Nádherná Zelená

La belle verte

Green Beautiful, The

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Zdegeneroval jsem a ani nevím kdy. Já bych prostě hodně chtěl spát pod širým nebem, ale nesmělo by pršet a teplota by nesměla klesnout pod 20 stupňů Celsia. Taky bych se chtěl živit pouze rostlinnými bioprodukty, ale musel by k tomu být pořádný kus masa. Koncert ticha bych si určitě taky užil, ale bez pojmů hard, heavy či punk by můj život ztratil smysl. A kdybych viděl fotbalisty baletit na hřišti, tak bych se šel ekologicky zrecyklovat do nejbližšího vodovodu. Pro mne je již pozdě, ale přeji budoucím generacím, aby napravily naše chyby. Nádherná Zelená mi zkrátka dala hodně podnětů, ale to naivní provedení zabilo spoustu zajímavých myšlenek.(29.10.2014)

• honajz

Začátek se mi ještě docela líbil, ale s postupem času mi přišlo, že autoři netuší, jak film vést dál - zhruba od první scény v porodnici. Navíc vážné téma zkoušeli podat vtipně (to volání domů s prsty v uších a nohama v umyvadle), ale časem už to prostě vtipné nebylo, spíše uječené a hysterické. Koncert vážné hudby ještě dejme tomu, ale co ti fotbalisté? Proč tančili operu a proč se líbali dva chlapi? Co to mělo společného s alternativním způsobem života? Zkrátka - myšlenka dobrá a ta různá porovnání v začátku jsou skvělá, ale postupně naprostý zmatek a příběh značně nelogický. Až to dokonce chvílemi ani alternativní nebylo, pokud tedy neschvalujeme krádeže a ničení cizího majetku.(16.6.2013)

• Kaferano

Tenhle francouzský kousek ve mě spíš vzbudil silnou dávku cynismu, tolik naivního dobra a francouzského komična prostě neunesu. No jo natočila to ženská, ale že něco takového ještě vznikne v devadesátých letech? Kdyby to bylo ze sedmdesátých, tak budu shovívavější. A taky jsem na tom pochopila, co některým lidem vadí na filmu Amelie, který je nesrovnatelně lepší. Amelie byla aspoň roztomilá, když chtěla spasit svět . U Nádherné zelené mi bylo trapně, ale párkrát jsem se zasmála, takže 45%(10.3.2013)

Film který říká o naší společnosti pravdu - asi proto ho EU zakázal(11.12.2010)

Jeden z filmů, kde myšlenka přesahuje obsah, nicméně ani děj není úplně nezajímavý, přidejte trochu francouzského humoru a máte výsledek. Vzpomínám si, když jsem viděl Nádhernou Zelenou, zrovna v pro mě zajímavém období, jako bych při sledování pocítil takovou hlubokou pravdu a krásu. Chápu, že někomu tahle tématika moc neřekne a vypne jí po prvních pár minutách, nicméně já si to užil naplno :)(28.11.2013)