Kam se poděla sedmá rota?

• Francie

Mais oů est donc passée la septième compagnie?

• Itálie

Dov'è finita la 7 compagnia?

(Itálie)
  • slovenský

Kam sa podela siedma rota?

Now Where Did the Seventh Company Get to?

Komedie / Válečný

Francie / Itálie, 1973, 90 min

• Chrustyn

Docela mě překvapují ta velká hodnocení. Francouzskou kinematografii mám rád ale toto mě opravdu nebavilo.(30.9.2008)

Francouzi komedie umí a tento počáteční díl trilogie z období 2. světové to jen potvrzuje. Zesměšňovat a zlehčovat válku Francouzi umí opravdu mistrně. Výborné herecké výkony a spousta perfektních komických situací. 90%(31.12.2007)

Pořádná porce inteligentní zábavy a francouzského válečného humoru. Nejdřív zas až tak nic moc, ale s vyprošťovákem se to pořádně rozjelo. Takové komedie si nechám líbit.(18.8.2011)

Po Velkém flámu nejlepší francouzská válečná komedie. Ústřední trojice hrdinů je skvěle sehraná, brzdí je pouze poručík Dubochel. Tassina si v tomto díle zahrál Aldo Maccione, který byl později neobratně nahrazen Henrim Guybetem. V Čechách se vyskytuje dvojí dabing filmu: v obou dabuje Jeana Lefebvra Stanislav Fišer a Pierra Tornadea Soběslav Sejk, který v porevolučním dabingu dabuje ještě další dvě postavy. V předrevolučním dabingu mluví Choudarda František Vicena a Tassina Josef Langmiler a Dubochela Petr Štěpánek, po revoluci je Choudard Jan Přeučil, Tassin Jiří Plachý a Dubochel Otakar Brousek ml. stejně jako v dalších dvou dílech, které sem přišly až po revoluci.(16.2.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,200,000║ správna bžunda /80%/(18.8.2011)