Appleseed Alpha

アップルシード アルファ

Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Ze všech dílů vizuálně nejhezčí, (už se jedná o čistou počítačovou animaci) akcí zajímavější než druhý díl, ale první to v mých očích překonat nedokázalo.(11.10.2014)

Zatím poslední příspěvek do Appleseed univerza představuje ústřední hrdiny v trochu odlišné poloze, vržené do poměrně jednoduchého příběhu s malým nádechem falloutovské atmosféry, s čímž jsem já osobně neměl žádný problém. Tvůrci nám jako obvykle servírují velmi solidní akci, kterou navíc prezentují v naprosto famózní audiovizuální podobě. Jen je problém v tom, že Alpha mi jako prequel do celkového sledu Appleseed událostí moc nesedí.(27.10.2014)

Parádna postapo-virtual sci-fi s geniálnymi prvkami hraničiacimi s realitou a technológiou ktorá konkuruje SW. Super, takéto vecičky ja môžem, mňam.(5.4.2015)

Animovanú sériu Appleseed mám rád, teda hlavne prvý diel, s Ex Machina to už bolo o niečo horšie. Tretí prírastok s podtitulom Alpha je však z prsta vycucané pokračovanie. Spojitosť s pôvodným filmom je len nasilu vynútená zaangažovaním ústredného dua do deja, ale čo je najhoršie chýba tomu akýkoľvek presah, ktorý mali predošlé Appleseedy. Alpha je neporovnateľne jednoduchšia, oveľa priamočiarejšia a prvoplánovo útočí na prvú signálnu. Navyše sa film tento krát aj dosť vlečie a obzvlášť začiatok je dosť rozťahaný, v ktorom sa nič zaujímavé nedeje a vedú sa zbytočné rozhovory. Pokiaľ dôjde na akciu, tak tá je rozmanitá, pútava a svojou veľkoleposťou borí všetky hranice. Dokonca aj ten postapokalyptický svet je perfektne zvládnutý a celkovo je animácia doslovne prvotriedna. Len je trocha smutné vidieť, kde to séria Appleseed dospela. Alpha totiž neponúka nič iné než ohurovanie nad počítačovo čistým vizuálom, avšak bez akéhokoľvek zmyslu. Ako hráča videohier mi to z časti imponovalo (hlavne počas veľkolepého záveru), ale je to dosť málo. CELKOVO: 2,5* (5/10)(25.7.2014)

Něco takového se těžko hodnotí,příběh je na facku,postavy dvojrozměrné a celé je to přitažené za vlasy.Na druhou stranu výborná stylizace a na pohled je to prostě paráda.Těžko říct,zda to hodnotit jako běžný film,protkaný tunou klišé v nelogickém příběhu,nebo si pouze vychutnávat vynikající anime,ve kterých Japonci očividně válí.Dostat to,jako hru protkanou scénami neměl bych problém,byl bych spokojený.Takhle mi to v rámci filmu "skřípe".Každopádně rozhodně anime vyhledávat jen tak nezačnu.(22.8.2014)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje kratká scéna. (Geriel)