Himaláj - Karavana

Francie / Velká Británie / Švýcarsko / Nepál, 1999, 108 min

Eric Valli

Olivier Dazat

Bruno Coulais

Pekné. Nič viac, nič menej.(27.8.2007)

Dostala ma tá čarovná prirodzenosť ľudí pred kamerou. Nádherné osoby, navonok zamazané, s krásnym a čistým vnútrom. Obdivujem tibetskú kultúru, ich zvyky a večnú oddanosť Bohom. Obrázkami je to na úrovni Barabáša, v tomto prípade naviac obohatené ešte aj o krásny príbeh ľudskej nezlomnosti a odvahy. 80%(20.11.2008)

Veliký příběh odehrávající se mezi lidmi, přírodou a bohy. Himalaj karavana působí tak neskutečně přirozeně, autenticky a čistě, že divák musí okamžitě pustit z hlavy veškeré problémy, starosti a myšlenky, které se vztahují na svět, v němž žijeme. Úžasné záběry na přírodu, kontrast stáří versus mládí, kruté podmínky k žití za tónů velmi podmanivé hudby - to vše a ještě mnohem víc je vlastní tomuto snímku s velikou hloubkou a značnou dávkou oduševnělosti. Po posledním záběru jsem jen sledoval běžící závěrečné titulky a vychutnával si pocit blaženosti, povznešenosti a nepatrnosti v porovnání se střechou světa. Jsem vděčný, že Eric Valli mi tohle svým počinem umožnil.(4.2.2011)

Veľmi pekný a záslužný film...Nádherná scenéria, pripomínajúca tibetské dokumenty maestra Barabáša, je tým najvhodnejším backroundom, pre príbeh o tradíciách, ľudskosti, zdolávaní prekážok a samého seba...a predovšetkých o Pochopení...(26.4.2010)

Krásný čistý film, který nese mnohá morální poselství, ale zároveň není nikterak patetický nebo trapný. A mimo jiné nese také důkaz o tom, že lidé na jiných místech planety mají povětšinou důležitější věci k řešení než my. 7/10(12.4.2015)

• - Až štyria účinkujúci vo filme mali svoje skutočné meno Karma (Karush)

• - Film se natáčel přes devět měsíců v horských oblastech Dolpa, kam se lze dopravit pouze pěšky. (Tristan Rafael)

• - Francouzský distribuční název filmu lze přeložit jako "Himaláj: Dětský vůdce". (Tristan Rafael)