Appleseed Alpha

Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Masamune Shirow

Jako milovník sci-fi jsem plesal a byl ochoten mhouřit očkem nad horšími animacemi nebo mi tyto jen nesedí.(13.9.2014)

Rákos udržel své jurodivé filosofie na uzdičce, pročež jde o sledovatelné post-apo. S veskrze sympatickým Dvourožcem v hlavní roli. Tři řitní otvory chyb a pseudologičností nahrazuje fakt, že.... rákos udržel své jurodivé filosofie na uzdičce, nevídané!(23.10.2014)

CGI je konečne na úrovni, že postavy pôsobia dostatočne ľudsky - aj keď práve tento film si to značne uľahčuje kyborgami... Alpha je na tom presne ako obaja predchodcovia - akčné hody, technicky dokonalé, príbehovo jednoduché. Zuajímavé vedľajšie postavy vynahradzujú triviálnosť zápletky. Ako komerčnejšia (menej filozofická i psychologická) alternatíva ku GHOST IN THE SHELL je to výborná zábava...(22.9.2014)

• Terva

CITÁT - Tentokrát půjde všechno určitě dobře.......... Robotka s kozama mě dostala. Úplně jsem se zamiloval:) Celkem se to vleče a celé je to dost dlouho zamlžené. Hodně keců a málo akce. Nejvíce jsem však byl zmaten z hlavní hrdinky. Svět je po válce, ale stále se bojuje a ona místo aby měla pořádnou neprůstřelnou vestu, má venku kozy, což je krásný cíl pro koule. Jak by řekl Jára Cimrman "ňadra dmoucí". Ale jsou moc velká a lehce svislá. CITÁT - Miluju hru na doktora......... Ve filmu je strašně moc chyb. Například zpětné zrcátko u Hammera je po překlopení vozu rozbito, ale již v dalším záběru auto opět zrcátko má. Tank Dvourožce a jeho řízené střely, to je taky nářez. Jednou jich je tam pět, při dalším záběru je plný počet a po dalším střihu jsou tam jen dvě. Při pohledu z budovy na tank zase raketomety vůbec na tanku nejsou. Prostě bordel. Dále jsem si všiml, jak tvůrci celkem solidně opisují z jiných filmů. Příklady: Stroj na zničení Olympu je velmi podobný tomu z filmu Wild Wild West, robotické obleky jakoby z oka vypadly filmu Avatar, Hrošíci svými barvami připomínají Želvy ninja, silniční honička je podobná scéně Smrtonosná past, uvědomělá umělá inteligence je z Já robot a vrchol je scéna s Tritonem, která velmi silně připomene Terminátora 3 Vzpouru strojů. Tak bych mohl pokračovat a přidat ještě další chyby a kopírky.Je toho spousta, proto jen dvě hvězdy. Jo a hudební doprovod je příšerný.(10.10.2014)

recenze ZDE(16.11.2014)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje kratká scéna. (Geriel)