The Veil

Robert Ben Garant

Paul Norling

Kostýmy:

Shoshana Rubin

Skvělej nájezd autoři zcela pojebali druhou polovinou, takže to skončilo úplně stejně, jako tematicky obdobný The Sacrament.(23.1.2016)

• Bloody13

Trochu to připomíná variaci na předloňský The Sacrament, avšak s jedním rozdílem: kde Westův počin končil, tam tenhle film začíná. Co to znamená? Po hromadný sebevraždě přiběhnou na místo hladoví filmaři, kde je rádi uvítají neviditelní kámoši... Máme tu tedy další bubu duchařinu, která sice víc spoléhá na atmosféru než lekačky, ale je jí to bohužel k ničemu. A těžko říct proč. Rozhodně tomu nepomohla ona sestava v čele s Jessicou PAlbou, která tu hraje to svoje klasické (ne)dostačující minimum známé třeba z Oka, a hlavně podivná transformace Thomase Janea, zjevem avizující Jima Morrisona a kreací zase "stonožkového" Dietera Lasera.(6.2.2016)

Jak se zdá, příběh sekty Chrám lidu Jima Jonese je stále inspirativní. Tedy od Universalu jsem čekal větší bombu. Pokud však škrtneme v žánrové kolonce horor a napíšeme drama, pak to úplný propadák není. Maggie (J.Alba, které více sluší blond) je dcerou bývalého agenta FBI, který krátce po zátahu na sektu spáchal sebevraždu. Rozhodne se s pomocí jediné přeživší Sarah (L.Rabeová) zjistit, co se tehdy vlastně stalo. A pravda bude bolet. Nápad s duchy není nový, ale také není zde zcela špatný. Přesto by snímek možná lépe obstál bez nich... Strašidelný tenhle počin není, ale svým způsobem tísnivý, kdyby se takto celý příběh opravdu stal.(12.12.2016)

• maddy

VEILebnosti, jdu blejt! Lacná, otrepaná, c-éčková ducharina ako z príručky „Ako netočiť horor“. Nestrašidelné, bez akejkoľvek atmosféry, celé to nedáva žiaden zmysel a celkovo absolútne nefunkčné ako horor, totálne zbytočné ako film, neskutočne nudné a ešte to niekto prehnal aj s tým kamerovým filtrom a tak aj na pohľad odporné. Tu skutočne ani nie je čo pochváliť, akurát nerozumiem čo tu robí pár známejších hereckých mien (Jessica Alba, Lily Rabe, Thomas Jane). I keď v prípade toho Thomasa Janea k tomu radšej ani nemuselo dôjsť. To je tak cez čiaru napísaná a zahraná postava, že hraničí s paródiou a nechápem ako to niekto čoby len na sekundu mohol myslieť v tomto, ehm, horore vážne. To nám ten hororový rok 2016 začína ... toto nie je hodné snáď ani ako direct-to-video/VOD snímok. CELKOVO: 0,5* (1/10)(12.2.2016)

• pornogrind

To je hnus co se ještě v dnešní době točí za chujoviny. Tohle je ještě horší než letošní Les sebevrahů. Nestrašidelný a bez atmosféry. Absolutně nefungující horor, kterej mě málem unudil k smrti. Nedoporučuju.(31.1.2016)