The Drownsman

Maddie, ktorá po nešťastnej nehode pri jazere prepadá hydrofóbii, presviedča svoje okolie o zohavenom zabijakovi, ktorý ju prenasleduje pri každej príležitosti, kedy príde do kontaktu s vodou. Jej sestra Hannah, ktorá sa domnieva, že Maddie si všetko len zbytočne vymýšľa a zveličuje, podniká v kruhu priateliek "záchrannú seansu". Maddie ponorí do vane, aby tak definitívne, raz a navždy prekonala svoj strach. Už čoskoro sa všetky zúčastnené presvedčia, že Maddie nie je až takou blázonkou, za akú ju všetci považujú... (*CARNIFEX*)

George Stobbart

Po tom, ako sa fešanda pritopí v jazierku, dostane fóbiu z vody a bonusový strach z tajomnej, prenasledujúcej postavy (ktorá ukradla účes Predátorovi). Priemerný teenagerský horor, podobný napr. minuloročnému komerčnému hitu "Ouija". Nenáročný na diváka, vďaka sympatickým pipkám pozerateľný, ale celkovo skôr primitívny a miestami trochu otravný, až nudný. Dokonca som si pri ňom spomenul na nepríliš obľúbený teen horor Wesa Cravena "My Soul to Take", ale ten sa mi zdal o niečo lepší. Možno to bolo aj tým, trochu podobným killerom, hoci vlastne pôsobil ako taký vyvražďovací vývar z x-y-z hororových počinov. A nielen on, ale celé to prítomné klišé, o ktoré som postupom minút iba strácal záujem... Slabučké 3*; pre žánrových fanúšikov znesiteľné, pre ostatných možno ani nie. ()

dr.horrible

Námet super, zrealizovaný podpriemerne. Každému je jasné, odkiaľ pramení inšpirácia. Prišlo to však buď moc neskoro, alebo skoro. Takže poprosím ďalší pokus. Väčšinou to dopadá zle ... a ten námet ... pre ten to aj tak vždy treba skúsiť. Mohlo byť (a bolo) horšie ()

J*A*S*M

Průměr. Opravdu se to svou podstatou docela podobá Noční můře v Elm Street, akorát tady nezlobí uhořelej vrah, ale utopenej vrah. A oběti k sobě nestahuje pomocí snů, ale pomocí libovolně velkých vodních ploch. Dějově je to klišé největší, kde se všechno stane přesně tak, jak znalý divák očekává. Nejpozději v momentě, kdy hrdinka začne googlit původ kletby, je jasné, na čem jsme. Natočené je to nicméně celkem pěkně, postavy v rámci možností sympatické a vizáž záporného vodníka OK. Hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami. ()

*CARNIFEX*

Maddie, ktorá po nešťastnej nehode pri jednom z jazier prepadá hydrofóbii, presviedča svoje okolie o zohavenom zabijakovi, ktorý ju prenasleduje pri každej príležitosti, kedy príde do kontaktu s vodou. Jej sestra Hannah, ktorá je v domnení, že si všetko len zbytočne vymýšľa a zveličuje, podniká v kruhu priateľok "záchrannú seansu". Maddie ponorí do vane, aby tak definitívne raz a navždy prekonala svoj strach. Už čoskoro sa všetky zúčastnené presvedčia, že Maddie nie je až takým bláznom za ktorého ju všetci pokladajú. Trošku odbočím. Pred pár hodinami som vzhliadol snímok "Exeter" ktorý väčšina zúfalo kritizovala. Žánrovo síce odlišný horor, no z pohľadu prvkov, ktoré by ho mali charakterizovať, jednoznačne bohatší. "Drowsman" síce má navr svojou originalitou, no že by ponúkol mimoriadne gore, ktoré sa pri takýchto slasher ducharinách vyslovene pýtajú, tak to teda ani omylom. Ja osobne som sa miestami nudil. Necítil som ani mimoriadne napätie, ba dokonca som sa musel trošku prinútiť aby som ho vôbec dopozeral. Pekná kamera či jedna zručne zvládnutá maska úspech (u mňa) nezaručia. Z môjho pohľadu je "Drowsman" podpriemer, ktorý nijak neprekvapí - 40%. ()

Bloody13

Kdepak. Ač hezky natočená, pořád jen vakuově balená rychlokvaška, jakých je ve filmových kanálech víc než dost. Zaměnitelný záporák, spousta klišé, minimum napětí. To, že Drownsman je téměř bez krve, bych tentokrát viděl výjimečně jako mínus. Smrt utopením totiž považuju v hororu jako jednu z nejnudnějších. Cela by mohla vyprávět. (30%) ()