Kam se poděla sedmá rota?

• Francie

Mais oů est donc passée la septième compagnie?

• Itálie

Dov'è finita la 7 compagnia?

(Itálie)
  • slovenský

Kam sa podela siedma rota?

Now Where Did the Seventh Company Get to?

Komedie / Válečný / Akční

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Celkem zábavná stará francouzská komedie, která určitě potěší příznivce tohoto žánru.. Na druhou stranu podle mne nedosahuje takových kvalit jako třeba filmy s Louisem de Funésem nebo Pierre Richardem...(27.1.2006)

„Tady Mirabelka. Hyacint? Rozkaz měním. Ustupte směrem k Sarville, Němci už pronikli téměř k vám. Uvízli byste tam do konce války. A držte se co možná nejdéle podél Macechoulského lesa, je pěkně hustý. Jasné?“ -- „Jásne. Táme si na cestu konak... A dem.“ -- „Že koňak? S kým to tam mluvím? Je to Hyacint?“ -- „Nein, nemáte žádny chyacint. Tady je major nemecké pechoty Von Kurtel. Ale to nefadý, zůstante na míste, chned tam jsme, hehehehehe.“ Zkrátka a dobře až mě jednou nebude bavit Sedmá rota, zavolejte mi lékaře. Nebo raději rovnou koronera.(23.8.2014)

Trapné vystoupení francouzské armády ve druhé světové válce napravilo až povedené vystoupení tří členů sedmé roty a jednoho francouzského pilota o více jak třicet let později. Tenhle čtyřčlený tým si v klidu může říci: Před prdelí, za prdelí, ve Francii nácků jak když nachumelí, přece z toho nebudeme strachy srát, když se tomu můžem všichni smát.(14.10.2007)

Klasika francouzské válečné komedie. Je k smíchu a to hodně. Předčí ji už jen Velký flám, zato Stepující stonožka je hodně uloudaná.(13.8.2002)

Tenhle fim proste zboznuju, v zesmesnovani Nemcu byli Frantici vzdycky perfektni ;)(7.9.2003)