Wood Job!

• Japonsko

WOOD JOB!(ウッジョブ) 神去なあなあ日常

Komedie / Drama

Japonsko, 2014, 116 min

Není nad to si jednou za čas dát japonský film. Dokonce přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy viděl japonskou komedii. Wood Job totiž jedna taková je...a rozhodně ne ledajaká. Vlastně vypráví příběh party dřevorubců, které když průměrný Japonec ve své zemi potká, tak na tak silný zážitek pravděpodobně nikdy nezapomene. Každopádně stejně jako to umí jiné národy, i Japonci dokázali natočit příjemný komediální příběh s klasickým průběhem a pozitivní náladou. Co už ale nebylo tak klasické, tak samotný závěr a nebo postava alfa samce dřevorubce, kterej se nehodí ani do samotné japonské kultury. Mně se ale naopak moc líbil. Takže pakliže do tohoto filmu půjdete, tak respektujte les nebo Vás zabije!(22.1.2015)

Oddechový film, který nejen pobaví, ale pochlubí se krásnými záběry na japonský venkov, který ovšem není ten typicky známý – není totiž plný rýžových políček, ale vysokých stromů. Bavilo mě to, obešlo se bez patetických keců, herecké výkony byly na výbornou (obzvláště Sometani, ten kluk je tak obyčejný, až je radost na něj pohledět a užívat si, že umí hrát). Jak tomu u Japonců většinou bývá zvykem, nejedná se čistě o komedii, ale v příběhu je divákovi nastíněn i život na japonské vesnici, tradice i stále odlišné myšlení od lidí ve městě a hodnoty. Jak se říká: má to přesah. Film na mě působil krásně uceleným dojmem, kdy divák opravdu vidí tu změnu v Hiranovi (nemluvě o tom, že tuto změnu velmi dobře vyjádřil i způsob snímání kamery). Pěkný film o šíleně pyšném princi. Silné 4*. Titulky.(31.12.2014)

Japonská komedie? Byl jsem hodně skeptickej,ale dostal jsem skoro dvě hodiny zábavy. Júki Hirano je správnej městskej týpek, kterej nemá ani páru o tom, co se děje za hranicema města,natož jak se žije ve vesnici plné dřevorubců. Jestli máte v plánu vybírat si svoje budoucí povolání žvýkačkou,tak to zkuste. Třeba se to povede stejně jako jemu. 85%(14.4.2015)

Naprosté překvapení a nečekaný komediální zážitek. Krásný pohodový film, s vytříbeným vtipem, krásnými záběry a výtečným zobrazením tradic, historie i současnosti Japonska, mezi kterými si bude muset hlavní hrdina vybrat.(5.3.2015)

Tak trochu jiná japonská Cesta z města. Kapku ňoumovitý a rozmazlený městský kluk Yuki to vezme přes náborový leták, naštvání osvaleného dřevorubce s motorovkou, držkopády v blátě, lezení po stromech, až po dvoření se vesnické sympaťačce a obskurní lesnické rituály. A je moc fajn se na to dívat. Příjemní herci, hezké scenérie, nekomplikovaný děj se subtilním nepitvořivým humorem. Pohodovka jak vyšitá.(8.2.2015)