Bažanti jedou do Španělska

Charlots font l'Espagne, Les

Komedie

Francie / Španělsko, 1972, 85 min

• kingik

Tentokrát je to slabota. Aby populární komici Les Charlots byli opravdu dobří, musí je vést schopný režisér a Jean Girault tím typem režiséra není. Snad až příliš se spoléhal na to, že mu to ti čtyři vitální komici zahrají sami a tak jim dal dostatek prostoru pro jednotlivá komediální vystoupení. Jenže z toho je jen sled trapných scének, které postrádají většinou ráz a smysl. Prostě je to servírované bez ladu a skladu. A přitom řada situací do kterých se naši hrdinové ve Španělsku dostali přímo volala po dobrém komediálním vyznění. Jenže to zkrátka nepřišlo a obehrané vtípky to nespasí. 40%(29.9.2011)

Skvělá bejkárna, která si určitě zaslouží 65% hvězdiček.(26.5.2012)

Bažantíci tentokrát vyjeli do Španěl a to byl asi nejlepší impulz, pro každého z nich, zkusit to na nějakou slečnu. Gagy jsou tak nějak typické, takže určitě neurazí...(25.5.2016)

Já teda nevím, ale i přes to relativně nízký hodnocení tady jsem se i u tohohle dílu bavil víc než dobře. Je na tom znát, že pod jiným režisérem to je trochu jinej styl humoru, ale Girault byl stejnej borec jako Zidi a dokázal z týhle čtveřice bláznů vytáhnout maximum. Takže se jedná asi o můj druhý nejoblíbenější díl. Ne všechny vtipy se povedli, ale kadence je tak vražedná, že už si tady každej nějakej ten dobrej fórek najde.80%(3.1.2015)

No tak film ma sice jinyho rezisera nez vetsina bazantich filmu, a je to trosku na stylu foru poznat, ale rozhodne nemuzu rict, ze bych se bavil nak min. Hlavni ctyrka jsou jako vzdy sympataci, pisnicky zpivaj chytlavy a delaj jeden maler za druhym, navic nejsou omezeny mistem, takze se dostanou na spoustu zajimavejch mist. Sice sem se nesmal v jednom kuse, ale zabava to je prijemna.(1.2.2008)