Setkání

Třidní sraz

(festivalový název)

Komedie

Švédsko, 2002, 103 min

Mila komedie s nekolika opravdu ultimatnimi vtipky a spetkou zivotniho moudra ci dokonce hloubky. Existencialni krize stredniho veku na svedsky zpusob. Jejim vyvrcholenim je prilezitost tridniho srazu a s nim souvisejici nemilosrdna sebereflexe. Te nastesti celi tvurci s notnou davkou humoru, misty i lehce fekalniho. Zvuk zvraceni s upravenym hlasem po aplikaci helia povazuji za jeden z pomyslnych vrcholu skandinavske kinematografie, po dlouhe dobe jsem brecel smichy...(18.5.2015)

Tento snímek jsem viděl dávno, ale náhodou jsem na něj opět narazil a vytanuly mi vzpomínky na to, jak jsem se náramně bavil.(15.2.2011)

Veľmi pekný realistický film. Hlavný hrdina po dlhom prehováraní ide na stretávku zo základnej školy. Najkrajšie na celom filme je, že na stretávku ide ako outsider triedy, ale nakoniec zistí, že on ako jediný nájde šťastie vo svojom živote.(1.6.2004)

Sakra, ja som chcela napísať "veľmi pekný film...", lebo to sa k nemu najlepšie hodí...:-) Ale napíšem: Výborný film o dospievaní a dospelosti.(30.3.2005)

V Praze samozřejmě taky hrajeme. Severská filmová zima 2011.(7.2.2011)