Ztracen 45

Dokumentární / Drama

Česko, 2014, 67 min

Josef Císařovský

Michal Němec

Střih mě občas rušil, ale jinak to bylo zajímavé nahlédnutí do vnitřních pochodů Jarmily, manželky Josefa Čapka. Vlastně mi i přišlo zajímavější sledovat její pocity v tom vztahu než pátrání po manželovi po konci války. Ze začátku mi vadilo střídání časových rovin, ale pak jsem v tom viděla náznak toho, že v tom období, kdy po něm pátrala, jí určitě probleskovaly ty vzpomínky na minulost - co spolu zažili, jak to prožívala atd. Takže nakonec mi to střídání časových rovin dokreslilo její celkové rozpoložení. No celkově to není nic veselého, je to pochmurné, smutné a bez dobrého konce. Ale i takové jsou životní příběhy. A může to být právě i užitečné varování, člověk se může zamyslet nad tím, jak řeší problémy svého vztahu a jestli by třeba v budoucnu nelitoval, že se více neotevřel a jen čekal, až přijde od druhého, to co chce.(8.7.2015)

• dragon94

Školní akce, při které půlka lidí spala a půlka lidí se totálně nudila... Jednotlivé záběry byli hrozné. Natočené jenom proto, aby se dalo nějak obrazově vyplnit vyprávění hlavní hrdinky, která celý film jen vypráví nebo spíše čte urývky ze svých deníků, o tom jak putuje z bodu A do bodu B a tam odsud zase jinam, ale v podstatě se prd dozvíme jak o ní tak o Josefovi nebo Karlovi... Když už aji naši učitelé říkali, že to byl děsnej film ... tak to bude asi pravda. Jediným adekvátním hodnocením je ODPAD!!!(20.11.2014)

Škoda,chtěla jsem se něco více dozvědět o záhadném konci života Josefa Čapka, ale bylo to opravdu roztrhané a nevyrovnané. Dokument těkal mezi fakty, časy a emocemi či myšlenkami paní Čapkové. Nemohla jsem se na cokoliv moc soustředit. Za poválečnou atmosféru a alespoň nějaké informace jsem ohodnotila ***(20.4.2015)

• xxmartinxx

Smutně bezradné absolutně ve všem. Dokument, který zoufale ždíme svou látku ve snaze mít ještě alespoň další minutu o čem vyprávět. Neexistující konflikty se táhnou, siderická kyvadla se kývou a člověk jen kroutí hlavou.(11.9.2014)

• evapetra

Ztratila jsem se taky. V tomto divně uspořádaném, nic moc neříkajícím a násilně sem a tam skákajícím slepenci vzpomínek, deníkových úryvků a hraných pasáží, ve kterých máme možnost sledovat Taťjanu Medveckou coby paní Čapkovou, jak sedí na nádraží nebo ve vlaku. Pravda, že díky natočení tohoto filmu jsem získala nějakou informaci o tom, že se smrtí Josefa Čapka to možná bylo trochu jinak, než jak jsme se učili ve škole. Ale asi to nebylo téma na celý film.(21.11.2014)