Nakache a Toledano dokáží naprosto dokonale odvyprávět náhodné setkání dvou naprosto odlišných lidí se všedními problémy a spojit dva různé světy do jednoho, tak aby Vám po shlédnutí jejich filmů bylo naprosto dobře. Dokáží to tak perfektně, že stejně tak, jako byli Nedotknutelní, si zamilujete i tento film. Možná je tu jeden problém a to ten, že Samba je možná ještě více aktuální teď, než byla v době vydání v rámci celého světa. V době, kdy jsem tenhle film viděl, totiž celou Evropou probíhala vlna nevolí ohledně utečenců, co se snaží z Blízkého Východu dostat na západ a noviny z toho udělaly poměrně aktuální téma. Aktuálnější o mnoho více, než bylo dříve. A dříve už vlastně bylo aktuální víc než dost, když o tom mluví třeba zrovna tenhle film. Aktuální problémy ale celou řadu lidí sere a tak věřím, že se plno lidí najde i v případě tohodle filmu. Za sebe ale musím říct, že Omar Sy a Tahar Rahim zde předvedli tak dobré herecké výkony, že nešlo jejich utečence nemít nerado. Nakonec nám všem ve výsledku dojde, že veškeré tyhle problémy nejsou o skupinách, jako spíš o lidech. Jenže rozdělit je nejde a nikdy nepůjde a vždy o nich budeme mluvit jako o skupinách.(29.6.2015)

Charlotte Gainsbourg si nasadila růžové brýle a dovedla Omara Sy až do... doplň podle svého, co nejraději považuješ za happy end. V tomto filmu se nabízí varianta a) do svého lože, b) do slunce západu, c) k Eiffelovce. Aneb nedotknutelně nepoužitelné setkání nymfomanky s uprchlíkem. I tak může vypadat francouzská romance dneška. Kam ten svět spěje? #LFŠ(28.7.2015)

Charlotte, ty jsi tak úžasná a překrásná herečka.. Prosím přestaň hrát ve filmech toho bezcennýho dánskýho č*r*ka, a budeš jedna z nejlepších žijících a aktivně hrajících..(10.7.2015)

Nakache s Toledanem umně vybalancovali krutou realitu prostředí ilegálních přistěhovalců s vtipnou, vkusnou love story. A i díky skvělému obsazení (říkám ano Charlotte Gainsbourg ve filmu, v němž si neubližuje a trpí jen přiměřeně...) jde o krásnou podívanou.(24.3.2015)

Film začal nadějně, avšak tak nějak... vyšuměl. Svěžest, vtip a milé postavy se změnily na kýč, předvídatelnost a trochu i křeč. Jednou stačilo.(25.8.2016)