Výborný soundtrack, příjemné, herecké výkony a pak už skoro nic. Po skončení tohoto filmu zůstala jen lehce nadprůměrná pachuť, kterou jsem od nejočkavanějsiho, francouzského filmu rozhodně nečekal. Velmi průměrný, místy i nudný příběh, který mě nedokázal vtáhnout do děje. Tohle vše nezachránil ani snaživý Omar Sry, ani Charlotte, konečně v "normální" roli, takže celkově nemůžu o tomhle filmu mluvit v nějakých superlativech. Snad někdy jindy, ale dnes určitě ne.(16.6.2015)

Prešumiteľná sociálna dráma o jednoduchom a dobrosrdečnom černoškovi, ktorý to má ako nelegálny emigrant v Paríži ťažké.(25.5.2015)

Čekala jsem, že to bude naprosto jiné a více dramatické.. Přijde mi, že uběhly dvě hodinky a vlastně se tam ani nic nestalo.. Ale zasmála jsem se, hlavně scénce při umývání oken .. A herecké složení bylo perfektní..(23.9.2015)

Charlotte Gainsbourg si nasadila růžové brýle a dovedla Omara Sy až do... doplň podle svého, co nejraději považuješ za happy end. V tomto filmu se nabízí varianta a) do svého lože, b) do slunce západu, c) k Eiffelovce. Aneb nedotknutelně nepoužitelné setkání nymfomanky s uprchlíkem. I tak může vypadat francouzská romance dneška. Kam ten svět spěje? #LFŠ(28.7.2015)

Samba aneb jízda na tenkém ledu po hladině cizí země... řešení emigrantské politiky viz můj koment k Asterixovi;o)(19.6.2015)