poster

Appleseed Alpha

 • Japonsko

  Appleseed α

 • Japonsko

  アップルシード アルファ

 • USA

  Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Shinji Aramaki se potřetí vrací ke značce Appleseed, a naštěstí se vyvaroval omylů, které vedly k tomu, že druhý díl byl přes svoje vizuální kvality naprosto tuctový. Naštěstí se nekonají ani takové pokusy o "originalitu" jako byl tragický Captain Harlock. Bohužel po dějové stránce to ani tentokrát není žádná velká sláva - scénář je silně rutinní postapo historka, kterou zachraňují jen slušně provedené postavy Two Hornse a Olsona. Androidi (oder was) Nyx a Talos jsou v podstatě jen něco mezi bezejmennými ninja kyborgy z Mass Effectu 3 a zabijáckými programy z TRON: Legacy. A pak už vlastně zbývá jen mechanik, který podezřele připomíná praštěného pilota z Mad Maxe 2 (a 3, kde to taky nedávalo moc smysl...). No dobře, pokusil jsem se zapomenout na Iris, ale ta prostě je katalyzátorem příběhu, takže to bez ní nejde... ale když ony právě ty řečnící scény s ní jsou to, co je na celém filmu nejslabší. Nejvyvedenějším aspektem Appleseed Alpha je - jako u Aramakiho tradičně - jeho vizuální stránka. Neuvěřitelné, kam se technologie posunula za těch deset let, které uplynuly od uvedení prvního Appleseedu. Místy je už opravdu naprosto k nerozeznání, že jde o čisté CGI. Appleseed Alpha nicméně NENÍ prequel prvního Appleseedu, byť v něm vystupují tytéž osoby, a hledání Olympu by mohlo dávat tušit, že tu nějaké propojení existuje. Jenže tam jaksi nesedí to, že Briareos už JE kyborg a štráduje si to po světě spolu s Deunan, ačkoliv první Appleseed je svedl po dlouhé době dohromady a Deunan se musela vyrovnat s tím, že je z jejího partnera Hekatoncheir. Takže ani potitulková Hitomi to nedokáže slepit. Je to další krok v kariéře Shinji Aramakiho, který nechápu, ale co nadělám, že?:) Tak nebo tak, Appleseed Alpha si sám o sobě zaslouží svých 70% a červenou barvu, protože je to po technické stránce dokonalé dobrodružné béčko. Pokud jde o obsah, tak "dokonale" nenáročné a ambicí prosté, což je samozřejmě trochu škoda. Holt Ghost In The Shell je prostě asi opravdu jenom jeden...(29.7.2015)

 • Geriel
  ****

  recenze ZDE(16.11.2014)

 • ywo666
  ***

  Digitálny look, cyborgovia, postapokaliptická budúcnosť. Dobre sa na to pozerá. Ale dialógy sú slabé, príbeh o ničon. Prvé dva Appleseedy boli niečo viac. Toto sú len technologické orgie pre nerdov. Ale je pekné vidieť kam to súčastná počítačová grafika dotiahla. 3*(19.7.2014)

 • LiVentura
  ***

  Já se docela bavil, ta dnešní animace už skoro nemá hranic, ani nepoznáte, že jde o animaci. Bravurní.. leč prostoduché, postapokalyptické já můžu..(19.10.2014)

 • maddy
  ***

  Animovanú sériu Appleseed mám rád, teda hlavne prvý diel, s Ex Machina to už bolo o niečo horšie. Tretí prírastok s podtitulom Alpha je však z prsta vycucané pokračovanie. Spojitosť s pôvodným filmom je len nasilu vynútená zaangažovaním ústredného dua do deja, ale čo je najhoršie chýba tomu akýkoľvek presah, ktorý mali predošlé Appleseedy. Alpha je neporovnateľne jednoduchšia, oveľa priamočiarejšia a prvoplánovo útočí na prvú signálnu. Navyše sa film tento krát aj dosť vlečie a obzvlášť začiatok je dosť rozťahaný, v ktorom sa nič zaujímavé nedeje a vedú sa zbytočné rozhovory. Pokiaľ dôjde na akciu, tak tá je rozmanitá, pútava a svojou veľkoleposťou borí všetky hranice. Dokonca aj ten postapokalyptický svet je perfektne zvládnutý a celkovo je animácia doslovne prvotriedna. Len je trocha smutné vidieť, kde to séria Appleseed dospela. Alpha totiž neponúka nič iné než ohurovanie nad počítačovo čistým vizuálom, avšak bez akéhokoľvek zmyslu. Ako hráča videohier mi to z časti imponovalo (hlavne počas veľkolepého záveru), ale je to dosť málo. CELKOVO: 2,5* (5/10)(25.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace