Appleseed Alpha

Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Masamune Shirow

CGI je konečne na úrovni, že postavy pôsobia dostatočne ľudsky - aj keď práve tento film si to značne uľahčuje kyborgami... Alpha je na tom presne ako obaja predchodcovia - akčné hody, technicky dokonalé, príbehovo jednoduché. Zuajímavé vedľajšie postavy vynahradzujú triviálnosť zápletky. Ako komerčnejšia (menej filozofická i psychologická) alternatíva ku GHOST IN THE SHELL je to výborná zábava...(22.9.2014)

Aramakiho vývojové tendence jsou jasné. Jak po té technické stránce, tak po té příběhové. Kompletní CGI kabát velmi pochvaluju, i když v jistých místech by zasloužilo zamakat na okolí a detailech. Jinak je to vizuálně velice skvělé a celou dobu mě držel pocit, že se dívám na gameplay. Několikrát jsem měl obrovskou chuť vzít do ruky nějaký joystick, převzít iniciativu jednoho z hrdinů do vlastních rukou a ponořit se do toho postapo světa na vlastní pěst :). Po příběhové stránce je to naprosto v pořádku, Bri s Deunan se prokousávají dál zrujnovaným poválečným světem a snaží se přežít a najít smysl života. Naději jim dává bio-robotka Iris a její parťák Olson. Napětí a vtažení do děje na mě fungovalo velmi dobře. Akce má mouchy, ale je líbivá a dubstepovým OST mě nemůže nikdo urazit :) Naprostá a nečekaná spokojenost.(20.8.2014)

• kaylin

Japonci - v americké koprodukci - ukazují, že animaci mají skutečně vymazlenou, ale že sem tam ani jim ty jejich příběhy dvakrát nefungují. První "Appleseed" je dobrý, tohle pokračování už zas tak úchvatné není. Ta animace prostě není všechno a je to na tom moc vidět. Vizuálně hezké, místy ale prázdné.(21.7.2014)

Rákos udržel své jurodivé filosofie na uzdičce, pročež jde o sledovatelné post-apo. S veskrze sympatickým Dvourožcem v hlavní roli. Tři řitní otvory chyb a pseudologičností nahrazuje fakt, že.... rákos udržel své jurodivé filosofie na uzdičce, nevídané!(23.10.2014)

Parádna postapo-virtual sci-fi s geniálnymi prvkami hraničiacimi s realitou a technológiou ktorá konkuruje SW. Super, takéto vecičky ja môžem, mňam.(5.4.2015)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje kratká scéna. (Geriel)