Appleseed Alpha

アップルシード アルファ

Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Parádna postapo-virtual sci-fi s geniálnymi prvkami hraničiacimi s realitou a technológiou ktorá konkuruje SW. Super, takéto vecičky ja môžem, mňam.(5.4.2015)

Aramakiho vývojové tendence jsou jasné. Jak po té technické stránce, tak po té příběhové. Kompletní CGI kabát velmi pochvaluju, i když v jistých místech by zasloužilo zamakat na okolí a detailech. Jinak je to vizuálně velice skvělé a celou dobu mě držel pocit, že se dívám na gameplay. Několikrát jsem měl obrovskou chuť vzít do ruky nějaký joystick, převzít iniciativu jednoho z hrdinů do vlastních rukou a ponořit se do toho postapo světa na vlastní pěst :). Po příběhové stránce je to naprosto v pořádku, Bri s Deunan se prokousávají dál zrujnovaným poválečným světem a snaží se přežít a najít smysl života. Naději jim dává bio-robotka Iris a její parťák Olson. Napětí a vtažení do děje na mě fungovalo velmi dobře. Akce má mouchy, ale je líbivá a dubstepovým OST mě nemůže nikdo urazit :) Naprostá a nečekaná spokojenost.(20.8.2014)

Digitálny look, cyborgovia, postapokaliptická budúcnosť. Dobre sa na to pozerá. Ale dialógy sú slabé, príbeh o ničon. Prvé dva Appleseedy boli niečo viac. Toto sú len technologické orgie pre nerdov. Ale je pekné vidieť kam to súčastná počítačová grafika dotiahla. 3*(19.7.2014)

Zatím poslední příspěvek do Appleseed univerza představuje ústřední hrdiny v trochu odlišné poloze, vržené do poměrně jednoduchého příběhu s malým nádechem falloutovské atmosféry, s čímž jsem já osobně neměl žádný problém. Tvůrci nám jako obvykle servírují velmi solidní akci, kterou navíc prezentují v naprosto famózní audiovizuální podobě. Jen je problém v tom, že Alpha mi jako prequel do celkového sledu Appleseed událostí moc nesedí.(27.10.2014)

Jako milovník sci-fi jsem plesal a byl ochoten mhouřit očkem nad horšími animacemi nebo mi tyto jen nesedí.(13.9.2014)