poster

Wood Job!

 • Japonsko

  WOOD JOB!(ウッジョブ) 神去なあなあ日常

Komedie / Drama

Japonsko, 2014, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maemi
  ****

  Velmi příjemný a milý snímek plný úsměvných scén, který ve mně na okamžik probudil touhu přidat se k Júkimu a žít v zapadlé horské vesničce, kde to voní dřevem a lidé nikam nespěchají. Dokonale jsem se odreagovala a pobavila. Musím se přiznat, že ačkoli je Šinobu Jaguči jedním z mých oblíbených režisérů, od tohoto filmu jsem toho moc nečekala, a o to víc jsem si ho užila. Už teď se těším na jeho další.(3.5.2015)

 • Malarkey
  ****

  Není nad to si jednou za čas dát japonský film. Dokonce přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy viděl japonskou komedii. Wood Job totiž jedna taková je...a rozhodně ne ledajaká. Vlastně vypráví příběh party dřevorubců, které když průměrný Japonec ve své zemi potká, tak na tak silný zážitek pravděpodobně nikdy nezapomene. Každopádně stejně jako to umí jiné národy, i Japonci dokázali natočit příjemný komediální příběh s klasickým průběhem a pozitivní náladou. Co už ale nebylo tak klasické, tak samotný závěr a nebo postava alfa samce dřevorubce, kterej se nehodí ani do samotné japonské kultury. Mně se ale naopak moc líbil. Takže pakliže do tohoto filmu půjdete, tak respektujte les nebo Vás zabije!(22.1.2015)

 • Lacike
  ***

  Potencialne to mohol byt neskutocne prijemny pohodovy film o tom ako je zivot na dedine tak nejak lepsi a pohodovejsi ako v meste. Ale cele to zhatil nevyrazny, necharizmaticky a miestami otravny hlavny hrdina. Co je dost velky problem, kedze z jeho pohladu zazivame vsetky tie drobne epizodky. Dokonca som mu ani neprial, aby zbalil tu peknu zensku. S takym volom to bude mat dost tazke. Pritom ostatne postavy su skvele. Hlavne postava drsneho instruktora. Takze vo vysledku je to len slusna jednohubka, ktora nenaplnila svoj velky potencial. 6/10.(14.1.2015)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá komédia. Má pomerne dobrý príbeh o mladíkovi, ktorému sa nepodarilo urobiť skúšky na vysokú, pričom príde aj o priateľku a keďže má teraz rok voľného času, vďaka propagačnému letáku s pekným dievčaťom sa rozhodne prihlásiť na kurz pre lesníkov. Tu rýchlo zisťuje, že to nie je tak jednoduché, ako si predstavoval a navyše po absolvovaní prípravy sa dostane do malej dediny uprostred hôr ďaleko od mesta, kde mu ešte nanešťastie velí ten najdrsnejší z inštruktorov, ale postupne si k tomuto novému životu predsa len nachádza cestu. Spracovanie sa mi páči, jedine ešte z úvodu som mal z toho skôr len také priemerné pocity, hlavný hrdina nepôsobil práve najideálnejšie a navyše ani v tom lesníctve som necítil väčší potenciál, ale aj tak som bol zvedavý, čo z toho bude. A rozhodne nesklamalo, už po pár minútach sa začne hlavný dej a toto ma už bavilo, školenie je dobre zvládnuté, už som si dokázal vytvoriť vzťah aj k hlavnému hrdinovi a udržuje si to slušnú zábavnosť, takže sa je na čo pozerať. A keď sa dej presunie do dediny uprostred hôr, pribudne ešte niekoľko výrazných prvkov, ktoré mi tiež sadli, obzvlášť tá premena lenivého mladíka z mesta, ale aj celkovo tento spôsob života, pričom sa to celé nesie vo veľmi príjemnej atmosfére. Síce ma dosť prekvapilo, že romantická línia, pri ktorej som čakal, že bude dôležitá nemá takmer žiadny priestor, ale to nie je zápor, filmu to aj tak nijak neubližuje. Spokojný som aj po stránke humoru, síce nie je až tak nápaditý a bláznivý, ako som si pri japonských komédiách zvykol, ale aj tak som sa bavil, za čo môže hlavne postava drsného inštruktora. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavný hrdina je až na ten úplný úvod ten správny sympaťák, ktorý ma bavil pri oboch svojich polohách, ale viac si ma aj tak získal charizmatický Hideaki Ito ako inštruktor. A k tomu ešte dostatok zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú bez problémov, ideálny vizuál, pekné prostredie, príjemná atmosféra a dobrý humor, tu si nemám moc na čo sťažovať. Takže určite som už videl dosť lepších japonských komédií a to aj od tohto režiséra, ale ani Wood job určite nesklame, slušná zábava. 73%(11.1.2015)

 • Fr
  ***

  „POJĎTE SE MNOU PRACOVAT DO LESŮ!…“ /// Nevím jak vy, ale já teda moc zkušeností s japonskejma komediema nemám. Hrátky s peklem jsou asi jediný, který měli bejt vtipný jako komedie. Jinak se většinou jedná vo ten druh humoru, u kterýho si připadám spíš jako úchyl. Ani tahle žlutá Cesta z města do Babovřesk (hoď sem vodkaz… seš měkej, co?) vlastně není úplně normální. Júki je jouda, co les neviděl ani na vobrázku, ale lásce neporučíš, takže maže za holkou z letáku. Chová se jako idiot, ale vono si to buduje takovej ten japonskej smysl pro humor… no, ještě že všechno kolem je krásně zelený! Vesnička plná různejch lidí, chybí jen stará Škopková. Důležitá je hlavně práce v lese a vztah, k… ke všemu. Je z toho cejtit vůně dřeva, při šplhání po stromech mám závrať (sem ti říkal, ať nečumíš dolů!) a romantika z toho necáká po hollywůdsky, ale jen tak podpráhově a snad i mile. Část filmu zabere jakejsi svátek bohů stromů, hory, a všeho možnýho, takže mrkneme i na místní folklór. To v těch gore kravinách nenajdete! Júki je stejnej kokot jako na začátku, ale se všema se už sblížil, takže to jeho roční dobrodružství nemůže dopadnou jinak, než že … No, zas taková bomba to není. Ale jestli mám volit místo pro život v Japonsku, volím si vesnici! Klidně i tu dřevařskou firmu pana Nakamury. Páč kdo jednou přivoněl… (k lesu, ty vole!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Kamusari Nana Nichijo“, kterou v roce 2009 napsal Šion Miura, číst nebudu. 2.) Zjistím, že i v Japonsku maj lesy. 3.) Thx za titule ,,Belete“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace