Nádherná Zelená

La belle verte

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Roztomile utopických filmů, které nepůsobí jako naprosté klišé je pomálu, tento nad nimi vyčnívá, protože myšlenky podává pomocí odlehčeného humoru a svěží absurdity. Téměř banální příběh o mimozemšťance, která se planetě Zemi ocitá před řadou zbytečností, rozporuplností a především před lidskou arogancí a povýšeností v plné kráse, se rozplétá do jemně sociálně-kritického snímku, který navzdory zpochybňování zbytečných hodnot pobaví a připomene doby květinových dětí. A pozor, za celou dobu se objeví jen jeden velký filmový kýč!(6.7.2014)

Vynikajuca francuzska natierka , kde vyhral obsah nad formou. Skromne zlozenie nevadí, vie rozpravat dusou a ide si za svojim. Pokrm otvarajuci oci, nevtieravo a nenasilne zvyraznuje velku problematiku tohto zvrateneho sveta. Vraj bol zakazany, sikovny pochopi preco... Beriem do adopcie, je to velky kus. Milujem zelenu. S.S: Sceny z ihriska ma dostali do kľaku a zacervenali branicu.(13.3.2016)

• togaf

Sice dávám jen dvě hvězdičky, ale Nádherná Zelená je dobrý film. Jen mi prostě byla prosti srsti ta eko-agitka. Pozemšťané i mimozemšťané jsou vesměs sympaťáci, snad jen Milini synové jsou trochu moc střelení. Ale zase je tu nejlepší fotbalový zápas, jaký jsem kdy viděla (a že jsem viděla asi dva....s tíhmle záznamem dva).(29.11.2012)

Zdegeneroval jsem a ani nevím kdy. Já bych prostě hodně chtěl spát pod širým nebem, ale nesmělo by pršet a teplota by nesměla klesnout pod 20 stupňů Celsia. Taky bych se chtěl živit pouze rostlinnými bioprodukty, ale musel by k tomu být pořádný kus masa. Koncert ticha bych si určitě taky užil, ale bez pojmů hard, heavy či punk by můj život ztratil smysl. A kdybych viděl fotbalisty baletit na hřišti, tak bych se šel ekologicky zrecyklovat do nejbližšího vodovodu. Pro mne je již pozdě, ale přeji budoucím generacím, aby napravily naše chyby. Nádherná Zelená mi zkrátka dala hodně podnětů, ale to naivní provedení zabilo spoustu zajímavých myšlenek.(29.10.2014)

Objímači stromů, obdivovatelé lásky, květinoví lidé. Jaká pohroma pro mou cynickou duši. I když film vesele páchne sektou, fanatismem a militantní ekologií něco roztomilého na něm je. Něco pozitivního, co v člověku zanechá deset minut po závěrečných titulcích pocit viny, že i on je ten škůdce, ten bezcitný a všemu zajímavému uzavřený barbar obklopený nesmyslnými technickými vymoženostmi. Vždyť sbírat kořínky a živit se v souladu s přírodou je tak přirozené. Tak krásné. Ano, je, ale v ledničce se mi válí flák hovězího a já neodolám. Nedokážu odolávat déle než krásných deset minut lásky, kterou jsem prostoupen. Cynismus vítězí nad zdravým rozumem. Mlask a dobrou chuť. Online s titulky tady.(22.11.2009)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)