je to pilot. EDIT po 12 episodach - nastesti pseudocelebrity jen ukázněně dělají křoví, vodnická mytologie je docela propracovaná a temná, a humorných narážek je tak akorát. Takže nakonec jeden z nejzajímavějších českých počinů posledních let.(8.9.2014)

Konečně nějaký seriál, kde ti naši herci taky můžou něco zahrát. Většina z nich si role vyloženě užívá a už jenom ta radost, to jak je to baví, se cení. Má to celkově nějaký příběh, který někam směřuje, vodnický svět se všemi specifiky, mytologii, není to vůbec špatné. Hlavně- je to sranda. A něco pro srandu králíkům, to už se tady moc nenosí, takže jsem rád, že se zase něco po delší době objevilo. Pro vzdělanější a bystřejší diváky i spousta náznaků, odboček a teologických vtípků jako bonus. ČT se tentokrát vcelku pochlapila. Dal bych z radosti i plný počet nebýt těch zmršených posledních čtyř dílů.75%(28.3.2015)

Takhle to dopadne, když honíte deset zajíců najednou. 1) Přehršel vtipných, méně vtipných i téměř trapných nápadů mi připomněla seriál o princezně Arabele. Zaujala mě půvabná role lobbisty Laušmana (48letý Jiří Langmajer), jeho milenky Moniky (31letá Barbora Poláková) nebo strážce vyšehradské zázračné vody Krysy (46letý Radek Holub). Rovněž 29letý Lukáš Příkazský (pomocník komisařky), 32letý Kryštof Hádek (vodnický "korunnní princ"), 67letý Jiří Bartoška (šéf vodníků) či 41letá Simona Babčáková (komisařka) stojí za zmínku...o ceníku úplatků BIS nemluvě._____ 2) Seriál nabízí rozmanité dějové linky, které by si ovšem zasloužily kvalitnější rozpracování. Takhle mi připomíná mísu nakousnutých chaoticky poskládaných jablek. Chvílemi lehce nudné, chvílemi docela zábavné. Celkový dojem vlažný._____ 3) Z prvních 20 komentářů řazených podle počtu bodů uživatele jsem napočítal celkem 6 (!), jejichž autoři deklarují, že si svůj kvalifikovaný názor učinili na základě první epizody (jeden dokonce už po 10 minutách). Jak si pozorný čtenář všimne, i další komentátoři z uvedené dvacítky považují svá hodnocení za natolik přínosná, že je píší už někdy mezi prvním a druhým dílem, i když to veřejně nepřiznávají.(8.12.2014)

• triatlet

Konkurenceschopný - seriál . V poslední době na ČT platí "čím větší reklama, tím větší trapárna". ------------------- Úvodní díl byl tak zaplevelený postavami, že jsem se při něm málem utopil. S přibývajícími díly překvapí občas nějaký vtip (přátelství na facebooku). Celkově ovšem vodníci působí dost suše.(5.9.2014)