Odebrat z přátel

USA, 2014, 83 min

Levan Gabriadze

Nelson Greaves

Adam Sidman

Neznalí diváci by mohli být spokojeni, sečtělí hororoví fanoušci však dávno ví, že Unfriended je pouze recyklací a nepřináší nic nového. viz. Megan is Missing či the Den, které byly daleko více znepokojivější a objektivně více zdařilejší. Největším mínusem Unfriended je, že jako horor neobstál. Chybí lekačky, chybí krev, chybí mráz po zádech či husí kůže. Úmrtí kamarádů jsou tedy velmi rychle sestříhány a divák vidí víceméně prd(Stejný problém jsem měl v Sinisteru.) Co se týká samotné hry, tak i po téhle stránce film mohl být znepokojivější a lépe propracovanější, takže tohle jsou obrovské mínusy. Plusem je značná reálnost, pač s kyber kriminalitou se potýkáme denně narozdíl od sériových vrahů či nevysvětlitelných zjevení. Dále se mi líbilo, že film výstižně znázorňuje dnešní společnost mladých lidí, kteří se vzájemně nerespektují, nikdo nenese žádné pocity viny, nikdo nemá špatné svědomí a co provedli své kamarádce bylo vskutku trestuhodné. Špatné tedy vyloženě ne, škoda jen odbylé hororové stránky. 60%(24.6.2015)

celkom dobre nerozumiem tomu, preco ma tento film take nizke hodnotenie. krasne to odsypalo, herci symapticki, pointa fajn a najviac ma zaujal styl, akym bol film natoceny. takze za mna velke prekvapenie.(28.10.2015)

Ječení před notebookem, obviňování se, honění ega, malá přiznání a velké lži. Nápad to však je. Velký, i s docela velkým rizikem. Forma, kterou tvůrci zvolili, je zatraceně zajímavá (a s postupem času naneštěstí i otravná zároveň). Celou stopáž sledujeme monitor kočky, která pravidelně klábosí se svou bandou (pěticí dalších středoškoláků včetně přítele) přes skype. U toho je na Facebooku, brouzdá po netu, pouští písničky.. a začíná se děsit. Protože se do skupiny „nabourá“ někdo, kdo používá účet mrtvé spolužačky. Palec nahoru za odvahu, co se formy týče. Velká škoda, že se to začne docela brzy zajídat, uječenost hrdinů tomu taky dvakrát nepřidá a odhalování hříchů minulosti zrovna tak. I tak za mě slušný experiment za minimum peněz, i když v kině bych to vidět nepotřeboval (respektive nechtěl). A obávám se, že tvůrci ukázali cestu k četným pokračováním a napodobeninám.(1.8.2015)

Ak by som pred Cybernatural nevidel podľa môjho názoru strašidelnejší Cyberbully (2015), so skvelou Maise Williams, možno by sa dal hodnotiť tento film o čoši lepšie. Takže to bude za také slabšie tri, keď vezmem aj do úvahy nepravdepodobnosť toho, že všetci šiesti účastníci boli sama doma, ďalej oproti Cyberbully je Cybernatural síce viac gore and bloody, ale reálny hacker s nepríjemným voice (viz Cyberbully) ma vie vystrašiť viac než akýsi duch zo záhrobia, ktorý navyše všetkých potrestal približne rovnakým merítkom, ale ich vina na Laurinom úmrtí bola značne odlišná (ak u niektorých vôbec bola - Mitch, Ken).(20.4.2016)

Bohužel to od originální myšlenky utíká ke klasickým jump scares. Těžko říct, jestli to samo o sobě vůbec nějaký potenciál má, ale tohle ho určitě neobjevilo.(2.8.2015)