Jon Cold (Steven Seagal), nájemný tajný agent, je stejně tak prohnaný jako nebezpečný. Vstupte do jeho zrádného světa a neodejdete živí. Politická korupce, vraždy a jeden zloduch vedle druhého obklopují záhadný balíček, jenž má Cold doručit z Francie do Německa. Několik velmi nebezpečných lidí stojí o to, aby se předmět nedostal k pravému příjemci, ale brzy pochopí, že hazardují. Cizinec patří mezi thrillery, u kterých sedíte s bušícím srdcem na kraji židle. (oficiální text distributora)

petero

Je to strašne ukecané. Keď dôjde na akciu Oblowitz sa síce snaží, sem tam nám predvedie nájazd kamery, rýchle opakujúce sa prestrihy, pyrotechnici sa tiež trošku pohrali a Steven si aj zastrieľal a keď sa pobil mi to pripadalo že sa pozerám na toho jeho tučného dvojníka čo ho zvykne parodovať. Je neobratný a celý film je oblečený v hrubom dlhom kabáte (aj keď je v byte alebo v reštaurácii) až mi to prišlo v niektorých momentoch trápne. Slabý spád. V podstate jeho ďalší bezvýznamný film. ()

Furmi odpad!

Prvý novší film ktorý som od už tlustoprda Seagala vo večne koženom kabátiku pod ktorým skrýva pol ameriky videl. Budem hodnotiť len asi pol hodinu s filmu lebo ostatok som prespal, potom som sa zobudil ale keď som videl že film vždy ide tak som radšej zas zaspal. Hold je to tak keď si niekto vytvorí imidž akčného superhrdinu a začne sa na ňom už podpisovať zub času a úbytok finančného zabezpečenia. 10% ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný thriller so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom dobrý príbeh o prvotriednom nájomnom agentovi, ktorý dostane poslednú, zdanlivo jednoduchú úlohu, prepraviť jeden balík do Nemecka. Ale už čoskoro si uvedomuje, že to nebude také jednoduché, stojí o neho až príliš mnoho agentov a zabijakov z rôznych tajných služieb a to vrátane jeho predchádzajúceho partnera, no agent chce splniť svoju úlohu za každú cenu. So spracovaním som spokojný, síce sa tu väčšinu času prakticky ani nič výraznejšie nedeje, viac sa to rozbehne až v poslednej tretine, dej sa snaží tváriť omnoho zložitejšie, než v skutočnosti je a aj to neustále údajné striedanie krajín mi prišlo úplne nadbytočné, keďže sa to v priebehu vlastne aj tak nijak zvlášť neprejavovalo, ale aj tak ma to dosť bavilo. Hlavný hrdina to celé s ľahkosťou ťahá, bavilo ma to prostredie plné zabijakov z konkurenčných organizácií, ktorí majú svoj priestor, obzvlášť agentov bývalý partner je tu skvelý a ten jeho nekompromisný štýl, kedy zabije každého, kto mu príde do cesty ma bavil, celé to má takú zaujímavú, netradičnú atmosféru a navyše aj úplne ideálnu dĺžku a tak síce o nejakej dynamike sa tu určite hovoriť nedá, mňa to jednoducho bavilo od začiatku až do konca, aj keď práve ten je ešte zo všetkého najzvláštnejší. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Trochu ma mrzí, že Seagal tu má len jeden plnohodnotný súboj a aj to len proti jednému protivníkovi, inak len občas predvedie nejaký chvat, ale aspoň poteší pár dobrých prestreliek, v ktorých o zabitých rozhodne nie je núdza, aj keď tentoraz ma dosť prekvapilo, že Seagal vlastne často zabíja aj nevinných ľudí a nájde sa aj nejaký ten výbuch. Navyše akcia je tu pomerne netradične, ale celkom zaujímavo natočená. Najviac sa mi páči ten jediný súboj v stodole, poteší chvat na eskalátoroch, ale bavili ma aj tie prestrelky. Herecké obsadenie je výborné, Steven Seagal tu síce po fyzickej stránke nie je v najlepšej forme, ale charizmy má dosť a stále ma veľmi bavil, no tentoraz poteší aj viacero vedľajších postáv, hlavne výborný Max Ryan, ktorý si tu neľútostného zabijaka vychutnáva, bavili ma aj zvyšní agenti a ani tých pár výraznejších postáv nie je zlých. Čo sa týka réžie a technickej stránky, síce to celé vyzerá dosť lacno, hlavne tými exteriérmi, ale tentoraz mi to takmer vôbec neprekáža, keďže Michael Oblowitz sa to snaží ozvláštniť rôznymi vizuálnymi prvkami a darí sa mu to, takže aj táto stránka mi príde aspoň obstojná. Takže Cudzinec je taký zvláštny film, ale mne sadol až prekvapivo dobre, podľa mňa je to jeden z tých lepších filmov z jeho novodobej tvorby a baví ma aj po niekoľkých pozretiach. 76% ()

Acrobat odpad!

Plytvat slovami? Stacil by osobny pohovor so mnou, ked niekto zacne hovorit o Seagalovi a z mojho nie prilis dobre vyzerajuceho, ale smiesneho ksichtu by mohol karikaturista robit 365 dni nejake tie shooty. Seagalove filmy - tu uz je frazeologicke ustalene slovne spojenie radene do pejorativneho az vulgarneho slovnika. Je to nadavka, podobne ako Dudikoff, ci Norris. Tu je potrebne si uvedomit nie ze je problem najst nieco kladne, co by stalo za to pozriet si jeho filmy. Hlavnym problemom ostava priestor a starost odkial zacat pisat dovody, preco si to nepozriet a spisat peticiu pre UnHolly wood, aby znicil vsetky kopie a originaly filmov v ktorych hral a nahradil divakovi nemajetkovu ujmu, ktoru utrpel alebo mohol utrpiet sledovanim tychto zlatanin. Reziser jeho filmov neexistuje. V podstate vidiet to vo filme, kde kazdy pobehuje, hovori si co chce, kedy chce, kona nezmyselne, prosto je to vsetko holubnik. Scenar som po urputnom hladani pod kvantovym mikroskopom pozicanym z CERNu nenasiel. Herecke prejavy, dialogy, lokalizacia kvazideja, to sa vsetko mina ucinkom. Ze ide o akciu?? Dovolim sa zasmiat. Aka moze byt akcia proti Števovi? Neutrzi jediny uder, aj ked utrzi to sa nerata, lebo bez problemov funguje aj postreleleny, ci akokolvek zraneny. Ma vyhodu lebo nepotebuje zasobniky s dodatocnym strelivom. On ma specialne zbrane, ktore sa nabijaju same. Nekonecny pocet guliek. Števo otvori kapotu auta a z neho trcia 2 neizolovane kovove drotiky, ktore spoji a auto hned ide. No prenasledujte ho. Nemate sancu. Ujde Vam na akejkolvek rachotine, darmo mate 100krat lepsie auta. Vzdajte to. Števo je dobry bitkar. Je cestny. Ochranuje slabych. Polame Vam rucicky, no, nie on, ale kaskader, po 5 minutach boja len na okamih prestrihnu Števov tucny ksichtik, aby Vam film pripomenul, ze bojuje Števo. Najviac si ale zoberiete z moralnych posolstiev na vytuzenom konci. Ono spisuju sa urcite pamati, memoare, do takych malych knizociek to potom pojde, a Vy to mozete niekomu darovat. Posolstva su krasne, vystizne, vsetko riesiace. Stojace na zamyslenie. Ja len sa zamyslam, kde sa stala chyba, ze sme pripustili aby vo filmovom priemysle, pobehoval takyto pajac. ()

zipacna odpad!

Při sledování tohoto filmu jsem jen nevěřícně pokyvoval hlavou a přemýšlel nad tím, VO CO GOU? V ději tohoto filmu jsem se ztrácel od začátku až dokonce. A to VO CO GOU mi pořád poletuje hlavou, protože opravdu nechápu, o čem v tomhle filmu šlo, a hlavně proč ho natočili. Za poslední měsíc jsem viděl množství Seagalovo filmů, žádný z nich nebyl ale tak strašně hrozný jako tenhle. I když jsem v hodnocení filmů hrozně tolerantní a vždycky najdu něco co se mi na každém filmu líbí, tady je to obtížné. Děj chaotický a nesmyslný, herci nesympatičtí a nevýrazní, ženská postava se mi taky absolutně nelíbila, lokace se nehodily a Seagal sám vypadal jako kdyby měl deset minut po skončení filmu umřít. Upřímně musím říct, že nevím jak je možné, že se tenhle film vyšplhal na neuvěřitelných 23%. Promiň Stevene, tentokrát jsem si rval vlasy- 5%. ()

• Pri scéne na letisku si prezerá Cold (Seagal) fotky svojho otca... V skutočnosti sú to fotky samotného Seagala z mladosti. (Seag)