Bažanti jedou do Španělska

Charlots font l'Espagne, Les

Komedie

Francie / Španělsko, 1972, 85 min

• Fingon

-Mám tu bójku objet zleva nebo zprava? -Středem -Ježíši, vždyť je to mina!(7.12.2005)

Keď ich miluješ, nie je čo riešiť :-)(29.5.2012)

Bažanti jedou tentokrát pod taktovkou režiséra Jeana Giraulta do Španělska.Je to opět klasická Charlotí komedie,i když myslím,že trochu slabší.Je tu spousta vtipných scén a gagů,ale jejich propojení je tady bez nápadu a nějaké invence.Zřejmě si s Giraultem tolik nesedí,jako se Zidim.Pořád je to ale příjemná a nenáročná komedie pro pobavení,jak jsme u Charlots zvyklí.Dávám malinko průměrných 55% a do Španělska se vždycky rád vracím.(1.9.2011)

Já teda nevím, ale i přes to relativně nízký hodnocení tady jsem se i u tohohle dílu bavil víc než dobře. Je na tom znát, že pod jiným režisérem to je trochu jinej styl humoru, ale Girault byl stejnej borec jako Zidi a dokázal z týhle čtveřice bláznů vytáhnout maximum. Takže se jedná asi o můj druhý nejoblíbenější díl. Ne všechny vtipy se povedli, ale kadence je tak vražedná, že už si tady každej nějakej ten dobrej fórek najde.80%(3.1.2015)

• Kryton

Bohužel Bažanti ve Španělsku baví hlávně scénami na stavbě. Do té doby to je vesměs ohrané až někdy přespříliš přehrané scény.(26.5.2012)