Nádherná Zelená

La belle verte

Green Beautiful, The

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Na můj vkus nádherně ulítlý filmík o realitě v "civilizovaném" světě a přirozeném životě jako alternativě.(19.11.2012)

Roztomile utopických filmů, které nepůsobí jako naprosté klišé je pomálu, tento nad nimi vyčnívá, protože myšlenky podává pomocí odlehčeného humoru a svěží absurdity. Téměř banální příběh o mimozemšťance, která se planetě Zemi ocitá před řadou zbytečností, rozporuplností a především před lidskou arogancí a povýšeností v plné kráse, se rozplétá do jemně sociálně-kritického snímku, který navzdory zpochybňování zbytečných hodnot pobaví a připomene doby květinových dětí. A pozor, za celou dobu se objeví jen jeden velký filmový kýč!(6.7.2014)

Komédia, ktorej polovicu preplačete a tou druhou sa presmejete:) Celý čas však hlavne premýšľate! Skúste si na chvíľu sadnúť pred obrazovku, dajte si dole klapky z očí, stlačte PLAY a...NECHAJTE SA ODPOJIŤ. Obrovské ďakujem užívateľovi whack!(17.10.2013)

Krásné vtipné i dojímavé zrcadlení absurditě toho co žijeme...(6.12.2012)

Komedie, která mě vlastně přivedla do poněkud depresivního rozčarování.(24.12.2013)