poster

Hana a její sestry

 • USA

  Hannah and Her Sisters

 • slovenský

  Hana a jej sestry

 • slovenský

  Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  *****

  Jeden z nejlepších Allenových filmů: vynikající scénář, perfektní obsazení (hlavně Barbara Hershey, Michael Caine a Dianne Wiest), romantika, humor a Woody nejdříve v rockovém klubu a pak konvertující ke katolismu... to jinde neuvidíte.(25.11.2005)

 • Javert
  *****

  Velice netradiční, ale přesto výjimečně natočená romantická komedie, ve které se o komediální linku stará hlavně hádejte kdo? Ano, starý dobrý Woody. Jeho hypochondrismus či hledání náboženství patří do zlatého fondu humoru. Romantická dějová linie však vůbec nepokulhává, právě naopak. Michael Caine skvělý, Barbara Hershey krásná. 9/10(17.10.2008)

 • Sarkastic
  ****

  Přiznávám, dle zdejšího hodnocení a nadšených ohlasů jsem čekal víc. Jde o ten typ Woodyho pohodové vztahové konverzačky s výbornými dialogy, ostatně tu má režisér skoro vždy dobře zmáknutou, jenže pak záleží na kvalitě humoru a faktem je, že v Haně a jejích sestrách ho bohužel moc nebylo. Ani pár výraznějších hlášek. A taky mi moc nesedla roztříštěnost děje, chápu sice, že vyprávění prolínajících se příběhů všech 3 sester, navíc rozdělené do kapitol, mělo být zajímavé, ale tady mně to spíš rušilo. Plusem je však kvalitní herecké obsazení, Michael Cane v netypické roli, mnou dlouho nikde neviděná Carrie Fisher (Leia ze Star Wars), pak herečky Barbara Heshey, Dianne Wiest, Mia Farrow a samozřejmě samotný Woody. Vidím to na slabší 4*, holt jsem čekal, že se víc zasměju. "Kdybych měl nádor, zastřelil bych se. Rodiče by to zdrtilo. I je bych musel zabít. A strejdu s tetou. Zkrátka krveprolití."(25.11.2011)

 • Lynn
  ****

  Už se u mě stalo tradicí, že Woodyho filmy, které všichni považují za jeho nejlepší, mne naopak přijdou "pouze" velmi dobré, zatímco ty, které jsou podle ostatních spíše dobré, mám já nejraději. A toto je přesně ten případ. Snad až do poloviny filmu mě "Hana a její sestry" nijak zvlášť nezaujaly, snad bych mohla říct, že jsem se i trochu nudila. Ovšem pak se příběh dostal do tragicko-komediální roviny a happy-end mu sedl, aniž by se stal hloupě kýčovitým vyústěním jinak dobrého filmu. Přesto zůstávám u 4* a 5* raději dám jeho geniálním komediím ze 70-tých let. Mám k nim jednoduše mnohem blíž.(11.12.2005)

 • Rob Roy
  ****

  Jeden z častých motivů Woodyho filmů - úzkost ze smrti - je tu rozvinut více než v jeho jiných filmech. Co se stane, až zemřeme? To už jako vůbec nebudeme? Stejné návaly úzkosti jsem občas zažíval jako malé dítě ( většinou v noci, když jsem se snažil usnout ), postupně se ale objevovaly stále řídčeji, až zmizely. A Woody zde dokázal tyto pocity nádherně reflektovat. A to je na něm nejcennější - jak je všímavý a dokáže pocity, nálady a vztahy využít ve svých filmech. Jinak se jedná o jednoho z nejlepších klasických Allenů, jak ho mají všichni jeho fanoušci nejradši.(28.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace