Samba aneb jízda na tenkém ledu po hladině cizí země... řešení emigrantské politiky viz můj koment k Asterixovi;o)(19.6.2015)

Tahle francouzská holka byla vcelku milá, ale nemůžu si pomoct, nebyla ani moc vtipná, ani moc dojemná, ani moc dramatická a ani moc romantická. Byla prostě jenom milá. Kam vítr tam plášť, mouchy sežerte mě; takové holky já moc nebaštím. Ani když jsou z mojí milované Francie.(1.6.2015)

• Snorlax

Bývaly doby, kdy Francouzi podobná témata uměli točit. Ale tohle je film plný klišé a zábavný je zhruba jako pohled na zubní vrtačku. Naštěstí je Omar Sy sympaťák a Charlotta zdědila po tatínkovi nejen talent, ale i ten uhrančivě smutný pohled.(24.9.2016)

V konečnom dôsledku nebol tento film žiadna pecka, ale na to, aby som si ho užila a dala mu 4 hviezdy mne stačilo spojenie tejto nesúrodej dvojice. Takže všetko to má vlastne na svedomí Charlotte a Omar a fantastická muzika. A Taharov tanec na plošine nemal chybu. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 3(21.3.2016)

Charlotte Gainsbourg si nasadila růžové brýle a dovedla Omara Sy až do... doplň podle svého, co nejraději považuješ za happy end. V tomto filmu se nabízí varianta a) do svého lože, b) do slunce západu, c) k Eiffelovce. Aneb nedotknutelně nepoužitelné setkání nymfomanky s uprchlíkem. I tak může vypadat francouzská romance dneška. Kam ten svět spěje? #LFŠ(28.7.2015)