Jeden z nejlepších good feeling filmů, co jsem mohl za poslední dobu vidět. A ač jsou mi homosexuálové v zásadě celkem ukradení, pokud nemají choutky se nějak veřejně předvádět, tak tady jsem jim ohromně fandil a soucítil s nima. Opravdu není jednoduché být homosexuálem, nebylo to jednoduché ani v 80. letech a nebude to jednoduché ani za 20 let. Kromě perfektně zvolených herců bych vyzdvihl fantastický soundtrack, úplně mi to připomnělo soundtracky k filmům Richarda Curtise, který to má taky v malíčku. Celkově parádní film, který by si zasloužil snad jen trochu lepší vysvětlení hornické krize...(28.1.2016)

Čekal jsem spíše komedii, ale dostalo se mi poctivého dramatu. Ne těžkého, ale rozhodně silného. Svět se v něm smrskl na úzkou perspektivu několika skupin lidí sledujících nějaký zájem proti skoro až anonymnímu nepříteli, vládě. Ten byl ale mnohem větší a mocnější než oni, takže to bylo dobře. V prvé řadě to byl film o lidech, o idealistech a bláznech, prostě o lidech (a ztvárněných skvělými herci).(3.1.2016)

Fajn pribeh i roztomile zpracovani. Ta kombinace LGBT aktivismu a stavkujicich horniku je proste kouzelna, zdanlive nekompatibilni a natolik bizarni, az se realne predloze nechce verit. Zvlast v syrove UK let osmdesatych. Obcas se mozna trochu prilis tlaci na pilu/city, ale vzhledem k okolnostem to lze prominout. Film vsak neni komedii za kazdou cenu, ma i prvky drama a odrazi i stinne stranky veci se vsim vsudy - napadani, pocatky hiv, zavrhnuti rodinami, problematicky coming out a zkratka nelehky boj nejenom s netolerantni spolecnosti ale i s prijmutim sebe sama. Kez lidi jednou dostanou rozum...(27.12.2014)

Pride je jako celek plný optimismu i když se to tak nemusí zdát. Takový ten film, který má jasné poselství, že i malými skutky můžete dosáhnout velkého vítězství.(13.2.2015)

• kaposlav

77%? To je žart, alebo propagácia homosexuality? Vôbec nehodnotím o kom bol film a že to tam bolo plné homošov, ale ten film je dlhý, nudný a celý film som čakal na akciu, zápletku, alebo niečo, ale nedočkal som sa. Ak je to vymyslený dej, tak vyzneje nerealisticky a ak podľa skutočnej udalosti, tak je to fantastická ukážka ľudskej hlúposti. Homosexuáli zbierajú peniaze na ulici pre stávkujúcich baníkov. To vážne?? Prispieť môže len nevedomí, alebo naivný človek. Dávať peniaze niekomu kto nepracuje, škemrá a po večeroch slope pivo a žúruje?? To vypadá fakt na akútny nedostatok peňazí a potrebnú solidaritu. Samotní teplí sprostredkovatelia teda vypadali, že tie peniaze potrebujú viacej, ale oni ich len vyberajú a hádžu na flámy baníkov, čo ešte aj tých homíkov neznášajú :). Fakt ten žáner komédia tu nie je uvedený nadarmo. Je to komédia na ľudskú sprostosť.(21.1.2016)

• - Pieseň "For a Friend", ktorá hrá v záverečných titulkoch, bola napísaná pre reálneho Marka Ashtona. Bola zložená skupinou The Communards, ktorej členovia boli jeho kamaráti. (dwdb)

• - Napriek tomu, že je film založený na skutočnej udalosti, veľa aspektov filmu bolo kritizovaných pre ich historickú nepresnosť. (dwdb)