Appleseed Alpha

アップルシード アルファ

Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Další dokonalej animovanej nářez. Japončíci když si něco umanou tak vytvoří něco impozantního. Příběh je sice taková klasická sračka, ale pozadí je vytvarováno téměř do dokonalosti. Bojovky, akce, trocha napětí. Naprostý luxus svého žánru(20.9.2014)

Něco takového se těžko hodnotí,příběh je na facku,postavy dvojrozměrné a celé je to přitažené za vlasy.Na druhou stranu výborná stylizace a na pohled je to prostě paráda.Těžko říct,zda to hodnotit jako běžný film,protkaný tunou klišé v nelogickém příběhu,nebo si pouze vychutnávat vynikající anime,ve kterých Japonci očividně válí.Dostat to,jako hru protkanou scénami neměl bych problém,byl bych spokojený.Takhle mi to v rámci filmu "skřípe".Každopádně rozhodně anime vyhledávat jen tak nezačnu.(22.8.2014)

Jako milovník sci-fi jsem plesal a byl ochoten mhouřit očkem nad horšími animacemi nebo mi tyto jen nesedí.(13.9.2014)

Ze všech dílů vizuálně nejhezčí, (už se jedná o čistou počítačovou animaci) akcí zajímavější než druhý díl, ale první to v mých očích překonat nedokázalo.(11.10.2014)

Myšlenka, přesah, hloubka se rovná čisté nule(Kdo čeká nějákou transcendentální filosofii tak určitě ruce pryč). Vizuál má (ve své snaze o hyperrealismus) pořád ještě nějáké ty mouchy, ale jako celek je to nerušivé a působivé. A čistě jako sci-fi akčňárna to je víceméně bezchybné. Tady je spravedlivé poznamenat, že tenhle Applessed ani žádné jiné než čistě akční ambice nikdy neměl. :)(25.1.2015)