Kam se poděla sedmá rota?

• Francie

Mais oů est donc passée la septième compagnie?

• Itálie

Dov'è finita la 7 compagnia?

(Itálie)
  • slovenský

Kam sa podela siedma rota?

Now Where Did the Seventh Company Get to?

Komedie / Válečný

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Kam se poděla sedmá rota? Nechci nějak spoilerovat, ale prostě nestačila vysokému tempu francouzské armády při ústupu do předem připravených pozic, kterému cynici zákeřně přezdívali útěk. A navíc se od ní rozkazem oddělil jeden seržant a dva vojíni, jejichž prvotním záměrem rozhodně není zahnat nacisty zpět do Reichu, ale touha umýt se, najíst se a nenechat se chytit. Scénárista jim však připravil vtipnější osud a tak vznikl základní kámen budoucí trilogie. Tento díl považuji za nejméně zábavný, ale bez něj by ty další nevznikly, takže je hodnotím všechny stejně.(10.12.2013)

Francouzská komedie, to je kapitola sama pro sebe a zvlášť pokud jde o válečnou komedii. Pro mě osobně klasika, proto nemůžu jinak a dávam plný počet. Zesměšňování Němců po francouzsku nemá obdoby a nikdy mít nebude.(18.12.2008)

Francouzská válečná komedie je svébytný žánr a je obtížné ji napodobit. Kdykoli se o to někdo pokusil, nikdy už to nebylo ono. Co na tom, že je to na hony vzdálené skutečnosti. Podívám se ráda vždy a znovu. "Pozor, budeme manevrovat!"(7.12.2006)

Nejlepší díl ze série o sedmé rotě(15.3.2003)

Další francouzsko italská klasika. 80%(26.12.2008)