Nádherná Zelená

La belle verte

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Nádherná šílenost. Pobavit se, odreagovat,zasmát bez agresivního a vulgárního humoru není u současných komedií až tak obvyklé , ale režisérka Coline Serreau dokazuje, že je to možné. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women. (19.11.2016)

Jeden z filmů, kde myšlenka přesahuje obsah, nicméně ani děj není úplně nezajímavý, přidejte trochu francouzského humoru a máte výsledek. Vzpomínám si, když jsem viděl Nádhernou Zelenou, zrovna v pro mě zajímavém období, jako bych při sledování pocítil takovou hlubokou pravdu a krásu. Chápu, že někomu tahle tématika moc neřekne a vypne jí po prvních pár minutách, nicméně já si to užil naplno :)(28.11.2013)

Vtipné momenty střídají sem tam hluchá místa a sem tam kulervoucí scény.. Je to lehce nevyvážené, né úplně se vším řečeným a nadhozeným bych se dokázal ztotožnit, ale potenciál k zamyšlení a alespoň částečnému restartu to má, takže to ve výsledku hodnotím pozitivně a přínosně.(28.1.2014)

• Kaferano

Tenhle francouzský kousek ve mě spíš vzbudil silnou dávku cynismu, tolik naivního dobra a francouzského komična prostě neunesu. No jo natočila to ženská, ale že něco takového ještě vznikne v devadesátých letech? Kdyby to bylo ze sedmdesátých, tak budu shovívavější. A taky jsem na tom pochopila, co některým lidem vadí na filmu Amelie, který je nesrovnatelně lepší. Amelie byla aspoň roztomilá, když chtěla spasit svět . U Nádherné zelené mi bylo trapně, ale párkrát jsem se zasmála, takže 45%(10.3.2013)

Isto nie je dobrý znak filmu, ak predtým, ako film začne je reklama na Aštara a Vesmírnych ľudí, no pri mnohých ekologických témach a dobrých filmoch som to už zažil, že ich šíria aj takýto čudáci, takže som si radšej počkal na film. Ten bol skutočne s istou ekologickou témou a ohľadom nezmyslov, ktoré sme si vytvorili a ktoré ovládajú náš svet, bola to celkom dobrá komédia, akurát to okolo Spasiteľa považujem za mierne nevhodné, taktiež to s tými vyslanými ľuďmi ako Bach, či to ohľadom toho, ako im zrejme začal vadiť futbal a urobili z toho akúsi homosexuálnu šou a navyše smiať sa bezdôvodne len tak? No veru, nemusím celý film, aj keď na zamyslenie je dobrý, propaganda ani náhodou, možno trocha strelený film so svojským posolstvom alternatívy, ale inak to má dobrú myšlienku. Ohľadom toho vegetariánstva je to každého vec, je na to veľa vedeckých názorov, každý má na to svoj, tiež by som film nespájal s nejakým hnutím, aby sa dobré veci nezmyselne neškatuľkovali k nezmyslom. Je to svieža komédia z 90. rokov, ktorá rozhodne neublíži a možno len podujme zamyslieť sa nad zmyslom života a ním ako celkom.(26.7.2013)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)