Hana a její sestry

• slovenský

Hannah a jej sestry

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 103 min

Narozeniny Michaela Caina jsem oslavil jeho první oscarovou rolí. A večírek s Hanou a jejími sestrami se podařil. Viděl jsem příjemně oddychový, komediálně-dramaticko-romantický počin, který začal skvěle, pokračoval ještě lépe a končil poněkud rozpačitě, ale co z toho, happy endu holt člověk nezabrání, když si ho filmař usmyslí. A sem se navíc hodil. Oceňuji i fakt, že žádná z postav nakonec nebyla nadbytečná (ani hypochondr Mickey, o kterém jsem si dlouho myslel, že ve filmu je hlavně proto, aby si Woody Allen zahrál). A zmíněný Michael Caine? Perfektní (pochopitelně), ovšem spravedlivě musím říct, že excelentní Max von Sydow se mu ve všem vyrovnal.__P.S. Že ve filmu zazní moje oblíbená píseň I've heard that song before... To jsem opravdu nečekal.(15.3.2012)

Jeden z nejlepších Allenových filmů: vynikající scénář, perfektní obsazení (hlavně Barbara Hershey, Michael Caine a Dianne Wiest), romantika, humor a Woody nejdříve v rockovém klubu a pak konvertující ke katolismu... to jinde neuvidíte.(25.11.2005)

Woodymu sa dari ma snad v kazdom filme rozosmiat hlavne skvelymi dialogmi a opät hlavne o vztahoch, ale aj o hladani Boha, strachu zo smrti - nador v hlave - ,,Co keby som sa zastrelil? Ale to by zase moja rodina mala depresiu a musel by som najprv odstrelit otca, matku, brata..." Vobec som tu nespoznal Johna Turturra a J.T. Walsha, ze by boli v 80-tych rokoch az tak na nepoznanie zmeneni? Dalsia skvela romanticka komedia, ktoru sa oplati vidiet. ________Mia Farrow - (Hana) +++ Woody Allen - (Mickey) +++ Michael Caine - (Elliot) +++ Barbara Hershey - (Lee) +++ Carrie Fisher - (April) +++ Dianne Wiest - (Holly) +++ Max von Sydow - (Frederick) +++ J.T. Walsh - (Ed Smith) +++ John Turturro - (Scenárista) +++ Richard Jenkins - (Dr. Wilkes) +++ Daniel Stern - (Dusty) +++(24.9.2009)

Klasický Woody Allen s jeho stálými náměty sexu, lásky a směřování k fundamentu člověčí přirozenosti lišící se od většiny jeho ostatních filmů tím, že z nejallenovatějších.(1.3.2014)

Tak trochu nechapu to vysoky hodnoceni, pride mi to jak nic novyho neprinasejici, zbytecne dlouhy a misty utahany komedio drama, kde se zase furt dokola resi vztahy, prace, pratele, vira a podobny veci, ktery Woody uz resil ve spouste dalsich filmech a mnohem zabavnejsi formou. Navic se film rozpada na jednotlivy sceny, coz je ale zase chytre zamaskovany nazvama kapitol. Aspon, ze tu jsou docela obstojny herci, hlavne tradicne vtipnej Woody hledajici smysl zivota a fajn Michael Caine. Slabsi 4*.(31.1.2009)

• - Joanna Gleason v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Ve filmu se objeví skutečné čtyři děti Mii Farrow, včetně budoucí manželky Woody Allena Soon-Yi Previn. (don corleone)

• - Brooke Shields mohla ztvárnit April, před hereckou kariérou ale dala přednost studiu na Princetonské univerzitě. (Coldrex)