Wood Job!

• Japonsko

WOOD JOB!(ウッジョブ) 神去なあなあ日常

Komedie / Drama

Japonsko, 2014, 116 min

Pekny film, takova Cesta z mesta po japonsku. Wood job zabavne nastini rozdil zivota ve meste a na venkove a ukaze i par starych zvyku a tradic. Vse humornou cestou z pohledu hlavniho hrdiny. Hezka kamera, ktera vyuzije kras prirodni scenerie.(11.4.2016)

Velmi příjemný a milý snímek plný úsměvných scén, který ve mně na okamžik probudil touhu přidat se k Júkimu a žít v zapadlé horské vesničce, kde to voní dřevem a lidé nikam nespěchají. Dokonale jsem se odreagovala a pobavila. Musím se přiznat, že ačkoli je Šinobu Jaguči jedním z mých oblíbených režisérů, od tohoto filmu jsem toho moc nečekala, a o to víc jsem si ho užila. Už teď se těším na jeho další.(3.5.2015)

Drsné a osvěžující, až jedinečné. O klukovi, který se nedostane na vysokou školu, kvůli hezké dívce na prospektu se rozhodne skusit lesnický kurz a následně skončí v nádherné zapadlé vesnici, která může být pro městského člověka noční můrou. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ypQi69XGs6U ■ Externí recenze od Zízy: http://ajaponsko.blogspot.cz/2015/01/recenze-wood-job.html ■ Při druhém vidění jsem si film užíval ještě víc (a našel chybu v poslední půlhodině filmu, kdy se jedna postava nachází na dvou místech současně).(10.1.2015)

„POJĎTE SE MNOU PRACOVAT DO LESŮ!…“ /// Nevím jak vy, ale já teda moc zkušeností s japonskejma komediema nemám. Hrátky s peklem jsou asi jediný, který měli bejt vtipný jako komedie. Jinak se většinou jedná vo ten druh humoru, u kterýho si připadám spíš jako úchyl. Ani tahle žlutá Cesta z města do Babovřesk (hoď sem vodkaz… seš měkej, co?) vlastně není úplně normální. Júki je jouda, co les neviděl ani na vobrázku, ale lásce neporučíš, takže maže za holkou z letáku. Chová se jako idiot, ale vono si to buduje takovej ten japonskej smysl pro humor… no, ještě že všechno kolem je krásně zelený! Vesnička plná různejch lidí, chybí jen stará Škopková. Důležitá je hlavně práce v lese a vztah, k… ke všemu. Je z toho cejtit vůně dřeva, při šplhání po stromech mám závrať (sem ti říkal, ať nečumíš dolů!) a romantika z toho necáká po hollywůdsky, ale jen tak podpráhově a snad i mile. Část filmu zabere jakejsi svátek bohů stromů, hory, a všeho možnýho, takže mrkneme i na místní folklór. To v těch gore kravinách nenajdete! Júki je stejnej kokot jako na začátku, ale se všema se už sblížil, takže to jeho roční dobrodružství nemůže dopadnou jinak, než že … No, zas taková bomba to není. Ale jestli mám volit místo pro život v Japonsku, volím si vesnici! Klidně i tu dřevařskou firmu pana Nakamury. Páč kdo jednou přivoněl… (k lesu, ty vole!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Kamusari Nana Nichijo“, kterou v roce 2009 napsal Šion Miura, číst nebudu. 2.) Zjistím, že i v Japonsku maj lesy. 3.) Thx za titule ,,Belete“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.2.2015)

Příjemný film v němž ta komediálnost není přemrštěná, jak jsem čekal, ale bylo to takové milé a zábavné. Jen pár prvků bylo trošku uejtých, jinak pohoda. Líbila se mi výprava, prostředí, vesnice i to pojetí a nakouknutí do několika tamních zvyklostí.Herci a herečky vesměs sympatičtí a výkony uvěřitelné. Jelikož díky škole se stromy a dřevem spojenou, kterou jsem vystudoval a obecnému mému vztahu k toulání v lesích, mě tento film okouzlil i tímto. Není to vyloženě emoční, je to takové nad věcí a jak již bylo jinými zmíněno, oddechové. Ve finále jim trochu nevyšel střih, kdy starosta povzbuzuje kácení a zároveň kácí, takže to vypadá, že povzbuzuje sám sebe, jakoby se rozdvojil :)(31.5.2015)