Bažanti jedou do Španělska

• Francie

Charlots font l'Espagne, Les

Komedie

Francie / Španělsko, 1972, 85 min

Filmová klasika hudební skupiny Les Charlots. Množství povedených i méně povedených skečů, slepených do filmové komedie. Čtveřice hudebníků se stejně jako v dalších dílech potýká se situacemi do kterých se většinou dostanou náhodou a nechtěně. Skvělě se vyrovnali jak s opravou autobusu, tak s býkem v aréně.(4.6.2012)

• Oskar

Ještě než se usídlili pod křídly Claudea Zidiho, vyzkoušeli LesCharlots funésovský tandem Girault-Vilfrid. A myslím, že je to vlastně úplně jedno, ty filmy jsou všechny na jedno kopyto, samé zmatené pobíhání a jen občas trochu solidnější gag (pomíchané boty, zavírající se slunečník). Když tyhle filmy vidím po letech znovu, nechce se mi věřit, že mě tohle hejno zdivočelé drůbeže kdysi opravdu bavilo. 20%(12.8.2005)

Bažantíci tentokrát vyjeli do Španěl a to byl asi nejlepší impulz, pro každého z nich, zkusit to na nějakou slečnu. Gagy jsou tak nějak typické, takže určitě neurazí...(25.5.2016)

Bažanti odjeli za nudou do Španělska, možná tam měli zůstat, co já vím. Jen vím, že jsem čekal více. Jediný vtipný moment byl na té stavbě, jak to tam zazdili apod.(11.12.2011)

• Fingon

-Mám tu bójku objet zleva nebo zprava? -Středem -Ježíši, vždyť je to mina!(7.12.2005)