poster

Ronja, dcera loupežníka

 • Švédsko

  Ronja Rövardotter

 • slovenský

  Ronja, lúpežníkova dcéra

 • anglický

  Ronia: The Robber's Daughter

Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Pohádka

Švédsko / Norsko, 1984, 126 min

Režie:

Tage Danielsson

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Scénář:

Astrid Lindgren

Kamera:

Rune Ericson

Masky:

Siw Järbyn
(další profese)
 • Ilicka
  ****

  Zvláštní, trochu starší pohádka podle knížky Astrid Lindgrenové, která se však honosí triky lepšími než o deset let později Pták Ohnivák:) Zvláštní, že když jsem četla knížku, takhle nějak jsem si to představovala. Skřítci a jejich "Voffor, voffor?" jsou neodolatelní.(22.7.2008)

 • Philippa
  *****

  Je to vážně ta pohádka ,kterou jsem viděla když mi bylo asi jako Ronje?Jako bych sledovala úplně jiný příběh než mi utkvěl v paměti.Například si pamatuji jak jsem s Ronjou prožívala obavy z toho až bude zima:-).Nyní vidím jak bližší je mi Birkův postoj.Proč už dnes se trápit něčím ,co přijde až zítra?;-)Jak krásně je zde natočený souboj o moc obou otců loupežníků.Jak krásné je volání jara....jak krásný je pro mne zcela nový rozměr této pohádky ,která uměla zasáhnout terč už když jsem byla malá holka....(25.11.2007)

 • Bláža
  *****

  Už si to pamatuji jen mlhavě, ale působilo to na mě hodně silně. Hrad na skále rozdělený bleskem na dvě poloviny, podivní malí skřetové v lese, loupežnická rodina, hrozně ponurá atmosféra, film na pomezí pohádky a regulérního fantasy - jako dětský film to zafungovalo výborně, když si to stále pamatuju. Jen si nejsem jistý, jestli bych to takhle nadšeně přijal i po shlédnutí v současnosti, přece jen s odstupem let. Jako vzpomínka z dětství 5*(20.8.2005)

 • gouryella
  ****

  Příjemný dětský film, který již nějakou dobu na TV obrazovce postrádám ..... škoda, je o co stát.(17.10.2002)

 • triatlet
  *****

  Nápaditý, seversky pohádkový příběh s potvůrkami podivnými. Lindgrenovsky kouzelné.(9.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace