Hana a její sestry

• slovenský

Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Velice netradiční, ale přesto výjimečně natočená romantická komedie, ve které se o komediální linku stará hlavně hádejte kdo? Ano, starý dobrý Woody. Jeho hypochondrismus či hledání náboženství patří do zlatého fondu humoru. Romantická dějová linie však vůbec nepokulhává, právě naopak. Michael Caine skvělý, Barbara Hershey krásná. 9/10(17.10.2008)

Další Woody, kterého bych bez debat vsadila do zlatého fondu nejen jeho filmografie, ale i mezi nejlepší filmy o vztazích vůbec. Všechno je v něm tak krásně přirozené, upřímné a i když občas trochu přitažené za vlasy, sníme to Woodymu i s navijákem. Tři sestry a jejich kamarádka jsou zamotány ve spletité vztahové situaci a dá jim opravdu zabrat, než ten zamotaný mnohoúhelník rozpletou. Klidná, rozumná a talentovaná Hana, její manžel, který se bezhlavě zamiluje do její sestry, která je ovšem vdaná za přestárlého nerudného malíře, Hanin bývalý manžel Mickey, který pracuje v televizi a je chronický hypochondr, třetí Hanina sestra Holly, která by ráda měla úspěch ve filmu nebo v divadle, ale její konkurzy, na které chodí se svou nejlepší kamarádkou April obvykle končí fiaskem... A mohla bych ještě chvíli pokračovat ve vyjmenovávání všech zajímavých postav a vztahů mezi nimi, ale proč bych to dělala, Woody to udělal za mě, moc krásně.(11.3.2008)

Hanu som si pozrel druhý krát a stále to má tú istú silu! Akurát za Woodyho filozofické monológy dávam šiestu *...(30.12.2005)

MILIONY KNIH OD VŠECH TĚCH MYSLITELŮ. ALE O VELKÝCH OTÁZKÁCH VĚDÍ TO, CO JÁ. PŘEČETL JSEM SOKRATA. SOULOŽIL S CHLAPEČKY, CO TEN MĚ NAUČIL? A NIETZSCHE S TÍM SVÝM VĚČNÝM NÁVRATEM. BUDEME PRÝ VŠECHNO VĚČNĚ PROŽÍVAT ZNOVU. ZASE SE NUDIT NA LEDNÍ REVUI. A FREUD, TEN PESIMISTA! MĚ PSYCHOANALÝZA NEPOMOHLA. MŮJ ZHRZENÝ DOKTOR SI POŘÍDIL OBČERSTVENÍ. TIHLE CHUDÁCI CHTĚJÍ ZABRÁNIT CHÁTRÁNÍ...TO JE SMUTNÉ, JAK SE LIDI MUČÍ CVIČENÍM. SNAD MAJÍ PRAVDU BÁSNÍCI. HLAVNÍ JE LÁSKA.(28.11.2005)

Príjemný malý film o láske a ateizme.Najoptimistickejší Allen(15.11.2012)

• - Když byl film uveden do kin, pokusila se skupina fanoušků nechat nominovat scénář k filmu na Pullitzerovu cenu. (don corleone)

• - Roli Elliota měl původně hrát Jack Nicholson, ale nakonec musel odmítnout, protože natáčel Čest rodiny Prizziů. Roli získal Michael Caine a dostal za ni Oscara. (Witta)

• - Brooke Shields mohla ztvárnit April, před hereckou kariérou ale dala přednost studiu na Princetonské univerzitě. (Coldrex)