Kam se poděla sedmá rota?

• Francie

Mais oů est donc passée la septième compagnie?

• Itálie

Dov'è finita la 7 compagnia?

(Itálie)
  • slovenský

Kam sa podela siedma rota?

Now Where Did the Seventh Company Get to?

Komedie / Válečný / Akční

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Tenhle fim proste zboznuju, v zesmesnovani Nemcu byli Frantici vzdycky perfektni ;)(7.9.2003)

Příjemně to odsejpalo, já se celou dobu usmíval, ale že bych se u některé scény hlasitě zasmál, to se nestalo. Z námětu šlo vytřískat daleko víc, proto to relativně skromné hodnocení.(31.10.2009)

Klasická francouzská komedie s chytrým humorem, který se musí líbit snad každému. I když je děj filmu zasazen přímo do časů nejtvrdší německé okupace, je až neuvěřitelné, jak ho režisér s výpomocí skvělých herců dokázal dokonale odlehčit a připravit divákovi tak zábavný a absurdní pohled na celou záležitost. Takové válčení bych si nechal klidně také líbit...80%(19.8.2011)

Francouzská komedie, to je kapitola sama pro sebe a zvlášť pokud jde o válečnou komedii. Pro mě osobně klasika, proto nemůžu jinak a dávam plný počet. Zesměšňování Němců po francouzsku nemá obdoby a nikdy mít nebude.(18.12.2008)

"Ještě žádná armáda v historii neustupovala tak rychle..."(6.11.2005)

• - Lehký kulomet používaný Tassinem (Aldo Maccione) je francouzský model MAC 24/29 ráže 7,5mm (GordonCZ)

• - Robert Lamoreux použill ve filmu vlastní vzpomínky na válečné události roku 1940. (Foxhound#1)

• - Německý vyprošťovák, ve kterém jezdí hrdinové filmu, je ve skutečnosti americký polopásový transportér M3. Také německé tanky jsou vlastně americké stroje M24 Chaffee. (GordonCZ)