Appleseed Alpha

アップルシード アルファ

Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Postapokalyptická akční sci-finka, která se svým výtvarným zpracováním a skvěle promakanou charakteristikou postav tváří velmi zajímavě, ale bohužel děj tomu nakonec moc nenasvědčuje.. Konec hezky otevřený pro další pokračování :-)(12.1.2015)

Je to dosť dobrý animovaný akčný sci-fi film, ktorý je už tretím dielom tejto vydarenej série. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa nejaký čas pred udalosťami predchádzajúcich dielov. Dvojica špičkových vojakov tvoriacich pár, ktorí prežili svetovú vojnu sa snažia v tomto zničenom svete nájsť pre svoje životy nejaký zmysel, keďže vlastne iba prežívajú a zarábajú si prácou pre zločinecké skupiny. No keď narazia na dvojicu ľudí s dôležitým poslaním, po ktorých ide aj vplyvná organizácia, ktorá sa nezastaví pred ničím, rozhodnú sa im pomôcť. No čakajú ich len samé problémy. So spracovaním som celkom spokojný, síce na rozdiel od predchádzajúcich dvoch dielov je toto pokračovanie neporovnateľne jednoduchšie a priamočiarejšie, takže tu skutočne netreba premýšľať ani na okamih, dokonca ani o nejakých nápadoch sa tentoraz skoro vôbec hovoriť nedá, ale nad to sa dokážem povzniesť. Prostredie postapokalyptického sveta je perfektne zvládnuté, dej mi na takéto prakticky až akčné béčko príde dostatočný a väčšinu času sa stále niečo deje, pričom ani tie pokojnejšie sekvencie ma vôbec nerušili. Navyše mi očakávane sadlo aj hlavné duo, keďže vďaka predchádzajúcim dielom som si k nim už stihol vytvoriť vzťah a tak si ani nemôžem výraznejšie sťažovať, po celý čas ma to bavilo. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Síce možno mohla byť trochu nápaditejšia a aj to neustále prežívanie niektorých postáv ma už rušilo, ale inak sa skutočne vydarila. Vizuálne je perfektne zvládnutá, sadol mi výber prostredí, obsahovo mi prišla ideálna a navyše jednotlivé hlavné akčné sekvencie sú aj dostatočne rozmanité, či už typom, lokáciou, ale aj veľkoleposťou. A tak ani nevyberám tú najlepšiu, na všetky sa pozerá skutočne dobre. Pochváliť musím aj postavy, ako som spomínal, hlavné duo je očakávane výborné, ale sadla mi aj dvojica ľudí, ktorých treba chrániť, pár zaujímavých vedľajších postáv a nesklamú ani záporáci, aj keď ten hláškujúci mi prišiel taký zvláštny, ale časom som si aj k nemu našiel cestu. Animácia je skutočne prvotriedna, vynikajúce prostredie, perfektné spôsoby snímania, vďaka čomu to má úplnú prehľadnosť, skvelo sú zvládnuté aj postavy a technika, pričom rozhodne chválim prítomnosť klasického armádneho hummeru, tu sa nedá absolútne nič vytknúť. Ale hudba je taká zvláštna, tá mi často do daných scén ani nesedela, ale nie až tak, aby ma to rušilo. Takže síce ma prekvapuje, že po dvoch pomerne inteligentných dieloch prichádza takýto jednoduchý, ale aj tak ani proti tomuto štýlu nič nemám, podobné filmy mám rád a dobre som sa bavil aj tentoraz. A pravdepodobné pokračovanie si určite nenechám ujsť. 75%(20.7.2014)

CGI je konečne na úrovni, že postavy pôsobia dostatočne ľudsky - aj keď práve tento film si to značne uľahčuje kyborgami... Alpha je na tom presne ako obaja predchodcovia - akčné hody, technicky dokonalé, príbehovo jednoduché. Zuajímavé vedľajšie postavy vynahradzujú triviálnosť zápletky. Ako komerčnejšia (menej filozofická i psychologická) alternatíva ku GHOST IN THE SHELL je to výborná zábava...(22.9.2014)

Myšlenka, přesah, hloubka se rovná čisté nule(Kdo čeká nějákou transcendentální filosofii tak určitě ruce pryč). Vizuál má (ve své snaze o hyperrealismus) pořád ještě nějáké ty mouchy, ale jako celek je to nerušivé a působivé. A čistě jako sci-fi akčňárna to je víceméně bezchybné. Tady je spravedlivé poznamenat, že tenhle Applessed ani žádné jiné než čistě akční ambice nikdy neměl. :)(25.1.2015)

Aramakiho vývojové tendence jsou jasné. Jak po té technické stránce, tak po té příběhové. Kompletní CGI kabát velmi pochvaluju, i když v jistých místech by zasloužilo zamakat na okolí a detailech. Jinak je to vizuálně velice skvělé a celou dobu mě držel pocit, že se dívám na gameplay. Několikrát jsem měl obrovskou chuť vzít do ruky nějaký joystick, převzít iniciativu jednoho z hrdinů do vlastních rukou a ponořit se do toho postapo světa na vlastní pěst :). Po příběhové stránce je to naprosto v pořádku, Bri s Deunan se prokousávají dál zrujnovaným poválečným světem a snaží se přežít a najít smysl života. Naději jim dává bio-robotka Iris a její parťák Olson. Napětí a vtažení do děje na mě fungovalo velmi dobře. Akce má mouchy, ale je líbivá a dubstepovým OST mě nemůže nikdo urazit :) Naprostá a nečekaná spokojenost.(20.8.2014)