Ronja, dcera loupežníka

Astrid Lindgren

Rune Ericson

Masky:

Siw Järbyn

Krásný a citý pohádkový film.(30.12.2005)

Kedysi dávno som túto rozprávku pre malých aj veľkých videl v telke. Som rád, že ani po tak dlhej dobe nestratila nič zo svojho pôvabu. Pekný príbeh, skvelo zahrané, super cz dabing, roztomilí škriatkovia, zlé harpyje.... Ako stvorené na spoločné pozeranie spolu s deťmi, fungovalo to za mojich mladých čias a funguje to aj teraz. Tomu poviem nadčasový snímok. 85/100(5.7.2015)

Jako malý jsem tu pohádku miloval. Jako dospělý se u ní měním v to dítě :-) .(29.11.2007)

Hlavne veľmi originálna rozprávka. Nie je to extra zábavné, chvíľami skoro až zdĺhavé, ale má to svoje čaro a neprehliadnuteľnú dávku starej dobrej filmárskej poctivosti.(7.1.2010)

Moje dětství :-))(12.11.2007)

• - Film byl v roce 1985 nominován na Zlatého medvěda Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně. (VMa)

• - Scénář podle stejnojmenné knihy zpracovala samotná autorka knihy Astrid Lindgrenová. (Arrietty)