Wood Job!

• Japonsko

WOOD JOB!(ウッジョブ) 神去なあなあ日常

Komedie / Drama

Japonsko, 2014, 116 min

Naprosté překvapení a nečekaný komediální zážitek. Krásný pohodový film, s vytříbeným vtipem, krásnými záběry a výtečným zobrazením tradic, historie i současnosti Japonska, mezi kterými si bude muset hlavní hrdina vybrat.(5.3.2015)

Velmi příjemný a milý snímek plný úsměvných scén, který ve mně na okamžik probudil touhu přidat se k Júkimu a žít v zapadlé horské vesničce, kde to voní dřevem a lidé nikam nespěchají. Dokonale jsem se odreagovala a pobavila. Musím se přiznat, že ačkoli je Šinobu Jaguči jedním z mých oblíbených režisérů, od tohoto filmu jsem toho moc nečekala, a o to víc jsem si ho užila. Už teď se těším na jeho další.(3.5.2015)

Pekny film, takova Cesta z mesta po japonsku. Wood job zabavne nastini rozdil zivota ve meste a na venkove a ukaze i par starych zvyku a tradic. Vse humornou cestou z pohledu hlavniho hrdiny. Hezka kamera, ktera vyuzije kras prirodni scenerie.(11.4.2016)

Je to celkom dobrá komédia. Má pomerne dobrý príbeh o mladíkovi, ktorému sa nepodarilo urobiť skúšky na vysokú, pričom príde aj o priateľku a keďže má teraz rok voľného času, vďaka propagačnému letáku s pekným dievčaťom sa rozhodne prihlásiť na kurz pre lesníkov. Tu rýchlo zisťuje, že to nie je tak jednoduché, ako si predstavoval a navyše po absolvovaní prípravy sa dostane do malej dediny uprostred hôr ďaleko od mesta, kde mu ešte nanešťastie velí ten najdrsnejší z inštruktorov, ale postupne si k tomuto novému životu predsa len nachádza cestu. Spracovanie sa mi páči, jedine ešte z úvodu som mal z toho skôr len také priemerné pocity, hlavný hrdina nepôsobil práve najideálnejšie a navyše ani v tom lesníctve som necítil väčší potenciál, ale aj tak som bol zvedavý, čo z toho bude. A rozhodne nesklamalo, už po pár minútach sa začne hlavný dej a toto ma už bavilo, školenie je dobre zvládnuté, už som si dokázal vytvoriť vzťah aj k hlavnému hrdinovi a udržuje si to slušnú zábavnosť, takže sa je na čo pozerať. A keď sa dej presunie do dediny uprostred hôr, pribudne ešte niekoľko výrazných prvkov, ktoré mi tiež sadli, obzvlášť tá premena lenivého mladíka z mesta, ale aj celkovo tento spôsob života, pričom sa to celé nesie vo veľmi príjemnej atmosfére. Síce ma dosť prekvapilo, že romantická línia, pri ktorej som čakal, že bude dôležitá nemá takmer žiadny priestor, ale to nie je zápor, filmu to aj tak nijak neubližuje. Spokojný som aj po stránke humoru, síce nie je až tak nápaditý a bláznivý, ako som si pri japonských komédiách zvykol, ale aj tak som sa bavil, za čo môže hlavne postava drsného inštruktora. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavný hrdina je až na ten úplný úvod ten správny sympaťák, ktorý ma bavil pri oboch svojich polohách, ale viac si ma aj tak získal charizmatický Hideaki Ito ako inštruktor. A k tomu ešte dostatok zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú bez problémov, ideálny vizuál, pekné prostredie, príjemná atmosféra a dobrý humor, tu si nemám moc na čo sťažovať. Takže určite som už videl dosť lepších japonských komédií a to aj od tohto režiséra, ale ani Wood job určite nesklame, slušná zábava. 73%(11.1.2015)

Příjemný film v němž ta komediálnost není přemrštěná, jak jsem čekal, ale bylo to takové milé a zábavné. Jen pár prvků bylo trošku uejtých, jinak pohoda. Líbila se mi výprava, prostředí, vesnice i to pojetí a nakouknutí do několika tamních zvyklostí.Herci a herečky vesměs sympatičtí a výkony uvěřitelné. Jelikož díky škole se stromy a dřevem spojenou, kterou jsem vystudoval a obecnému mému vztahu k toulání v lesích, mě tento film okouzlil i tímto. Není to vyloženě emoční, je to takové nad věcí a jak již bylo jinými zmíněno, oddechové. Ve finále jim trochu nevyšel střih, kdy starosta povzbuzuje kácení a zároveň kácí, takže to vypadá, že povzbuzuje sám sebe, jakoby se rozdvojil :)(31.5.2015)