poster

Ronja, dcera loupežníka

 • Švédsko

  Ronja Rövardotter

 • slovenský

  Ronja, lúpežníkova dcéra

 • anglický

  Ronia: The Robber's Daughter

Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Pohádka

Švédsko / Norsko, 1984, 126 min

Režie:

Tage Danielsson

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Scénář:

Astrid Lindgren

Kamera:

Rune Ericson

Masky:

Siw Järbyn
(další profese)
 • Flipper
  ****

  S trochou nadsádzky by sa dalo hovoriť o mixe Jar, leto, jeseň, zima... a jar a Fantaghirò s pridaním trochu humoru a typickej švédskej svojráznosti. Podivná ronja svojím revom zobúdza jar, ráchlo sa hnevá a miluje a jej predstaviteľka Hanna Zetterberg bezproblémov jazdí plnou rýchloťou na koňoch. Každý si na tomto filme z rodiny niečo nájde a pritom to je vlastne len pobehovanie po prírode z dvanásťročnou Ronjou. Nič svetoborné a nové no do takej miery svojské až zaujímavé a pekné. Bavil som sa aj keď už nie som najmladší.(30.5.2009)

 • Ivoshek
  *****

  Dobrá pohádka, plná po-po-po-podivných potvůrek, která má v sobě i typicky severské temné a strašidelné momenty. Jako dítěti se mi to hodně líbilo.(30.11.2007)

 • stub
  *****

  Skvělý film podle skvělé knížky. Nádherná skandinávská příroda a půvabně naivní vyznění snímku tvoří dohromady neopakovatelnou atmosféru. Kdo v sobě má alespoň střípek dítěte, nemůže být zklamán. Dnes už klasika, patrně nejlepší převedení Lindgrenové na filmové plátno.(9.12.2008)

 • T2
  **

  Rozpočet SEK 18,000,000($2,5milióna)Tržby Celosvetovo $6,800,000║ v rámci trikov a masiek dobré ale ten príbeh, úplne bez lepšieho čara a nápadu /40%/(17.7.2010)

 • Philippa
  *****

  Je to vážně ta pohádka ,kterou jsem viděla když mi bylo asi jako Ronje?Jako bych sledovala úplně jiný příběh než mi utkvěl v paměti.Například si pamatuji jak jsem s Ronjou prožívala obavy z toho až bude zima:-).Nyní vidím jak bližší je mi Birkův postoj.Proč už dnes se trápit něčím ,co přijde až zítra?;-)Jak krásně je zde natočený souboj o moc obou otců loupežníků.Jak krásné je volání jara....jak krásný je pro mne zcela nový rozměr této pohádky ,která uměla zasáhnout terč už když jsem byla malá holka....(25.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace