poster

Nádherná Zelená

 • francouzský

  La belle verte

 • anglický

  Green Beautiful, The

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pirkaf
  *****

  Roztomile naivní hipísácký filmeček, oblíbený zejména mezi příznivci Anastasie v Rusku, kde je znám pod názvem Prekrasnaya Zelenaya. Nehodnotím kvalitu filmařské produkce, snímek je dobrý především k tomu, že nutí člověka zamyslet se nad mnoha věcmi kolem sebe a v sobě. A dělá to mnohem lépe a vědoměji než podobné filmy, které se o to snaží, jako například "What do BLEEP do we know". A za to mu patří dík a obdiv.(2.6.2008)

 • Kurikmoon
  ****

  Poriadne uletené. Naozaj som sa bavil. Akonáhle bol človek odpojený od systému, naozaj sa pár minút tváril ako mentál. Ale ide hlavne o eko-komédiu poukazujúcu na uponáhľané, egoistické a často nelogické konanie, či rovno životný štýl. Trefné a zábavné. Na mňa to platilo. Teda až na zlatý klinček na konci futbalu...(5.1.2014)

 • xxvasa
  *

  zakaz tohoto filmu byl pro spolecnost zasluzny cin...(2.1.2010)

 • Marek1991
  ****

  Isto nie je dobrý znak filmu, ak predtým, ako film začne je reklama na Aštara a Vesmírnych ľudí, no pri mnohých ekologických témach a dobrých filmoch som to už zažil, že ich šíria aj takýto čudáci, takže som si radšej počkal na film. Ten bol skutočne s istou ekologickou témou a ohľadom nezmyslov, ktoré sme si vytvorili a ktoré ovládajú náš svet, bola to celkom dobrá komédia, akurát to okolo Spasiteľa považujem za mierne nevhodné, taktiež to s tými vyslanými ľuďmi ako Bach, či to ohľadom toho, ako im zrejme začal vadiť futbal a urobili z toho akúsi homosexuálnu šou a navyše smiať sa bezdôvodne len tak? No veru, nemusím celý film, aj keď na zamyslenie je dobrý, propaganda ani náhodou, možno trocha strelený film so svojským posolstvom alternatívy, ale inak to má dobrú myšlienku. Ohľadom toho vegetariánstva je to každého vec, je na to veľa vedeckých názorov, každý má na to svoj, tiež by som film nespájal s nejakým hnutím, aby sa dobré veci nezmyselne neškatuľkovali k nezmyslom. Je to svieža komédia z 90. rokov, ktorá rozhodne neublíži a možno len podujme zamyslieť sa nad zmyslom života a ním ako celkom.(26.7.2013)

 • milancecil
  ****

  286. Nádherná parodie, s půvabem, s výrazně působivou, milou, až naivní bezprostředností, úsměvná, vtipná, překvapivá, udivující, přitom tak pokrokově namířená, skvělý, i když zatím spíše jen ojedinělý, angažovaný, pochopitelně i velmi kontroverzní pokus, jak proniknout k lidem a přivést co možná nejpočetnější společnost k procitnutí, k tak důležitému probuzení ze stále v nás propagandou utvrzovaného bludu, opírajícího se jen o mocensky motivovaný klam, o předstírání, že všechno konání má jen ten jeden jediný správný důvod, jen neomezená, násilná exploatace všeho a všech, s mocí strachu a bolesti, jaké jsou pak najednou v takové konfrontaci malicherné a nadhodnocené civilizační výdobytky naší současnosti, soustavně vyzdvihované a zdůrazňované, do široka rozprostíranou a pečlivě provázanou lží, abychom snad ani na moment nezapochybovali, jen stále a stále jen důvěřovali, sice jen posměšné dílo, ale s velmi obsáhlým a závažným sdělením celé společnosti.(17.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace