Svéráz národního rybolovu

(Rusko)

Peculiarities of the National Fishing

Komedie

Rusko, 1998, 98 min

Aj ja dávam ešte o hviezdičku naviac ako Svérázu národního lovu. Humor opäť skvelý, bavila som sa ešte lepšie a Raimo opäť stojí za všetky drobné :-) No a generál ponárajúci a vynárajúci sa s horiacou cigarou...proste super!(11.4.2005)

Podle mě ještě v něčem lepší, než lov. A pořád hodně vtipné.(23.9.2004)

• Vančura

Och, i kdybych odhlédl od svého názoru, že myšlenka přivádět na svět jakákoli filmová pokračování je sama o sobě perverzní, neviděl bych zde důvod, proč točit pokračování SVÉRÁZU NÁRODNÍHO LOVU. Celou volnou loveckou trilogii považuji za nevtipný filmový hřích 90. let, který má nicméně pozoruhodně vyrovnanou úroveň. Pokud vám tento styl situačního humoru vyhovuje, můžete se u všech tří filmů slušně pobavit. V opačném případě není důvod, proč na to vůbec koukat, lepších komedií jsou mraky. Osobně mi vadí už jen to, že většina zápletek v tomto filmu je jako vzatá přes kopírák z jedničky, jen s jinými kulisami (místo stíhačky je zde ponorka, atd.). Za mě slabé 2 hvězdy.(19.3.2015)

Jak pár větami přiblížit tuhle bláznivinu? Svéráz národního rybolovu aneb dokonalá reklama na vodku a jistá cirhóza jater. Smršť ulítlých scén, vtipných hlášek, nekonečných náhod a věčně nažhaveného doutníku pana generála. Pohodoví chlapíci, kteří mohou jen děkovat Bohu, že jejich vyvolený nápoj není pivo, protože to by to jejich „vypracovaná“ bříška setskramentsky odnesla. Překvapilo mne, jak si ze sebe Rusové dokáží udělat legraci a smekám... Povedený snímek mně dokonale padnoucí, na zlepšení nálady vyhovující:-)(15.3.2008)

No, poněkud svérázný počin dělající si srandu z Rusů. Humor je zde dávkován nenásilně, plyne ze situací, kdy se udělá něco laxně, kdy se někdo opije atd., takže se tomu dá i celkem věřit, takže jo, jsem spokojen.(13.4.2009)