poster

Himaláj - Karavana

 • Česko

  Himalaya - Karavana

 • Francie

  Himalaya - l'enfance d'un chef

 • Slovensko

  Himaláje

Dobrodružný / Drama

Francie / Velká Británie / Švýcarsko / Nepál, 1999, 108 min

Režie:

Eric Valli

Scénář:

Olivier Dazat

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Kdekdo se pokouší natočit výpověď o samotné podstatě života a zamotává se v nekonečných vrstvách vyprávění, překombinovanosti a záplavě velkých slov. Pak si někdo odjede daleko od civilizace a v překrásných himálajských kulisách natočí prostinký příběh, který toho o úlohách mladých, starých a zodpovědných poví mnohem víc.(27.6.2010)

 • mchnk
  *****

  Naprosto autentický pohled na život a tisícileté tradice Nepálců, kteří dokáží přežít v těchto hornatých končinách, jen díky prodeji soli. Každoroční nelehký úkol se stává ještě obtížnějším. Mládí - trochu civilizovaně pohrdá stářím, a to i v otázkách víry. Nakonec ovšem pochopí, že hory mají také svou paměť a že odhodlání i letité zkušenosti, i když dlouho nevyužité, jsou silnější než fyzická síla mladého těla. Naprostá rozhodnost k povinnosti bez jakýchkoli pochybností. To je Tinkle, ztělesnění hrdosti celé vesnice. "Jestli tu zůstaneme, zemřeme hanbou!" O jeho velkolepé cestě rozhodnou pouze bohové. Prostředí filmu je neskutečné a příběh nádherný. Vynikající režie, silné filmové momenty, hudba i (ne)herci to dolaďují do dokonalosti. Ve filmotéce originálů mi toto nesmí chybět.(28.4.2012)

 • nunka
  ****

  Nie je to len o nepálskych ľuďoch s tradíciami, stáde jakov a boji o prežitie. Film má svoje osobité čaro, kľudnú myseľ a jednoznačné odkazy. Pre mňa tá najzapamätateľnejšia výpoveď znie, že šťastným sa dá byť kdekoľvek.(26.4.2010)

 • Galadriel
  ****

  Film, který ukazuje život Himálajských domorodců tak, jak snad ve skutečnosti vypadá (působil na mě velmi opravdově), podpořen úžasnou kamerou snímající nádherné scenérie a podmanivou hudbou. Neřeší nic zásadního, jenom se nám snaží ukazát tradice, těžkosti i všednodenní starosti lidí z vesnice, kteří rok co rok vyrážejí s karavanou jaků do dalekého údolí, aby vyměnili sůl, které mají dostatek za obilí, kterého sami nemohou vypěstovat ve svých končinách dostatek.(22.7.2005)

 • cheyene
  *****

  Veliký příběh odehrávající se mezi lidmi, přírodou a bohy. Himalaj karavana působí tak neskutečně přirozeně, autenticky a čistě, že divák musí okamžitě pustit z hlavy veškeré problémy, starosti a myšlenky, které se vztahují na svět, v němž žijeme. Úžasné záběry na přírodu, kontrast stáří versus mládí, kruté podmínky k žití za tónů velmi podmanivé hudby - to vše a ještě mnohem víc je vlastní tomuto snímku s velikou hloubkou a značnou dávkou oduševnělosti. Po posledním záběru jsem jen sledoval běžící závěrečné titulky a vychutnával si pocit blaženosti, povznešenosti a nepatrnosti v porovnání se střechou světa. Jsem vděčný, že Eric Valli mi tohle svým počinem umožnil.(4.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace