Legendy zločinu

Legend

Legendy zločinu

Životopisný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2015, 133 min

Stejně jako letošní Depp zde Hardy onemanshowinguje ve filmu od lidském odpadu, vzhledem k čemuž já prostě nechápu, proč o takovýchto lidech mají vznikat filmy. Průměrná gangsterka. 60%(27.12.2015)

Jediné, co zajišťuje tomuhle komornímu gangsterskému retru účast v lichotivé společnosti "měli byste vidět", je okázale chameleonská kreace Toma Hardyho. Neplatí přísloví, že nejlepší scénáře píše život sám, protože Helgeland napsal jednoduchý filmový příběh zploštělý na stokrát obehrané téma "bad guys rising up", přičemž celá emocionální a psychologická stránka stojí celou svou vahou právě na výkonu Toma Hardyho - díky němu film funguje a nejenže se na něj dobře kouká, ale je i velmi zábavné ho poslouchat, ať už arogantní provokování policistů či gangsterů, nebo neodolatelně přiteplené sexuální narážky (Tom Hardy se tímto stává nejvíc cool gayem v historii filmu). Pomyslné pozlátko uplynulého filmového roku, který nepatřil DiCapriovi, Cruisovi ani Prattovi - patřil "šílenému" Hardymu... 70%(10.1.2016)

Jediný film, v ktorom uvidíte Toma Hardyho, ako na gay párty pláca prakerom po zadku nahého kolouška. "Gayovosť" jedného z bratov je tiež strojcom najvtipnejšej scény filmu (prvé stretnutie s lasvegaským mafiánom Chazzom Palminterim). Zábavná gangsterka, stojaca viacej na cool exhibícii hlavného dvoj-herca, než na dramaturgickom dejovom oblúku. Práve vzťah medzi bratmi a ich odlišnosť, ktorú Hardy zvládol tak dobre, sú motorom filmu. Tiež ma potešilo zobrazenie londýnskeho retropodsvetia optikou americkych gangsteriek (Scorsese). Druhá polovica filmu by sa dala zrýchliť, no i tak dávam štvrtú hviezdu. Pre diverznosť Hardyho double-kreácie, ktorú skúmať ma proste bavilo viacej než som čakal.(6.10.2015)

Britský príspevok ku gangsterskému filmu, ktorému jednoznačne dominuje dvojrola Toma Hardyho v úlohe dvojčiat.(23.4.2016)

• MartinezZ

Další zbytečný film opěvující grázly, kteří měli být zpopelněni asi tak po první půlhodině filmu. místo toho se dozvíte, že přežili skoro všechny a všechno. A teď tedy: Smysl filmu? Hardy to dobře zahrál, natočené a ozvučené to taky bylo dobře, ale furt mi uniká důvod a smysl natáčení těchhle filmů - milionkrát a stále dokola to stejné.(23.1.2016)