Ronja, dcera loupežníka

Astrid Lindgren

Rune Ericson

Masky:

Siw Järbyn

Krásně naivní pohádka. Příjemná a přirozená. A lesní skřítci jsou hustě nadabovaní :-). Pppproč to děláš? Pppotvůrko pppodivná.(22.4.2013)

Mne to pripomenulo tou desivou atmosférou ruské rozprávky, ktorých som sa vždy bál. Napriek tomu ma fascinovali, tým, že som nikdy nevedel odhadnúť, čo sa bude diať. Tu bolo hneď jasné, čo sa stane a mne sa desivá atmosféra, v hoci inak milých rozprávkach nezamlouvá.(12.6.2008)

Nádherný příběh, obdivuhodně krásná příroda, docela dobré herecké výkony, zajímavé triky, harpyje, roztomilí skřítci, jejichž valná část slovní zásoby začíná písmenem P, osobitý humor - tím vším dokáže Ronja zaujmout nejen v dětském, ale i v dospělém věku. Astrid Lindgren (zde i jako autorka scénáře) sice zřejmě primárně píše pro děti, zdá se, že však nijak nezapomíná ani na ty dospělé děti, nebo to skryté dítě v nás dospělých.(26.11.2008)

Jako malý jsem nesnášel ty mrňavé pidižvíky (nikoliv Šmouly;)), kteří žili těsně pod zemí a byli tak divně roztomilí, bál jsem se harpyjí a strachoval se, aby Birk náhodou nespadl z toho mostního trámu:) Sice jen jednou za delší čas, ale přesto - chybí mi to...a to Astrid Lindgrenovou obvykle nemusím. BTW uvidíte i pravé severské středověké saunování:) Ronja je prostě vynikající film ne pro děti, ale pro celou rodinu - jsou tu legrační i děsivá zvířátka (a "zvířátka"), neméně legrační tance a zpěvy, nevinné dětské kamarádství a láska, a pro pobavení starších jsou tu výborné manželky obou loupežnických hejtmanů. Všichni si pak zajisté užijí krásnou přírodu a ejhle, nejde to prostě jinak - jednou provždy 80%.(20.1.2005)

Život loupežnické dívenky v přírodě. Větší drama chybělo, takže jen 3*. Nejlepší byli skřítkové nebo co to bylo. ( Hodnocení: 6/10 )(10.2.2015)