Nádherná Zelená

La belle verte

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Skvělý námět, který buzeruje dnešní posranej svět! Škoda celkového filmu, který už tak dobře nedopadl. Ale za námět dávám 4*!(4.10.2012)

Spoilery! Snímek s velmi pěkným ekologickým podtextem kritizujícím současný stav společnosti a zejména věci, které drtivá většina společnosti považuje za zcela běžné a normální. Tvůrci se evidentně zhlédli v éře hippies. Jen se pokoušely jejich myšlenky a názory hlásat bez použití povzbuzujících látek. Zejména zpočátku, kdy mimozemšťanka navštívila naši krásnou planetu, byl snímek neskutečně zajímavý a nabízel několik moc pěkných myšlenek hodných delšímu pozastavení se a docela fungoval i humor. Strašná škoda, že se to celé záhy zvrhlo v dost šílenou záležitost. Film se stal pouze prezentací toho, jak by se člověk choval, kdyby jste mu v hlavě deaktivovali jeho vlastního hlídače, kterého si tam za celý svůj život vypěstoval. Místy to bylo fajn. Člověk se třeba dověděl, proč se Realu Madrid přezdívá Bílý balet. Těch "odpojených" lidí se tam bohužel nahromadilo za velmi krátkou dobu hrozně moc. Taktéž mě malinko zarmoutila absence nějakého hlubšího poselství. Dva oškliví hegešáci se dotřepali na naši planetu za účelem sexu (přičemž doma zanechali na pospas osudu tři mladší sourozence) a odvezli si domů dvě krásné hegešačky. Obzvlášť Marion Cotillard byla ve svých 21 letech skutečná kočka. Trošku jsem nepochopil význam té strašné spousty teploušských náznaků. Čeho tím chtěli tvůrci dosáhnout? Co chtěli říct? Chtěli vůbec něco říct? Strašná škoda. Kvalitní úvod vystřídal cirkus. Proto dávám "jen" 3 hvězdy.(14.3.2017)

Vyskytují se zde komentáře nadávající na přehnanou ekologickou aktivitu. Naopak. Film byl natočen jako satira na to, jak náš systém nedává smysl. Mrzí mě, že nepopsali, jak fungují peníze, jak ztratily smysl zrušením Bretton Woods. Je to opravdu zrcadlo naší společnosti. Doporučuji všem trochu víc uvědomělým, co se umí zasmát i na vlastní účet.(25.5.2014)

• mat.ilda

Už první záběry podivných happy lidiček z jakéhosi neostředověku byly varováním, že čekání na pointu bude dlouhé... a bylo. Sice chvilky, na které se s velkou dávkou infantility dalo reagovat úsměvem, by se i našly, pak ale došlo ke zvratu v extrémy typu New Age, cirkus Berousek, Lebedoe ozero a Pride Parade a z propagandy alternativního způsobu života se plynule přešlo do totální šaškárny s ochotnickými výstupy, takže, kdyby se náš svět měl změnit v hippie komunitu bez drog, mám nutkání být vděčná za momentální hnusný ovzduší i ty hovínka.(14.9.2014)

Roztomile naivní hipísácký filmeček, oblíbený zejména mezi příznivci Anastasie v Rusku, kde je znám pod názvem Prekrasnaya Zelenaya. Nehodnotím kvalitu filmařské produkce, snímek je dobrý především k tomu, že nutí člověka zamyslet se nad mnoha věcmi kolem sebe a v sobě. A dělá to mnohem lépe a vědoměji než podobné filmy, které se o to snaží, jako například "What do BLEEP do we know". A za to mu patří dík a obdiv.(2.6.2008)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)